VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Děčínsko

13.4.2017

FOTO: Křinice v Krásné Lípě zrudla, do Německa barva nedotekla

Krásná Lípa – Do ruda se zbarvila v Krásné Lípě říčka Křinice, která protéká národním parkem do Německa. Co přesně do řeky uniklo, zatím není jasné.

12.4.2017

OBRAZEM: Za kresby dostaly děti odměny

Děčín - Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, kterou pro děti ze školních družin vyhlásila společnost Severočeské vodovody a kanalizace, se konala v úterý dopoledne na děčínském magistrátu.

12.4.2017

Knížky si můžete půjčit i na autobusové zastávce

Doubice – Možností půjčit si knížku na neobvyklých místech na severu Čech přibývá. Nová knihovnička se teď objevila například na autobusové zastávce v Doubici. Funguje tu přibližně dva týdny, o knížky se postarali místní lidé, kteří je do knihovny věnovali.

11.4.2017

FOTO: Nadšenci uklízeli pod rozhlednou Dymník

Rumburk – Tři desítky lidí se v neděli připojily k celorepublikové úklidové kampani Ukliďme svět, ukliďme Česko také v Rumburku. Čekal je úklid lesa v blízkosti Pstružného potoku a naučné stezky Dymník, ze kterého odnesly několik metráků odpadků.

11.4.2017

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Poutní písně v Loretě v Rumburku, další úklid břehů Labe v Děčíně nebo opožděné zahájení sezony v Českém Švýcarsku. Přečtěte si stručný přehled událostí na Děčínsku.

11.4.2017

V Děčíně má vzniknout nové přístaviště pro osobní lodě

Ústecký kraj – Dolní Labe se pozvolna stává dopravní tepnou pro rekreační plavidla, na kanále v Račicích trénují profesionální kajakáři a veslaři a na raftech lze přejet po Labi do Německa. V Děčíně pak Ředitelství vodních cest plánuje dvě velké investice. Zázemí se každý rok rozšiřuje v přístavištích i kempech, které využívají také cyklisté.

10.4.2017

Lidí bez práce je opět méně

Ústecký kraj – Najít v Ústeckém kraji práci je stále menší problém. V březnu totiž ve srovnání s předchozím měsícem opět ubylo lidí bez práce.

10.4.2017

Téměř sedmnáct tisíc lidí z Děčínska čelí exekuci

Ústecký kraj – Zhruba každý šestý obyvatel Ústeckého kraje nezvládá své dluhy a zajímají se o něj exekutoři. Dohromady dluží Severočeši jen na jistině téměř 29 miliard korun.

10.4.2017

Vlna pomoci: Lidé poslali těžce nemocnému Mirkovi z Děčína již 300 tisíc

Děčín – Obrovskou vlnu pomoci vyvolalo zveřejnění příběhu Miroslava Červenky z Děčína. Ten trpí vzácnou formou rakoviny a jeho pojišťovna mu odmítla hradit velmi nákladnou biologickou léčbu. Pomoci se mu ale rozhodly desítky lidí, kteří mu na léčbu posílají peníze na transparentní účet. Z toho byla již zaplacená jedna léčebná dávka.

10.4.2017

Co týden dal: Steaky na Pastýřské, krach autobusové stávky

Děčínsko - Za námi je další týden. Jaké události na Děčínsku přinesl?

9.4.2017

Tobiášek trpí obrnou, rodina shání peníze na léčbu

Rumburk – Pětiletý Tobiášek Toušek z Rumburku trpí dětskou mozkovou obrnou. Mentálně je v pořádku, pohybově je však na úrovni devítiměsíčního miminka. Léčba Tobiáškovi pomáhá, je ale nákladná. I proto se chystá na jeho podporu koncert.

9.4.2017

Severočeských šerpů je zase o jednoho více

Růžová - Každý šerpa musí složit zkoušku. Vynést stejně těžkého člověka na Růžovský vrch.

9.4.2017

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Dva miliony hasičům na Děčínsku, smrtelné nehody v kraji či spousta pozvánek na akce. Přinášíme vám stručný přehled událostí na Děčínsku.

9.4.2017

Lodičky ve Hřensku vyjedou naplno již na Velký pátek

Hřensko – Tradičně na Velký pátek 14. dubna se naplno rozběhne sezóna ve hřenských soutěskách. Oproti jiným letům ale vyjeli převozníci již před Velikonocemi, turisty vozí během víkendů již od začátku dubna.

8.4.2017

Národní park: Hnízdící ptáky nyní ruší nízké přelety i drony

České Švýcarsko – Národní park České Švýcarsko řeší nový problém. A to drony. V uplynulých týdnech totiž pracovníci správy národního parku zaznamenali hned několik případů létání dronů v okolí hnízdišť zvláště chráněných druhů ptáků či nízkých přeletů motorových paraglidů nad národním parkem České Švýcarsko.

8.4.2017

Sluníčko Deníku: Vyberte finalistky z Děčínska

Děčín /HLASOVÁNÍ/ - Přinášíme vizitky pětice malých slečen z Děčínska, které jejich rodiče přihlásili do soutěže severočeských Deníků a agentury Reas agency Sluníčko Deníku. Dozvíte se, jaké soutěžící jsou a co je baví.

8.4.2017

V Pivovaře vás vtáhnou do Krajiny našich srdcí

Děčín - Výstavu fotografií Krajina našich srdcí slavnostně zahájili v děčínském Pivovaru jejich autoři, čtveřice fotografů krajinářů.

7.4.2017

FOTO: Věž kláštera v Jiříkově zdobí nový kříž, opravy nekončí

Jiříkov – Po více než deseti letech je opět na kapli boromejského kláštera v Jiříkově kříž, kterému požehnal generální sekretář České biskupské konference. Skončila tak první etapa opravy kláštera, jemuž ještě nedávno hrozilo zřícení.

7.4.2017

FOTO, VIDEO: Na Novém mostě v Děčíně byla otevřena přepojka k Tescu

Děčín – Příjemná dopravní změna funguje od pátečního odpoledne v Děčíně. Řidiči, kteří míří z Podmokel do Ústí nad Labem, k Tescu či na Ústeckou ulici, už nemusí jezdit přes město a přes Dělnickou ulici. Před 14. hodinou totiž byla otevřena přepojka přímo na Novém mostě. Pro chodce se nic nemění, ti mohou chodit přes Nový most směrem k Tescu i nadále.

7.4.2017

Stop hazardu. V Benešově si automaty lidé už nezahrají

Benešov nad Ploučnicí – Poslední letošní den bude posledním dnem, kdy si budou moci lidé v Benešově nad Ploučnicí zahrát na automatech. Zastupitelé totiž ve čtvrtek schválili vyhlášku, která hazard z města zcela vytěsňuje.

6.4.2017

Stávka autobusů se nakonec nekonala, nevyjel pouze jediný spoj

Ústecký kraj – Řidiči linkových autobusů v Ústeckém kraji ve čtvrtek ráno vyjeli na své trasy. Cestující se dostali do zaměstnání a škol na Ústecku i ve Šluknovském výběžku. Jezdily všechny linky společnosti BusLine, která zajišťuje přes polovinu dopravní obslužnosti v regionu.

6.4.2017

Muž se před námi odhaloval v šatnách, tvrdí dívky

Děčín – Nepříjemný zážitek mají za sebou malé školačky z jedné školy na Děčínsku. Při plavání v děčínském plaveckém areálu se před nimi měl začít obnažovat muž. Případem se zabývá policie.

6.4.2017

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Ztracený jorkšír v Jetřichovicích, závody kočárků v Děčíně, provizorní podatelna šluknovského úřadu nebo komentované prohlídky v Loretě v Rumburku. Přečtěte si, co se nyní děje na Děčínsku.

6.4.2017

Armáda šetří a papíruje. Výcvik je ale těžší

Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Podle profesionálních vojáků není obrana státu soběstačná.

6.4.2017

Véna uklízel Česko a našel dva tisíce korun. Přidáte se?

Ústecký kraj – Akce Ukliďme Česko se náramně vyplatila malému Vénovi z Polep na Litoměřicku, který našel v trávě 2000 korun, když skupinka dětiček uklízela v okolí mateřské školy. Po nálezu takového pokladu to rázem začalo o to víc bavit i ostatní v obci, kde z technických důvodů uklízeli o týden dříve.

5.4.2017

Autobusy ve čtvrtek pojedou! Řidiči plošně stávkovat nebudou

Ústecký kraj – Plni optimismu jsou ředitelé čtyř autobusových firem zajišťujících dopravu v Ústeckém kraji. Ke stávce za vyšší platy by se ve čtvrtek mělo přidat jen několik řidičů z firmy BusLine. Jejich odborář Jiří Kuchynka měl ve středu nahlášenu stávku pouze od šoférů ze střediska Děčín.

5.4.2017

Čtenářskou babičkou se stala Marcela Růžičková z Děčína

Děčín – Nejlepší čtenářskou babičkou v celostátním kole čtenářské soutěže se stala Marcela Růžičková z Děčína. Ta zároveň reprezentovala Ústecký kraj jako nejlepší čtenářka.

5.4.2017

FOTO: Labský dvůr přilákal desítky lidí, zajímaly se o jeho osud

Děčín – Přibližně dvě stovky lidí si našly v úterý v podvečer cestu do Labského dvora v Děčíně. Jeho majitel jej otevřel ve spolupráci s galerií Prokopka.

5.4.2017

Nekoukejte do mobilu, varují policisté školáky

Děčín - Akce zaměřená na správné přecházení dětí přes silnice probíhá tento týden v řadě měst Ústeckého kraje. V úterý policisté dohlíželi na školáky například v Teplické ulici v Děčíně, kde je ve špičce silný provoz.

5.4.2017

Benešov měl bývalý správce lesů připravit o čtyři miliony

Benešov nad Ploučnicí – Až na pět let může zamířit za mříže bývalý lesní hospodář benešovských městských lesů. Podle obvinění měl způsobit téměř čtyřmilionovou škodu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies