VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Strážci přírody v národním parku uklidili ostrov odpadků

České Švýcarsko – Zhruba dvě desítky pytlů naplněných plastovými lahvemi a dalšími odpadky vyvezli z národního parku České Švýcarsko pracovníci stráže přírody.

17.6.2017
SDÍLEJ:

Ostrov odpadků v říčce Kamenici uklidili pracovníci národního parku.Foto: Deník / Vepřovská Jitka

Odpadky vylovili z říčky Kamenice ve Ferdinandově soutěsce, kam je voda přinesla z obcí před národním parkem. Z odpadků vznikl díky přirozené překážce skrz říčku „ostrov". Překážka tak pracovníkům usnadnila jejich úklid. Plasty pak odvezli k další recyklaci.

„Zanášení národního parku odpadky, které sem přináší voda z měst a obcí na horních tocích říček patří k dlouholetým problémům. Situaci se daří držet v únosných mezích díky pravidelnému čištění toků, které provádí nejen stráž přírody, ale také množství dobrovolníků," uvedl mluvčí Správy národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov s tím, že je těžké odhadnout, zda nepořádek lidé dělají úmyslně.

Pokud jde o pneumatiky, je podle něj jisté, že je lidé někde vyhodí a voda je přinese až do národního parku. Pet lahví na místě bylo takové množství, až se zdálo, že někdo vyklopil do řeky celý kontejner na plasty, a voda je sem pak také přinesla.

Nepořádek v národním parku ale někdy vzniká i kvůli nepořádným návštěvníkům. Ti někdy papírky nebo pet lahve vyhazují, nebo jim vypadnou z batohu, čehož si nemusí všimnout. Najdou se ale i tací, kteří přijdou do národního parku popíjet alkohol. Po nich pak zůstávají především skleněné lahve.

Případ, kdy někdo založil úmyslně černou skládku se v minulosti v národním parku již stal. „Menší podnikatel z blízké obce vyvezl do lesa několik pytlů s odpadem. Identifikovali jsme jej podle účtenek, které vyhodil," uzavřel mluvčí.

Autor: Jitka Vepřovská

17.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tipy Deníku

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Martin Schulz.
2

Čtvrtečník Martina Schulze: Je cestou udržitelný rozvoj turistického ruchu?

POVODNĚ 2002: Labe rozdělilo Ústí na dvě města. Velké mosty byly k ničemu

Ústecký kraj - Katastrofální záplavy působily komplikace i lidem žijícím daleko od řeky. Pokud chtěli přejet mezi kraji, najeli i stovky kilometrů. 

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Pozvánky na koncerty, výčet zásahů městských strážníků nebo exkurze na Pravčickou bránu v doprovodu strážců přírody. Přečtěte se přehled událostí na Děčínsku.

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Děčínsko – Dlouhé roky připomínaly žluté kvítky řepky na nábřeží v Děčíně drama, které se na Labi odehrálo 15. srpna během povodní. Tehdy zde při odstřelu neovladatelné lodě zemřel muž. Šlo o jedinou oběť povodní z roku 2002 na Děčínsku.

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení