VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Děčínsko

7.4.2017

FOTO, VIDEO: Na Novém mostě v Děčíně byla otevřena přepojka k Tescu

Děčín – Příjemná dopravní změna funguje od pátečního odpoledne v Děčíně. Řidiči, kteří míří z Podmokel do Ústí nad Labem, k Tescu či na Ústeckou ulici, už nemusí jezdit přes město a přes Dělnickou ulici. Před 14. hodinou totiž byla otevřena přepojka přímo na Novém mostě. Pro chodce se nic nemění, ti mohou chodit přes Nový most směrem k Tescu i nadále.

7.4.2017

Stop hazardu. V Benešově si automaty lidé už nezahrají

Benešov nad Ploučnicí – Poslední letošní den bude posledním dnem, kdy si budou moci lidé v Benešově nad Ploučnicí zahrát na automatech. Zastupitelé totiž ve čtvrtek schválili vyhlášku, která hazard z města zcela vytěsňuje.

6.4.2017

Stávka autobusů se nakonec nekonala, nevyjel pouze jediný spoj

Ústecký kraj – Řidiči linkových autobusů v Ústeckém kraji ve čtvrtek ráno vyjeli na své trasy. Cestující se dostali do zaměstnání a škol na Ústecku i ve Šluknovském výběžku. Jezdily všechny linky společnosti BusLine, která zajišťuje přes polovinu dopravní obslužnosti v regionu.

6.4.2017

Muž se před námi odhaloval v šatnách, tvrdí dívky

Děčín – Nepříjemný zážitek mají za sebou malé školačky z jedné školy na Děčínsku. Při plavání v děčínském plaveckém areálu se před nimi měl začít obnažovat muž. Případem se zabývá policie.

6.4.2017

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Ztracený jorkšír v Jetřichovicích, závody kočárků v Děčíně, provizorní podatelna šluknovského úřadu nebo komentované prohlídky v Loretě v Rumburku. Přečtěte si, co se nyní děje na Děčínsku.

6.4.2017

Armáda šetří a papíruje. Výcvik je ale těžší

Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Podle profesionálních vojáků není obrana státu soběstačná.

6.4.2017

Véna uklízel Česko a našel dva tisíce korun. Přidáte se?

Ústecký kraj – Akce Ukliďme Česko se náramně vyplatila malému Vénovi z Polep na Litoměřicku, který našel v trávě 2000 korun, když skupinka dětiček uklízela v okolí mateřské školy. Po nálezu takového pokladu to rázem začalo o to víc bavit i ostatní v obci, kde z technických důvodů uklízeli o týden dříve.

5.4.2017

Autobusy ve čtvrtek pojedou! Řidiči plošně stávkovat nebudou

Ústecký kraj – Plni optimismu jsou ředitelé čtyř autobusových firem zajišťujících dopravu v Ústeckém kraji. Ke stávce za vyšší platy by se ve čtvrtek mělo přidat jen několik řidičů z firmy BusLine. Jejich odborář Jiří Kuchynka měl ve středu nahlášenu stávku pouze od šoférů ze střediska Děčín.

5.4.2017

Čtenářskou babičkou se stala Marcela Růžičková z Děčína

Děčín – Nejlepší čtenářskou babičkou v celostátním kole čtenářské soutěže se stala Marcela Růžičková z Děčína. Ta zároveň reprezentovala Ústecký kraj jako nejlepší čtenářka.

5.4.2017

FOTO: Labský dvůr přilákal desítky lidí, zajímaly se o jeho osud

Děčín – Přibližně dvě stovky lidí si našly v úterý v podvečer cestu do Labského dvora v Děčíně. Jeho majitel jej otevřel ve spolupráci s galerií Prokopka.

5.4.2017

Nekoukejte do mobilu, varují policisté školáky

Děčín - Akce zaměřená na správné přecházení dětí přes silnice probíhá tento týden v řadě měst Ústeckého kraje. V úterý policisté dohlíželi na školáky například v Teplické ulici v Děčíně, kde je ve špičce silný provoz.

5.4.2017

Benešov měl bývalý správce lesů připravit o čtyři miliony

Benešov nad Ploučnicí – Až na pět let může zamířit za mříže bývalý lesní hospodář benešovských městských lesů. Podle obvinění měl způsobit téměř čtyřmilionovou škodu.

4.4.2017

Budou autobusáci ve čtvrtek stávkovat? Ano i ne

Ústecký kraj – Horská obec Tisá v Krušných horách se ve čtvrtek ráno probudí do nepříjemného dne. Kvůli avizované stávce některých dopravců bude obec dvacet čtyři hodin odříznutá od okolního světa.

4.4.2017

Pátrací tým z Děčína chce pomáhat po celém kraji

Děčín – Parta zhruba dvou desítek lidí z Děčína by v brzké budoucnosti mohla pomáhat policii při hledání pohřešovaných lidí. Chtějí tak pomáhat policii především při pátrání po dětech nebo starých a nemocných lidech. Při pátrání mohou nabídnout nejen své znalosti a výcvik, ale velmi často také znalost terénu.

4.4.2017

Kam na Velikonoce? V Ústeckém kraji je opět z čeho vybírat

Ústecký kraj – Jarmarky, tvůrčí dílny a soutěže chystají na velikonoční svátky města v Ústeckém kraji. Speciální akce chystají i správci památek. Budou mezi nimi výstavy, naučné stezky i divadelní představení. Velikonoční prodloužený víkend startuje v pátek 14. dubna.

VÍME PRVNÍ
3.4.2017

V Nebíčku turisté ochutnají grilované prase

Děčín – Restaurace na Pastýřské stěně má nového nájemce. Stal se jím děčínský podnikatel Pavel Hakl. Turisté se mohou těšit především na grilované speciality.

3.4.2017

Co týden dal? Zrušená porodnice v Rumburku, milionové investice v Děčíně

Děčínsko - Co přinesl uplynulý týden na Děčínsku? Přečtěte si přehled událostí.

3.4.2017

Zlepšit situaci ve Varnsdorfu má až 230 milionů korun

Varnsdorf – Nová pracovní místa, opravené domy nebo nové sociální služby. To vše by mělo umožnit přibližně 230 milionů, které by Varnsdorf mohl získat díky plánu pro sociální začleňování. Ve městě by také mohlo vzniknout zařízení pro pomoc rodičům samoživitelům, poradna pro závislé nebo pro zadlužené lidi.

2.4.2017

VIDEO: Mirek bojuje s těžkou nemocí, pojišťovna nechce platit léčbu

Děčín – Téměř tři čtvrtě milionu korun musela již zaplatit rodina Miroslava Červenky za biologickou léčbu rakoviny, kterou mladý muž onemocněl. Všeobecná zdravotní pojišťovna mu totiž odmítla proplácet velmi drahý lék.

2.4.2017

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Iva Janžurová ve Varnsdorfu, na Sněžník dodávkou nebo hledání svědků dopravní nehody. Přečtěte si stručný přehled zpráv z Děčínska.

2.4.2017

OBRAZEM: Turistickou sezonu na děčínském nábřeží zahájil i medvěd

Děčín - Bohatý program čekal v sobotu na lidi na Smetanově nábřeží v Děčíně. Konalo se tu totiž Zahájení turistické sezony. Při té příležitosti si město Děčín připravilo řadu akcí nejen pro turisty. Počasí startu sezony přálo, sobota byla slunečná.

1.4.2017

Kapela DCRadio touží vydat album, nabízí například polibek

Děčín – Chtěli by si splnit svůj sen a vydat živé album. Děčínská emo-punková kapela DCRadio proto žádá fanoušky o podporu. Na oplátku jim pak nabízí originální odměny.

1.4.2017

Nesahejte v lese na mláďata, můžete je tak dokonce zabít

Ústecký kraj / Děčínsko - Na jaře se v lesích každoročně objevují mláďata divokých zvířat. Málokdo si uvědomuje, že i pouhý dotek je může zabít. Jejich rodiče totiž odradí pach člověka natolik, že se o mládě dále nestarají a to pojde hlady.

31.3.2017

Turisty vítá v Děčíně první nádraží Národního parku České Švýcarsko

Děčín – Rozšířit povědomí o tom, že Děčín leží na okraji krásné přírody, tedy Národního parku České Švýcarsko, chce děčínská radnice ve spolupráci s několika partnery. Děčínské hlavní vlakové nádraží proto zdobí od tohoto týdne velkoformátové fotografie vyhlášených autorů, kteří se specializují právě na České Švýcarsko.

31.3.2017

BusLine v Ústeckém kraji přesvědčuje řidiče, aby nestávkovali

Ústecký kraj - Společnost BusLine, která zajišťuje v Ústeckém kraji polovinu linkové autobusové dopravy, se snaží přesvědčit řidiče, aby se příští čtvrtek nezúčastnili stávky za vyšší mzdy. Ředitel firmy Radek Chobot v pátek řekl, že firma není v případě stávky řidičů schopna zajistit náhradní dopravu. Současně ale věří, že v některých regionech není ke stávce důvod.

31.3.2017

FOTO: Podvodní buldozer vyhrne z Labe tisíce tun naplavenin

Děčín – Více než tři desítky let pomáhá s udržováním splavnosti Labe podvodní buldozer Povodí Labe. Tento týden čistil dno řeky v okolí Dolního Žlebu na Děčínsku. „Náplavy jsou již těsně za hranicí plavební dráhy a je potřeba je vyhrnout mimo plavební dráhu," vysvětluje Jiří Mach z Povodí Labe.

31.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Požár chalupy v Jiříkově, 8 zájemců o post městského architekta v Děčíně nebo Velikonoce plné muziky v Krásné Lípě. Co se v těchto dnech děje na Děčínsku?

30.3.2017

Simona Baumrtová je pošesté Nejúspěšnějším sportovcem roku Ústeckého kraje

Žatec, Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Kategorii kolektivů dospělých ovládli basketbalisté děčínského Armexu. V masters bodovala judistka Lenka Königová.

30.3.2017

Děčín rozdělil stomilionovou rezervu, kino dostane nové plátno

Děčín – Příjmy i výdaje města Děčín se ve čtvrtek 30.3. zvýšily o 94,5 milionu. Zastupitelé totiž rozhodli, že zapojí do letošního rozpočtu loňský přebytek.

30.3.2017

Kouř a prach zabíjejí. Špatné kotle nepomáhají

Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Dotace zaplatily i kotle, které budou brzy zakázané.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies