VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Den dětí v děčínské zoo, opravy kanalizací ve Varnsdorfu nebo zabavené cigarety na Šluknovsku. Přečtěte si přehled událostí na Děčínku.

8.5.2017
SDÍLEJ:

Děčínská zoo.Foto: Alena Houšková

Zoo oslaví den dětí již druhou květnovou sobotu

Děčín – Odpoledne plné soutěží chystá děčínská zoologická zahrada na druhou květnovou sobotu. V předstihu tak s nejmenšími návštěvníky oslaví Mezinárodní den dětí. „Děti čeká veselé odpoledne, při kterém si budou moci vysoutěžit spoustu pěkných cen. Dostanou ale také možnost se seznámit s mladými hasiči z Domu dětí a mládeže Děčín – SDH Boletice, kteří jim předvedou, co se naučili na zájmovém kroužku. Čekají nás ukázky štafety dvojic a požární útok. Kromě toho nám pro radost zahrají také děti z kytarového kroužku Happy guitars taktéž z DDM Děčín," uvedla mluvčí děčínské zoo Alena Houšková. Akce s názvem Dětská zoo začíná v sobotu 13. května ve 14 hodin a o pohodovou náladu se bude během celého dopoledne starat hudební skupina U-Style.

Do konce června opraví ve dvou ulicích kanalizaci

Varnsdorf – Do konce června vymění Severočeská vodárenská společnost v Krymské a Bratislavské ulici kanalizaci a vodovod z konce 19. století. „Jak prokázala jejich kamerová prohlídka, stoky jsou zkorodované více než z poloviny, deformované a s netěsnými spoji, čímž dochází ke vzniku kaveren. Místy dokonce nebyla kamerová prohlídka možná kvůli zborcení profilu," uvedl mluvčí SVS Jiří Hladík. Značně poškozený a poruchový je i vodovod, který vodaři také vymění.

Lidé v Benešově mohou v anketě vyjádřit, co ve městě chybí

Benešov nad Ploučnicí – Anketa 10 příležitostí našeho města vznikla v Benešově nad Ploučnicí. Tam vyzývají obyvatele, aby vyjádřili, co jim ve městě nejvíce chybí a co by se dalo změnit, aby byli spokojeni s místem, kde žijí. Na anketním lístku jsou uvedeny problémy, které vyplynuly z veřejné diskuze. Lidé pak mohou označit problémy, které podle nich mají přednost před ostatními. Anketa se týká jak kultury, tak bezpečnosti v dopravě či zeleně. Anketu najdou zájemci například i na webových stránkách města, kde ji lze vyplnit online.

Děti v Děčíně se mohou těšit na letní tábor v Zeleném údolí

Děčín – Oblastní spolek Českého červeného kříže Děčín pořádá pro děti od 6 do 15 let letní dětský tábor. Ten se bude konat od 1. července do 15. července v rekreačním zařízení Zelené údolí v Mladějově. Děti budou ubytovány v chatičkách, menší děti pak ve velké chatě. Na místo se dopraví autobusem, zajištěno je pak stravování pětkrát denně, pitný režim i zdravotní dozor. Na programu bude celotáborová hra Putování se zvířátky, sportovní hry a soutěže, hry v přírodě i koupání. Přihlásit se je možné do 31. května. Cena je 4500 korun. Více informací na www.cckdecin.cz nebo na telefonu 412 511 634 či 608 870 260.

V Šluknově budou opravovat 125 let starý vodovod

Šluknov – V Přemyslově ulici ve Šluknově začala oprava staré kanalizace a vodovodu, které již byly v havarijním stavu. „Hrozí zborcení stoky z roku 1973, jež je uložena v hloubce do 2,7 metru v souběhu se zatrubněným potokem, který obec plánuje k rekonstrukci. V téže ulici je veden také vodovod z litiny. Inkrustovaný vodovodní řad z roku 1892 plánuje Severočeská vodárenská společnost vyměnit současně s kanalizací," uvedl mluvčí Severočeské vodárenské společnosti Jiří Hladík. Stavební firma má na výměnu přibližně 200 metrů kanalizace a vodovodu čas do 7. září.

Celníci zabavili na Šluknovsku cigarety s propadlým kolkem

Šluknovsko – Celníci zabavili na Šluknovsku téměř 400 krabiček cigaret s již neplatnými tabákovými nálepkami označenými „S". Podle Jiřího Nejedlého z ústeckého celního úřadu celníci upozorňovali prodejce s dostatečným předstihem na blížící se konec přechodného období pro doprodej cigaret označených sazbou „S". Přesto zajistili ve třech provozovnách více než devět tisíc kusů cigaret s neplatnou tabákovou nálepkou. „Cigarety jsme našli v prodejních stojanech společně s cigaretami označenými tabákovou nálepkou stanovenou pro tento rok," uvedl Nejedlý. Dodal, že prodejcům nyní hrozí postih formou vyměření dlužné daně, propadnutí zboží a pokutou v minimální výši 50 000 korun. Od ledna 2017 jsou cigarety opět zdražené. Proto jsou tabákové nálepky nově označeny písmenem „T". Cigarety s předchozí daňovou sazbou, která byla na tabákové nálepce charakterizována písmenem „S", bylo možné doprodávat do konce března.

Autor: Redakce

8.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vedení Rumburku dělá ve městě pravidelné povodňové prohlídky. Tento týden si prohlédlo například Pstruhový potok.

Povodňový plán Rumburku je hotový. Zapojilo se ale málo lidí

ČTVRTÉ VÍTĚZSTVÍ v řadě mají na svém kontě hokejisté Děčína. V Sokolově vyhráli 4:1.
19

FOTO: Medvědi rozpárali i Sokolov

Po desítkách let se na Horním Oldřichově dočkají kanalizace

Děčín - Město plánuje připojit přes sto domů. Opravy se dočkají i silnice.

FOTO, VIDEO: Šluknovští hasiči oslavili 150. narozeniny

Šluknov - Své 150. výročí oslavil v zámeckém parku ve Šluknově hasičský sbor. Součástí oslav byla ukázka práce hasičů a přehlídka historické i moderní techniky.

FOTO, VIDEO: Kostel byl jen krok od zničení, v sobotu jej arcibiskup posvětil

Markvartice – Dvě desítky milionů a tisíce hodin práce dobrovolníků stojí za obnovou kostela v Markvarticích. Mnozí o tom mluví jako o zázraku. Před několika lety z něj totiž zbývaly jen obvodové zdi. V sobotu kostel svatého Martina posvětil salcburský emeritní arcibiskup Alois Kothgasser.

Rumburk chce na Lužickou nemocnici vypsat výběrové řízení

Rumburk – Lužickou nemocnici si pod křídla měl vzít kraj. Radnici se ale jeho přístup nelíbí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení