VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Děčínsko

2.4.2017

VIDEO: Mirek bojuje s těžkou nemocí, pojišťovna nechce platit léčbu

Děčín – Téměř tři čtvrtě milionu korun musela již zaplatit rodina Miroslava Červenky za biologickou léčbu rakoviny, kterou mladý muž onemocněl. Všeobecná zdravotní pojišťovna mu totiž odmítla proplácet velmi drahý lék.

2.4.2017

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Iva Janžurová ve Varnsdorfu, na Sněžník dodávkou nebo hledání svědků dopravní nehody. Přečtěte si stručný přehled zpráv z Děčínska.

2.4.2017

OBRAZEM: Turistickou sezonu na děčínském nábřeží zahájil i medvěd

Děčín - Bohatý program čekal v sobotu na lidi na Smetanově nábřeží v Děčíně. Konalo se tu totiž Zahájení turistické sezony. Při té příležitosti si město Děčín připravilo řadu akcí nejen pro turisty. Počasí startu sezony přálo, sobota byla slunečná.

1.4.2017

Kapela DCRadio touží vydat album, nabízí například polibek

Děčín – Chtěli by si splnit svůj sen a vydat živé album. Děčínská emo-punková kapela DCRadio proto žádá fanoušky o podporu. Na oplátku jim pak nabízí originální odměny.

1.4.2017

Nesahejte v lese na mláďata, můžete je tak dokonce zabít

Ústecký kraj / Děčínsko - Na jaře se v lesích každoročně objevují mláďata divokých zvířat. Málokdo si uvědomuje, že i pouhý dotek je může zabít. Jejich rodiče totiž odradí pach člověka natolik, že se o mládě dále nestarají a to pojde hlady.

31.3.2017

Turisty vítá v Děčíně první nádraží Národního parku České Švýcarsko

Děčín – Rozšířit povědomí o tom, že Děčín leží na okraji krásné přírody, tedy Národního parku České Švýcarsko, chce děčínská radnice ve spolupráci s několika partnery. Děčínské hlavní vlakové nádraží proto zdobí od tohoto týdne velkoformátové fotografie vyhlášených autorů, kteří se specializují právě na České Švýcarsko.

31.3.2017

BusLine v Ústeckém kraji přesvědčuje řidiče, aby nestávkovali

Ústecký kraj - Společnost BusLine, která zajišťuje v Ústeckém kraji polovinu linkové autobusové dopravy, se snaží přesvědčit řidiče, aby se příští čtvrtek nezúčastnili stávky za vyšší mzdy. Ředitel firmy Radek Chobot v pátek řekl, že firma není v případě stávky řidičů schopna zajistit náhradní dopravu. Současně ale věří, že v některých regionech není ke stávce důvod.

31.3.2017

FOTO: Podvodní buldozer vyhrne z Labe tisíce tun naplavenin

Děčín – Více než tři desítky let pomáhá s udržováním splavnosti Labe podvodní buldozer Povodí Labe. Tento týden čistil dno řeky v okolí Dolního Žlebu na Děčínsku. „Náplavy jsou již těsně za hranicí plavební dráhy a je potřeba je vyhrnout mimo plavební dráhu," vysvětluje Jiří Mach z Povodí Labe.

31.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Požár chalupy v Jiříkově, 8 zájemců o post městského architekta v Děčíně nebo Velikonoce plné muziky v Krásné Lípě. Co se v těchto dnech děje na Děčínsku?

30.3.2017

Simona Baumrtová je pošesté Nejúspěšnějším sportovcem roku Ústeckého kraje

Žatec, Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Kategorii kolektivů dospělých ovládli basketbalisté děčínského Armexu. V masters bodovala judistka Lenka Königová.

30.3.2017

Děčín rozdělil stomilionovou rezervu, kino dostane nové plátno

Děčín – Příjmy i výdaje města Děčín se ve čtvrtek 30.3. zvýšily o 94,5 milionu. Zastupitelé totiž rozhodli, že zapojí do letošního rozpočtu loňský přebytek.

30.3.2017

Kouř a prach zabíjejí. Špatné kotle nepomáhají

Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Dotace zaplatily i kotle, které budou brzy zakázané.

30.3.2017

Cesta na Pravčickou bránu se stále opravuje

Děčín – Chystáte se v začátcích turistické sezony na výlet na Pravčickou bránu? Musíte být opatrní. Stále tu totiž probíhají opravy některých cest, které k této přírodní atrakci vedou.

29.3.2017

FOTO: Kvůli průmyslové zóně v Děčíně vytrhají koleje

Děčín – Několik stovek lidí by mohlo najít práci v nové průmyslové zóně na východním nádraží v Děčíně. Správa železniční a dopravní cesty už nechala zpracovat studii přestavby nádraží. Počet kolejí na nádraží by měl klesnout z 26 na 14, jeho provoz by měl být zachován.

29.3.2017

Lodičky, soutěže či sleva do bazénu. Sezona startuje

Děčínsko – Máte chuť prohlédnout si zámecké zahrady v Děčíně, vydat se na Pravčickou bránu nebo se vyšplhat po skále na Pastýřskou stěnu? Máte možnost. Již za pár dní totiž startuje nová turistická sezona – a i letos je z čeho vybírat.

29.3.2017

V zoo se rozloučili s mládětem mravenečníka, cestuje do Anglie

Děčín – Děčínská zoo se rozloučila s prvním mládětem mravenečníka. Rok a půl stará samice Oli odjela do téměř dvanáct set kilometrů vzdáleného anglického Drusillas Parku, kde na ni čeká zcela nová expozice.

28.3.2017

Konec! Porodnice v Lužické nemocnici v Rumburku zavírá

Rumburk – Až bude za pár týdnů rodit Anna Lehroch Doušová z Rumburku, bude muset jet až do porodnice v Liberci. Lužická nemocnice v Rumburku totiž kvůli personálním problémům na konci března uzavírá své porodnické oddělení.

28.3.2017

OBRAZEM: Lidé v Děčíně se bavili na prvním retro plese!

Děčín – Děčínská Střelnice zažila historicky první retro ples. O akci byl velký zájem, organizátoři ho vyprodali. A lidé se skvěle bavili. Prohlédněte si fotogalerii.

28.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Dny otevřených dveří primátorky, výluky vlaků nebo výčet zásahů děčínských strážníků. Přečtěte si, co se v těchto dnech děje na Děčínsku.

27.3.2017

Napříč Ekvádorem: Rovník, který je jinde, trhy, vodopády a úchvatné vyhlídky

Ekvádor / Děčínsko - Děčínský deník přináší další díl putování cestovatelů Travelbeat ze severních Čech. Daniel Dubský a Jindra Caháková se z Kolumbie dostali do Ekvádoru. Zde jsou jejich příběhy a fotografie.

27.3.2017

Nový simulátor pomůže snížit nehodovost i bojovat s únavou

Děčín – Nejen pro výuku, ale především pro výzkum, bude sloužit nový auto simulátor v Děčíně. Umožní nasimulovat reálné situace v reálném prostředí. Bude tak možné například zjistit, jak řidiče unavuje jízda určitým úsekem.

27.3.2017

Co týden dal? Nahánění zfetovaného řidiče, chytrá karta v Děčíně

Děčínsko - Co přinesl uplynulý týden na Děčínsku? Přečtěte si přehled událostí.

27.3.2017

Dopravní válka. Stávka bude

Ústecký kraj – Nedodržujete smlouvy a jezdíte na krajských linkách nevhodnými autobusy. To vyčítá hejtmanství společnosti BusLine, která zajišťuje krajskou linkovou dopravu na několika místech kraje.

26.3.2017

FOTO: Čeští a němečtí hasiči slavili ve Varnsdorfu 50 let spolupráce

Varnsdorf – V sobotu 25. března 2017 ve 14:18 uplynulo přesně 50 let od okamžiku, kdy hasiči z Varnsdorfu a Grossschönau společnými silami zasahovali u požáru v podkroví činžovního domu nedaleko hranic.

26.3.2017

Houpačky na zastávce v Děčíně vydržely jen několik dní. Jsou pryč

Děčín – Jen necelý týden vydržely na autobusové zastávce v Tyršově ulici v Děčíně houpačky. Dmitrij Pljonkin, který za jejich instalací stál, ale slibuje, že se na zastávku houpačky opět vrátí.

26.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Přeložený koncert Marie Rottrové, úklid v národním parku nebo zhodnocení lyžarské sezony. Přečtěte si stručný přehled z Děčínska.

26.3.2017

FOTO, VIDEO: Jaro je tu! Do Děčína připlulo po Labi

Děčín - S několikadenním zpožděním dorazilo jaro i do Děčína. Postarali se o to členové recesistické Společnosti pro přepravu ročních období vodní cestou.

25.3.2017

Památky se po zimě otevírají, někde bude vyšší vstupné

Ústecký kraj – Pokud se v nové turistické sezoně vydáte na výlet na památky, musíte počítat s tím, že na několika místech Ústeckého kraje zaplatíte vyšší vstupné. V průměru to bude zhruba o deset korun, a to především u objektů, které jsou ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ).

24.3.2017

FOTO: Od dubna čekají dopravu v Děčíně další změny

Děčín – Již více než čtvrt roku musí řidiči v Děčíně jezdit pomocí nových objížděk kvůli stavbě vilsnické spojky. Většina lidí si je pochvaluje. Postupně také došlo k několika změnám v dopravě, další se chystají, a to na začátku dubna.

24.3.2017

Cesta za nákupy do Drážďan se lidem ze severu prodraží

Severní Čechy/Německo – Lidé z Ústeckého kraje, kteří jsou zvyklí jezdit nakupovat do Německa musí počítat s tím, že se jim za dva roky cesta za nákupy prodraží. Od roku 2019 se totiž bude platit na německých dálnicích mýtné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies