VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Centropol Energy také zdražil

Varnsdorf - Varnsdorf přestal být zákazníkem ČEZ a ten mu teď přestal poskytovat nadstandardní služby

9.12.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: PROFIMEDIA.cz

Stejně jako ČEZ tak i společnost Centropol Energy, která sama sebe prezentuje jako nejlevnějšího dodavatele elektřiny na trhu, zvyšuje ceny. Centropol se zaměřuje na segment maloodběratelů z řad podnikatelů, nevyhýbá se ale ani domácnostem a jiným zákazníkům.

Dodává například řetězci drogerií Teta, Službám města Cvikov. Konkrétně na Děčínsku je jeho velkým odběratelem město Varnsdorf. Elektřinu od Centropolu odebírají všechna jeho sportoviště, bytové domy, používají ji k veřejnému osvětlení a dalším účelům.

„Uzavřeli jsme s Centropolem smlouvu v tomto roce. Přešli jsme k němu od společnosti ČEZ, protože městu nabídl cenu o třicet procent nižší. To byl podstatný rozdíl. Teď nám však zvýšil zálohy více než o deset procent. To je navýšení plateb o stovky tisíc. Nelíbí se nám to, ale jestli je Centropol stále nejlevnější, to teprve zjistíme. Na bilancování je příliš brzy, neboť ještě neproběhlo konečné vyúčtování a od změny dodavatele uplynula příliš krátká doba,“ řekl Radek Kříž z organizačního odboru městského úřadu Varnsdorf.

To, že město přešlo ke konkurenční společnosti má pro něj, kromě dosavadní výhody nižší ceny, kupodivu i negativní důsledky. Varnsdorf přestal být zákazníkem ČEZ a ten mu teď přestal poskytovat „nadstandardní“ služby.

„To znamená, že kdykoliv se na ČEZ obrátíme, využije své zákonné třicetidenní lhůty k vyřízení naší žádosti. Dřív to byly dny,“ dodal Kříž .

Neměl je kupodivu ani Petr Šimek, energetik Městského úřadu ve Varnsdorfu.

„Zda došlo nebo dojde ke zdražení silové energie, kterou nám dodává Centropol, nevíme. K našemu odboru se takové informace nedostaly,“ řekl Šimek.

Samotný Centropol se však se zdražováním elektřiny, kterou nabízí svým zákazníkům, konkrétně tedy i městu Varnsdorf, nijak netají. Své ceny uvádí v ceníku.

„Elektřina je dnes produkt jako každý jiný a řídí se trhem, tedy cenou nabídky a poptávky. Zvýšili jsme městu Varnsdorf od roku 2009 cenu, ale stále je nejnižší na trhu. Neznám konkurenční společnost, která by nabízela levnější sazby za elektřinu,“ řekl obchodní ředitel Centropolu Lukáš Pokrupa. Dodal, že každý solidní dodavatel se snaží pro svoje zákazníky zajistit elektřinu za co nejnižší cenu. Centropolu se podle něj podařilo dosáhnout zajímavého cenového průměru. Prý nejnižšího v ČR, a proto zvýšili cenu za elektřinu nejméně.

Zvýšení ceny v jednotkách procent považuje za úspěch a dobrou zprávu pro zákazníky.

Může se dokonce stát, že cena elektřiny bude v dalších letech stagnovat nebo dokonce půjde mírně dolů.

To, že zástupci města informace o zdražení nemají, ani je nezjišťují, považuje za jakýsi projev jejich důvěry, který vznikl vstřícným jednáním Centropolu vůči městu. „Město se několikrát opozdilo s platbami. Po tu dobu jsme ho drželi nad vodou. Ty informace jsou samozřejmě volně dostupné. Město na ně vždy může přistoupit nebo je odmítnout a najít si jiného dodavatele,“ dodal Pokrupa.

JAN TROJAN

9.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Požár automobilu a přístavku u garáže ve Vlčí Hoře.
7

FOTO: Ve Vlčí Hoře v noci hořel automobil

CO VYMYSLÍ? Vlevo trenér Zdenko Frťala, vpravo asistent Libor Macháček.

Varnsdorf míří do Vlašimi. I s Davidem Bredou

Dopad povodní nebyl dříve tak velký. Lidé u řeky bydleli v patře

Ústecký kraj – Velká voda v roce 2002 zdevastovala na 79 obcí a měst v Ústeckém kraji. Některé zůstaly odříznuté od světa. Voda poničila silnice i domy, z nichž se některé musely zbourat.

Florbalisté věří v halu. Lano se ale může utrhnout, přiznal Štěpánek

Děčín - „Hala? Přál bych si halu do tří let. Reálně si ale myslím, že to bude do pěti,“ říká vedoucí děčínského florbalu.

V národním parku se narodil rekordní počet silně ohrožených čápů černých

České Švýcarsko – Letošní rok byl pro silně ohrožené čápy černé v národním parku České Švýcarsko rekordním. Narodilo se tu totiž nejméně 18 jejich mláďat, z nichž 16 se podařilo okroužkovat.

FOTO: Mrtvý potok. V Jílovském potoce v Děčíně uhynuly stovky ryb

Děčín – Téměř o všechny ryby přišel Jílovský potok na svém dolním toku. Rybáři během středeční večera a čtvrtečního rána sesbírali v potoce stovky ryb. Mezi nimi i mnoho dospělých pstruhů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení