VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dětská hřiště kontrolují strážníci

Děčín - Neukáznění pejskaři stále venčí psy mezi dětmi. Rodiče projevili i obavy o to, aby jejich děti nebyly psy napadeni.

5.5.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Volně pobíhající psi na dětských hřištích ztrpčují v Děčíně život rodičům, kteří se obávají o zdraví svých dětí. Děčínská městská policie zaznamenala stížnosti na neukázněné pejskaře a zasahuje proti nim. Magistrát o tomto problému ví a řeší ho také.

„Člověk aby se bál o své děti. Na hřišti v Jeronýmově ulici venčí pejskaři své psy. Okolí je plné výkalů. A majitelům psů to nevadí. Není s nimi vůbec žádná domluva. Nechápu, proč to hřiště není ohrazené, aby se tam nedostali,“ stěžuje si Alena Donutilová z Děčína. Se svou stížností není osamocená. Téměř identický dotaz na oplocení se objevil také na webových stránkách děčínského magistrátu. Tazatelce se nelíbí, že jsou děti nuceny běhat a hrát si mezi volně pobíhajícími zvířaty dokonce i na pískovišti.

„Právě na tyto podněty jsme zareagovali a provádíme časté kontroly na dětských hřištích. Spousta pejskařů je neukázněná. Pokud někdo venčí psa na hřišti, okamžitě ho vykážeme. Hlídáme i jestli si po svých zvířatech majitelé uklízí. Můžeme udělovat a také udělujeme za takové chování pokuty,“ řekl Marcel Horák, ředitel děčínské městské policie.

Magistrát spravuje dětská hřiště po celém území Děčína. Podle informací Romany Silvarové, mluvčí magistrátu, se o ně řádně stará. Některá hřiště, například v Křešicích, Horním Oldřichově a v Bělé, jsou hlídána dokonce bezpečnostní agenturou.

„Všechna hřiště jsou průběžně oplocována dle finančních prostředků. Venkovní pískoviště jsou buď chráněna před volně pobíhajícími zvířaty zakrytím plachtou, či dřevěněnou deskou, nebo jsou oplocena, “ uvedla Markéta Lakomá z kanceláře děčínského primátora. Dodala, že v nejbližší době bude město ohrazovat hřiště v Příčné ulici. Není to jeho povinnost, ale dělá to proto, aby vyšel rodičům s dětmi vstříc.

„Je ale potřeba, aby se i lidé o hřiště sami starali. Například tím, že po hře pískoviště opět zakryjí plachtou nebo deskou. Opravdu není v silách pracovníků města všechny hrací plochy večer obejít a zakrýt,“ upozornila Markéta Lakomá. Pokračovala, že stejně tak pořádek po svém psu si musí zajistit především majitelé těchto psů. Pokud někoho občané vidí, že neuklízí psí exkrementy po svém psu, ať zavolají městskou policii. Sběr psích exkrementů probíhá jedenkrát týdně v centrech města a jedenkrát měsíčně v sídlištích.

Rodiče projevili i obavy o to, aby jejich děti nebyly psy napadeni. Marcel Horák si myslí, že majitelé bojových plemen si svá zvířata hlídají a na veřejná prostranství je nepouští: „ Ani oni nemají zapotřebí riskovat nějaká zranění. Bohužel ale neexistuje žádné zákonné opatření, které by nutilo pejskaře při venčení mít psy na vodítku. Apelujeme spíš na jejich slušnost a rozum.“ Zdůraznil ještě, že strážníci nebudou tolerovat porušování provozních řádů dětských hřišť, které venčení psů výslovně zakazují.

Autor: Jan Trojan

5.5.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vedení Rumburku dělá ve městě pravidelné povodňové prohlídky. Tento týden si prohlédlo například Pstruhový potok.

Povodňový plán Rumburku je hotový. Zapojilo se ale málo lidí

ČTVRTÉ VÍTĚZSTVÍ v řadě mají na svém kontě hokejisté Děčína. V Sokolově vyhráli 4:1.
19

FOTO: Medvědi rozpárali i Sokolov

Po desítkách let se na Horním Oldřichově dočkají kanalizace

Děčín - Město plánuje připojit přes sto domů. Opravy se dočkají i silnice.

FOTO, VIDEO: Šluknovští hasiči oslavili 150. narozeniny

Šluknov - Své 150. výročí oslavil v zámeckém parku ve Šluknově hasičský sbor. Součástí oslav byla ukázka práce hasičů a přehlídka historické i moderní techniky.

FOTO, VIDEO: Kostel byl jen krok od zničení, v sobotu jej arcibiskup posvětil

Markvartice – Dvě desítky milionů a tisíce hodin práce dobrovolníků stojí za obnovou kostela v Markvarticích. Mnozí o tom mluví jako o zázraku. Před několika lety z něj totiž zbývaly jen obvodové zdi. V sobotu kostel svatého Martina posvětil salcburský emeritní arcibiskup Alois Kothgasser.

Rumburk chce na Lužickou nemocnici vypsat výběrové řízení

Rumburk – Lužickou nemocnici si pod křídla měl vzít kraj. Radnici se ale jeho přístup nelíbí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení