GALERIE: Karneval pobavil zdravé a pomohl nemocným
Karneval pobavil zdravé a pomohl nemocným. Autor: Šárka Pešková
27.2.2011 16:23
Horní Podluží - Maškarní veselí až za tmy ukončila večerní jízda s hořícími loučemi, vypouštění lampionků štěstí a závěrečný ohňostroj.
Hořící chata a v ní zraněné osoby. Tak skončil víkendový skikarneval v lyžařském areálu v Horním Podluží, který společně připravila tamní lyžařská škola TimSki a hornodlužští dobrovolní hasiči. Právě oni, záchranáři z České Kamenice a náčelník horské služby v Harrachově Vladimír Schwarz zasahovali při jejich záchraně. Naštěstí i při letošním skikarnevalu šlo o ukázku profesionality záchranářů, jíž bezdechu sledovaly zhruba tři stovky lidí.
Záchranná akce ovšem nebyla jediným lákadlem karnevalu na lyžích. Návštěvníci a především děti se nejenže mohli vydovádět při nejrůznějších hrách na lyžích i bez nich, ale také se mohli inspirovat při předváděcí jízdě stylu našich prapředků - telemarku, nebo při předváděcí jízdě na monoski, které mohou úspěšně využívat vozíčkáři. Velkým lákadlem pro malé účastníky karnevalu byl také sjezd na lyžích, při kterém jim lyžařští instruktoři měřili jejich rychlost. Malí i velcí se pak společně mohli občerstvit u netradičního ledového baru.
Maškarní veselí až za tmy ukončila večerní jízda s hořícími loučemi, vypouštění lampionků štěstí a závěrečný ohňostroj.
Hornopodlužský skikarneval ovšem nemyslel pouze na zábavu těch, kteří na něm byli fyzicky přítomní. Veškerý jeho výtěžek, třicetikorunový registrační poplatek pro soutěžící i výtěžek z prodeje lampionků, nebo skizipů, si odneslo občanské sdružení Bolíto, které pomáhá popáleným dětem.
Autor: Šárka Pešková
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
David Rath
Sledujte kauzu Rath online na Blesk.cz. Více o zatčení Davida Ratha a aktuálních informací ohledně celé… celý článek ›
Mašlíková má nového milence, je to milionář
Česká modelka Hanka Mašlíková konečně představila svého milence Michala. Se slovenským milionářem randí… celý článek ›
Petra Němcová hltala Seana Penna pohledem, on jídlo!
Česká topmodelka Petra Němcová (32) naprosto podlehla spárům amerického herce Seana Penna (51). Dříve… celý článek ›
Sousedé o vraždě advokáta v luxusní čtvrti: Vrah musel jít najisto!
Zastřelení pražského advokáta Petra K. (†44) vystrašilo obyvatele, žijící v okolí Výhledové ulice v… celý článek ›




