VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přes 2 miliony lidí, sto tisíc vytočených piv: Centrum Pivovar slaví narozeniny

Děčín – Zítra to bude přesně rok, co nákupní Centrum Pivovar v Děčíně přivítalo první zákazníky. Na sobotu je proto v Pivovaru naplánována bohatá oslava, která vyvrcholí noční After Party.

17.4.2015 6
SDÍLEJ:

Centrum Pivovar Děčín.Foto: Archiv

Jaký byl uplynulý rok v Centru Pivovar, říká v rozhovoru pro Děčínský deník jeho manažer Aleš Stupka.

Jak hodnotíte první rok Centra Pivovar v Děčíně?
První rok provozu našeho obchodního a společenského centra se většinu času vyvíjel podle očekávání. I když žádný projekt nejede přesně podle nalinkovaného plánu. Za nejdůležitější považuji, že se nám podařilo (i podle odborné veřejnosti) citlivým propojením původní historické části pivovaru s novými moderními prvky architektury zachránit jednu z děčínských dominant včetně jejího původního účelu, tzn. vaření piva. Zároveň jsme její modernizací získali prostor pro rozšíření nabídky služeb obyvatelům města a jeho okolí.

Kolik lidí za rok Centrem Pivovar prošlo?
Podle počtů vycházejících 
z průběžného měření a několika speciálních průzkumů prošly centrem více než dva miliony návštěvníků. Toto číslo zahrnuje všechny zákazníky, včetně těch, kteří se k nám vracejí pravidelně 
a jejichž počet k naší radosti stále roste. Samozřejmě nesledujeme pouze počty návštěvníků, ale i jejich zájem
o nabízený sortiment, služby a akce, které pro ně pořádáme, abychom se maximálně naladili na jejich potřeby.

Centrum Pivovar Děčín.Co si vede nad očekávání dobře? A co vás během toho roku naopak zklamalo?
Velmi úspěšná je Pivovarská restaurace, které jsme věřili, ale rozhodně nepředpokládali, že si své pravidelné hosty získá tak rychle a v takovém množství. Stejně si vede i zdejší pivo. Vytočili jsme jich přes 100 000 a je pro nás příjemným překvapením, že více než polovina z nich byla místní tradiční značky Kapitán. Tolik asi k dospělým. U těch nejmenších si velkou oblibu postupně získalo Hopsárium a pravidelné sobotní dílničky. A co nás zklamalo? Neřekl bych, že jsme z něčeho vysloveně zklamaní. Snad jen navázání spolupráce s poskytovateli rychlého občerstvení bylo v lokálních souvislostech nečekaně velmi náročné.

S jakým největším problémem jste se za ten rok potýkali?
To se vracíme k předešlé odpovědi. Od počátku existence centra vedeme permanentně jednání s velkými a známými fastfoody, respektive držiteli jejich frančíz/licencí, abychom mohli svoji nabídku rozšířit o některou z populárních značek a uvést do provozu „drive" (pro prodej občerstvení do auta). Z průzkumů vyplývá, že by naši zákazníci takovou službu uvítali, ale jednání jsou velmi zdlouhavá a zatím bez výsledku.

Na jaké novinky se lidé mohou těšit?
Snažíme se stále rozšiřovat nabídku, abychom uspokojili co největší množství stávajících návštěvníků, a zároveň ji obměňujeme tak, abychom přesvědčili k návštěvě i ty, kdo stále váhají. Chceme být skutečně centrem nejen obchodním ale i společenským, kde se návštěvníci budou bavit, a bavit je budou často lidé z jejich nejbližšího okolí. Zahájili jsme během roku spolupráci s několika subjekty a chceme ji dlouhodobě rozvíjet. Mám na mysli např. pravidelná živá hudební vystoupení ZUŠ pořádaná každý první pátek v měsíci pod názvem PIANKOoo, spolupráci s domem dětí a mládeže, se střední zdravotnickou školou na téma poskytování první pomoci. Ale nezaměřujeme se jen na nejmladší generace. V poslední době jsme zahájili online přenosy, spolupráci s úspěšným děčínským basketbalovým mužstvem, se kterým plánujeme další aktivity. A rozběhli jsme také provoz Galerie Centra Pivovar.

Zkrátka – snažíme se oslovit Děčín a okolí napříč generacemi a zájmy a v tomto trendu budeme pokračovat.

Centrum Pivovar Děčín - Hopsárium.V Centru Pivovar pořádáte spoustu akcí pro rodiny s dětmi. Jaká měla největší úspěch?
Velmi úspěšná byla výstava Metal Monsters s obřími exponáty, které dosahují výšky až 4 metry. Kovová monstra jsou u nás ještě k vidění, takže případné zájemce stále rádi přivítáme. Skvělé ohlasy měla například i loňská magická šou a další akce bych mohl dlouze vyjmenovávat. Důležitější jsou ale ty, které probíhají nyní, nebo proběhnou v nejbližší době.

Aktuálně bych zmínil soutěž o automobil Hyundai i20, která začala 21. března a potrvá až do konce června. Dále se návštěvníci mohou těšit na Čarodění na čarodějnice, Mistrovství republiky floristů, Velký dětský den, který plánujeme nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče, výstavu a doprovodnou akci k 70. výročí basketbalu a další. Množství menších akcí, soutěží, výstav a expozic proběhne postupně v průběhu celého roku tak, abychom udrželi určitou pestrost a návštěvník se sem vracel rád a plný očekávání.

Máte přehled, jací zákazníci 
k vám jezdí nakupovat?
Snažíme se samozřejmě oslovit všechny, ale pokud pomineme obecné služby a obchody, je při pohledu na akce centra jasné, že naší hlavní cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi. A především pak matky. I zde v Děčíně se ukazuje, že podobná centra plní i jakousi sociální úlohu 
– matky se nescházejí jenom na hřištích, kam s dětmi vyrážejí, ale vyhledávají i určité pohodlí. Místa, kde si mohou popovídat a zároveň vyřešit nákupy. Ale nejsou to samozřejmě jen maminky, které lákáme na dobrou kávu a zákusek, na méně či více tradiční kuchyni naší restaurace či stejně pestrou nabídku piv.

Jak to vypadá se zavedením autobusové linky k Pivovaru?
Právě v těchto dnech jednáme opět s městem a dopravním podnikem. Především pro starší generaci, ale i pro rodiče s kočárky a malými dětmi je dostupnost hromadnou dopravou důležitá, což vnímáme a věříme, že stejný pohled mají i naši partneři.

Co se v Centru Pivovar bude dít v sobotu, kdy slavíte narozeniny?
Roční výročí chceme oslavit ve velkém stylu. Celý program se ponese v námořnickém duchu a odstartuje ho
v sobotu 18. dubna dopoledne bubenická šou v centru města. Oslavu v Centru Pivovar začínáme v 15.00 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na různá taneční vystoupení. Hudební program ozdobí objev roku 2014 mladičká zpěvačka Elis a po ní vystoupí oblíbený Děda Mládek Illegal Band. Vrcholem večera bude samozřejmě ohňostroj. Ale jako speciální zákusek jsme nejen pro „Děčíňáky" připravili After Party v pivovarských sálech, kde bude probíhat diskotéka DJ Roury a pro každého hosta bude připravené malé pohoštění.

Autor: Luděk Stínil

Místo události:
17.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
AUTOMIX.CZ
49

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu

Ilustrační foto.

Benešov chce více využít na údržbu města nezaměstnané

Čtvrtečník Martina Schulze: Cesta starosty Varnsdorfu do Číny? No nevím...

Doubice - Město Varnsdorf leží na samém okraji „slepého střeva" České republiky, jinak též Šluknovského výběžku, ale díky části svého vedení pokročilo pravděpodobně nejdále ve vypjatém tématu odtržení části bývalých Sudet od zbývajícího státu.

FOTO, VIDEO: Děti z Vojanovky bavily rodiče

Děčín - Jako každý rok i letos si děčínská Základní škola Vojanova připravila Vojanovy slavnosti. Děti v nich rodičům předvedly, co si pro ně nacvičily.

Samice makaka chocholatého ze zoo odcestovala do Anglie

Děčín – Do téměř dvanáct set kilometrů vzdáleného anglického Drusillas Zoo Parku odcestovala v pondělí šestiletá samice makaka chocholatého Kera z děčínské zoo. Nové místo pro život pro ni vybral koordinátor chovu.

Šokující evropský bronz pro Adélu Házovou

Bělehrad - Tak tohle se povedlo! Teprve patnáctiletá kanoistka Adéla Házová zazářila na juniorském Mistrovství Evropy v Bělehradě. Česká reprezentantka, která hájí klubové barvy Kajaku Děčínu, si dojela pro senzační bronz.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies