VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Konečně! Zdevastovaná Dělnická se dočká opravy

Děčín – Oprava poničené Dělnické ulice vyjde na osm milionů korun, dostane se na ni příští rok.

5.11.2013 2
SDÍLEJ:

Dělnická ulice je řidiči považována za ostudu města. To by se ale mělo změnit. Foto: Deník/ Karel Pech

Jedna z nejvíce poničených silnic v Děčíně se konečně dočká opravy. Dlouhé roky si lidé stěžují na Dělnickou ulici, která je podle řady řidičů v naprosto katastrofálním stavu. Příští rok by vše mělo být jinak – po opravě rekonstrukce dojde i na nový povrch silnice.

„Dělnická. Jedním slovem hrůza," stěžoval si letos na jaře na Facebooku Děčínského deníku Štěpán Kybal. A nebyl sám; Dělnická ulice sice není plná děr jako jiné silnice, ale kvůli nerovnému povrchu umí auto pěkně rozhoupat. To by se ale mělo brzy změnit.

„Na Dělnické ulici bude příští rok provádět poměrně rozsáhlou akci Severočeská vodárenská společnost. Město se k tomu připojí a investuje zhruba osm milionů korun do kompletního povrchu silnice," uvedl primátor města František Pelant.

Dělnická ulice je řidiči považována za ostudu města. To by se ale mělo změnit. Oprava se bude týkat prakticky celého kritizovaného úseku. Tedy od kruhové křižovatky ulic Ruská, Slovanská, Jiřího z Poděbrad a Dělnická až k areálu dopravního podniku pod stoupáním do Želenic.
Problematické jsou ale i jiné silnice v Děčíně.

„Dolní část Teplické od divadla k napojení na Pivovarskou, zatáčka u Ovčího můstku, ul. Jiřího z Poděbrad nebo zflikovaná a neustále se propadající dolní část Raisovy by taky snesly opravu," vyjmenovává na Facebooku Děčínského deníku další problematické ulice Rudolf Brejška. Stav ulic ve městě tu kritizují i další čtenáři.

Rekonstrukce se ale příští rok dočkají i další ulice v Děčíně. Tou největší bude pravděpodobně oprava kanalizace na Kamenické ulici, při které se dostane i na opravu silnice a chodníků.

„Budeme od vodárenské společnosti chtít, aby nám včas dávali informace. Chceme se tak vyhnout současným problémům při jiných investičních akcích vodárenské společnosti," dodává primátor Pelant. Naráží tak na problémy, které vznikly při opravě kanalizace a vodovodů na Letné a Starém Městě.

Dělnická ulice je řidiči považována za ostudu města. To by se ale mělo změnit. Tam totiž nikdo lidi neinformoval o tom, kdy stavební práce začnou a jak budou rozsáhlé. Stavební firma dokonce bez předchozího varování zasypala pískem a štěrkem vyhrazené parkovací místo jedné invalidní ženy.

Kromě toho velké opravy zasáhnou i Podmokly, kde by Severočeská vodárenská společnost měla opravovat kanalizaci a vodovody na Husově náměstí, v Tržní ulici a na ulici Prokopa Holého.

Tato rekonstrukce bude pro Děčín významná i z jiného důvodu. Při opravě povrchů se totiž poprvé bude postupovat podle nového architektonického návrhu na revitalizaci Podmokel. Ten vzejde ze soutěže, kterou před časem magistrát vyhlásil.

Autor: Alexandr Vanžura

5.11.2013 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tony Ducháček se skupinou Garage vystoupí v Jetřichovicích na festivalu Cesta z města.

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Při povodních se utrhlo pět lodí. Dvě z nich museli pyrotechnici  odstřelit. Na snímku je jedno z plavidel, které se zaseklo o pilíř Nového mostu v Děčíně. Jeho vrak po odstřelu 		nedostal z vody ani vyprošťovací tank a bylo nutné jej rozřezat.
1 4

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Léto neléto, lyžařské areály zbrojí na zimu

Děčínsko – Přestože do startu zimní sezony chybí ještě mnoho měsíců, příprava lyžařských areálů na nadcházející zimu je v plném proudu.

FOTO: Motorkář se srazil s autobusem, jeho zranění nejsou vážná

Děčín – Ke srážce motorkáře s autobusem došlo v pondělí odpoledne na silnici vedoucí do Hřenska nedaleko děčínské Střelnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení