VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HLASOVÁNÍ: Česká pošta na Děčínsku změny nechystá

Děčín /AKTUALIZOVÁNO/ - Na Děčínsku se zatím rušit pobočky nebudou, jako je tomu v ostatních městech v kraji. Navíc si můžete otevřít svou Poštu–Partner.

26.1.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník

Změny a optimalizace poštovní pobočkové sítě, které jsou naplánovány do roku 2017 a podle vyjádření České pošty stávající počet míst s poštovní obsluhou se v cílovém stavu nezmenší, naopak jich bude po dokončení projektu více.

Mělo by tedy dojít k rozšíření poštovní sítě.

„V některých případech pouze měníme formu poskytování poštovních služeb. Je důležité říci, že všechny poštovní služby zůstanou pro občany zachovány. V každé obci, které se projekt optimalizace týká, vždy jednáme se zástupci obcí,“ sdělila Deníku tisková mluvčí České pošty Marta Selicharová a dodala:

„Cílem projektu je především férové nastavení poštovní sítě tak, aby odpovídala požadavkům současné doby. To znamená vlastní pobočky by pošta měla mít především v místech, kde je největší koncentrace požadavků na služby. Současné nastavení sítě - až na drobné výjimky z 50. let minulého století - odpovídá poštovní síti z poloviny 19. století! Česká pošta chce přizpůsobit poštovní síť skutečným potřebám svých zákazníků a zároveň je důležité zachovat kvalitu poskytovaných poštovních služeb.“

Vše je o vzájemné komunikaci…

Celý projekt by měl probíhat nenásilnou formou, případné změny budou včas projednány s místní samosprávou, které se změny budou týkat. „Jsme přesvědčeni, že vše je pouze o dobré vzájemné komunikaci a zvyšujícím se počtem pozitivních příkladů změny, která v samotném důsledku zvýší kvalitu služeb pro větší počet zákazníků, než je tomu doposud.

Například v bývalém okrese Děčín je od 31. 12. loňského roku zřízeno výdejní místo I. v obci Brtníky. Provozovatelem výdejního místa je místní živnostník. Lidé si k němu mohou přijít vyzvednout své zásilky každý pracovní den od 19.00 do 20.00 hodin.

Současně každý den dopoledne zajíždí do obce mobilní obslužné místo. Občanům obce do domu přiváží všechny zásilky, důchody a zajišťuje plně i ostatní poštovní služby. Zásilky, které nemohou být občanům doručeny (například adresát není zastižen doma – pozn. red.), jsou pak uloženy na výdejním místě, kde si je lidé mohou ve stanovenou hodinu vyzvednout.

V současné chvíli nejednáme v žádné další obci na Děčínsku o změně formy poštovní obsluhy.

Kdyby měl někdo zájem o otevření nové Pošty Partner v místě, kde pobočka pošty dosud nebyla, může se obrátit na vedení pošty v regionu a vstoupit v jednání. Vše je o jednání a domluvě,“ vysvětlila pro Deník Marta Selicharová.

Pošta Partner je obdobou franšízy
Znamená to, že poštovní služby provozuje na základě smlouvy za úplatu jiný subjekt.

Odměna má dvě složky - paušální, která vychází z rozsahu hodin poskytovaných jako služba veřejnosti - a variabilní, jež odvíjí od počtu transakcí.

Hlavním kritériem pro výběr pošt, které nahradí Pošty Partner či výdejní místa, jsou dostupnost pobočky zákazníkům, její spádovost a vybavenost lokality.

Motorizovaný servis

Česká pošta přistupuje ke změně pobočkové sítě postupně. Má vytipované obce, ve kterých uvažuje o změně formy poštovní obsluhy.

Takzvané „výdejní místo“ může být určeno pro nejvyužívanější službu – výdej zásilek, ale také jejich příjem (listovní zásilky, balíky, poštovní poukázky), kompletní služby v dané obci pak zajistí motorizovaná pošta, výhodná zvláště pro starší spoluobčany, protože pokud si o to požádají, pošta může přijet až přímo k nim, do domu. Stačí zavolat na spádovou poštu či vhodit lísteček se vzkazem do poštovní schránky.

Motorizovaný poštovní servis zabezpečí veškeré poštovní služby – výplatu důchodů, podání a doručení zásilek, poštovních poukázek apod. V případě, že zásilky nemůže doručit, pak je uloží na výdejním místě, kde si je zákazník může vyzvednout. A to v případě, že je v obci zřízeno výdejní místo I.
Pokud je v obci výdejní místo II, pak si zde zákazníci mohou vyzvednout své zásilky, ale také podat balíkové a listovní zásilky a poštovní poukázky.

V obci může být také zřízena pobočka typu Pošta – Partner, která ve většině případů plnohodnotně zastupuje pobočku České pošty. Příkladem může být Pošta – Partner na Božím Daru, která je i typickým příkladem výhod pro zákazníka.

Autor: Ludmila Veselá

Využíváte služeb České pošty?

Ano

71 %

Ne

29 %

Hlasovalo: 17

Anketa byla ukončena

26.1.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Škoda Rapid 136 MTX Cabrio.
AUTOMIX.CZ
49

GALERIE: Skvosty Metalexu. Tato česká firma stavěla skvělá auta, i za socialismu

Ilustrační foto.

Benešov chce více využít na údržbu města nezaměstnané

Čtvrtečník Martina Schulze: Cesta starosty Varnsdorfu do Číny? No nevím...

Doubice - Město Varnsdorf leží na samém okraji „slepého střeva" České republiky, jinak též Šluknovského výběžku, ale díky části svého vedení pokročilo pravděpodobně nejdále ve vypjatém tématu odtržení části bývalých Sudet od zbývajícího státu.

FOTO, VIDEO: Děti z Vojanovky bavily rodiče

Děčín - Jako každý rok i letos si děčínská Základní škola Vojanova připravila Vojanovy slavnosti. Děti v nich rodičům předvedly, co si pro ně nacvičily.

Samice makaka chocholatého ze zoo odcestovala do Anglie

Děčín – Do téměř dvanáct set kilometrů vzdáleného anglického Drusillas Zoo Parku odcestovala v pondělí šestiletá samice makaka chocholatého Kera z děčínské zoo. Nové místo pro život pro ni vybral koordinátor chovu.

Šokující evropský bronz pro Adélu Házovou

Bělehrad - Tak tohle se povedlo! Teprve patnáctiletá kanoistka Adéla Házová zazářila na juniorském Mistrovství Evropy v Bělehradě. Česká reprezentantka, která hájí klubové barvy Kajaku Děčínu, si dojela pro senzační bronz.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies