VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Investice jsou vidět

Děčín - V neděli se otevře padesátimetrový bazén

16.7.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Shutterstock

Nejpozději do konce letních prázdnin by měl děčínský magistrát dokončit další dvě části integrovaného plánu rozvoje města – výstavbu nového bazénu na Starém Městě a přestavba budovy B2 magistrátu. Ta umožní rozšíření kapacity správních řízení a vybudování nového centrálního archivu.

„Obě akce bychom chtěli během jednoho měsíce dokončit a předat k užívání,“ řekl primátor města František Pelant.

Blíže k dokončení má nový bazén na Starém Městě. Ten je po stavební stránce již zcela hotov. V současné době probíhá kolaudační řízení. To bylo mělo být hotové příští týden.

„Nový nerezový bazén budeme otvírat v nejbližší době. Ale již tento víkend otevřeme sousedící padesátimetrový bazén, který byl kvůli stavbě nového bazénu uzavřený,“ doplnil Pelant.

Poprvé si veřejnost bude moci zaplavat ve staré padesátce tuto neděli. Ale již o den dříve se zde uskuteční turnaj ve vodním pólu.

„Vstupné zatím zůstane na současné výši. Tedy čtyřicet korun za celodenní vstupenku do venkovního areálu. O případné změně výše vstupného po otevření nového bazénu se teprve bude jednat,“ řekl Igor Bayer, ředitel Děčínské sportovní, která plavecký areál provozuje.

Stavba nového bazénu vyjde město na více než 95 milionů korun, z toho téměř 43 milionů korun pokryje evropská dotace.

Bazén je 33 metrů dlouhý a šest metrů hluboký. Má proto sloužit nejen veřejnosti, ale i ke sportovním akcím a výcviku potápěčů a záchranářů.
Ke konci se blíží i druhý projekt – nová budova magistrátu má za sebou již první kolo kolaudace.

„Bude se tam stavět zhruba za padesát tisíc korun jedna protipožární stěna. Po jejím dokončení bude moci být budova B2 zprovozněna,“ řekl Pelant.
Kromě bazénu a nové magistrátní budovy se nyní ještě pracuje na nové knihovně a zámeckých zahradách.

„Tiskem proběhly informace, že Ústeckému a Karlovarskému kraji hrozí zastavení dotací na projekty IPRM. Z tohoto pohledu je největším problém stavba nové multimediální knihovny, která je teprve v jedné třetině. Pokud by nám byly zastaveny finance, tak bychom měli veliký problém s jejím dostavěním,“ má obavy primátor Pelant. Podle něj město Děčín postupuje podle uzavřené smlouvy.

„Pokud by to vzali jedním šmahem, že by nedostal peníze nikdo, tak by to bylo podle mne nespravedlivé,“ uzavřel Pelant.

Děčín investuje v rámci integrovaného plánu rozvoje města přibližně 850 milionů korun, z toho zhruba dvě stě musí pokrýt z vlastních zdrojů. Zbývající částku uhradí Evropská unie prostředních regionálního operačního programu.

V současné době město vyjednává o přesunu přibližně sedmdesáti milionů z původních projektů na rekonstrukci domova důchodců na Kamenické ulici. Ten je ve velmi špatném technickém stavu.

O možném přesunu dislokované částky by se mělo rozhodnout na přelomu srpna a září.

Autor: Alexandr Vanžura

16.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Schulz.

Čtvrtečník Martina Schulze: Je cestou udržitelný rozvoj turistického ruchu?

Tony Ducháček se skupinou Garage vystoupí v Jetřichovicích na festivalu Cesta z města.

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Děčínsko – Dlouhé roky připomínaly žluté kvítky řepky na nábřeží v Děčíně drama, které se na Labi odehrálo 15. srpna během povodní. Tehdy zde při odstřelu neovladatelné lodě zemřel muž. Šlo o jedinou oběť povodní z roku 2002 na Děčínsku.

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Léto neléto, lyžařské areály zbrojí na zimu

Děčínsko – Přestože do startu zimní sezony chybí ještě mnoho měsíců, příprava lyžařských areálů na nadcházející zimu je v plném proudu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení