VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Děčín nelicitoval a tak družinu nezískal

Děčínsko - Vítězi dražby nakonec stačilo přihodit o zhruba pětadvacet tisícovek více

11.3.2008
SDÍLEJ:

Dražba Foto: DENÍK/Zdeněk Traxler

Děčínská základní škola v Kamenické ulici bude možná muset pro svoji školní družinu hledat jiní prostory Ty stávající chtěl Děčín získat do svého vlastnictví ve veřejné dražbě. Vyhlásil ji státní Bytový podnik v likvidaci a úspěšným dražitelem se nestalo město, ale jiný zájemce. „Dražby jsem se zúčastnil z pověření zastupitelstva. To také stanovilo maximální sumu, za kterou by mohlo město objekt získat,“ uvedl děčínský primátor Vladislav Raška.

Dodal, že částkou, nad kterou už dál nemohl jít, byla právě cena vyvolávací ve výší devět set třicet tisíc korun. Vítězi dražby nakonec stačilo přihodit o zhruba pětadvacet tisícovek více.

„Respektoval jsem usnesení zastupitelstva, které mi k podobné licitaci mandát neposkytlo,“ připomněl primátor.

Cenu objektu, který vlastně stojí na zbořeništi a není ani zapsaný v katastru nemovitostí, soudní znalec odhadl na necelých sedm set třicet jeden tisíc korun. Vedení Děčína se už dříve snažilo budovu získat bezúplatným převodem nebo běžnou kupní transakcí bez dražby. To se ale nepodařilo.

„Pro město Děčín neúspěšná dražba ještě neznamená, že škola o družinu definitivně přišla. Funguje dál v běžném režimu jako dříve. Ještě jsem ani nejednal s novým vlastníkem,“ reagoval ředitel ZŠ Kamenická Jaroslav Skála. Družinu budou školáci navštěvovat nejméně do konce června. Pokud by vlastník neměl zájem nájemní vztah prodloužit a nebo stanovil podmínky, které by nebyly pro město přijatelné, bude třeba hledat jiné vhodné prostory. Tyhle úvahy jsou ale předčasné právě vzhledem k tomu, že žádné jednání s vlastníkem objektu se ještě neuskutečnilo. Pokud taková situace nastane, nebude její řešení zrovna snadné.

„Nějakou změnou uspořádání vnitřních interiérů školy se podobné zázemí vytvořit nepodaří. Vyčlenili jsme si prostory, ve kterých od podzimu začne fungovat školní klub, pro družinu bychom v případě nutnosti museli hledat jiný objekt,“ dodal ředitel Skála.

Školní klub žáci šestých až devátých tříd na Kamenické potřebují pro rozvoj zájmových činností. A také proto, že mnohé děti dojíždějící do školy z okolních obcí tam mohou účelně trávit volný čas po vyučování před odjezdem jejich autobusů domů.

Další města v děčínském regionu podobné problémy, do jakých se dostal Děčín s neúspěšnou dražbou školní družiny, řešit nemusela.

„Veškerá tato zařízení u nás fungují v objektech, které jsou majetkem města. V minulosti jsme pouze potřebovali koupit dlouhou dobu rozestavěné nákupní středisko, které jsme nechali přebudovat na zdravotnické centrum,“ připomněl starosta České Kamenice Miroslav Weis.

V jiné pozici se před časem ocitl Varnsdorf. O žádné objekty, které by potřeboval pro školství nebo podobné účely, město usilovat nemuselo. „Naopak, my jsme nevyužité školní družiny prodávali,“ poznamenal varnsdorfský starosta Josef Poláček. Dodal, že podobný krok mohla radnice učinit proto, že se v místních školách snížil počet žáků a tak se zároveň uvolnily některé učebny pro zřízení školních družin.

Klub mládeže nebo podobné zařízení chtějí zřídit v Dolní Poustevně v budově, kterou ještě nedávno využívala cizinecká a pohraniční policie.

„Město se nejprve snažilo objekt získat do svého majetku bezúplatným převodem. To se ale nejspíš nepodaří. I tak chceme jednat o tom, za jakých jiných podmínek by bylo možné bývalou služebnu policistů získat,“ uvedl starosta Miroslav Jemelka. Objekt by nemusel sloužit jenom mládeži, k dalším záměrům využití patří úvahy o zázemí pro důchodce a nebo by se tam mohla přestěhovat místní knihovna.

O prostory pro svá školní nebo jiná zařízení se nemuselo s nikým handrkovat město Jílové. „Všechno máme v budovách, které jsou městským majetkem,“ vysvětlil místostarosta Václav Zibner. Dodal, že radnice se naopak musí starat o objekty, které patří jiným vlastníkům,, ale ti o ně řádně nepečují a zdevastované budovy se tak stávají nejen ostudou města, ale vzhledem ke zchátralému stavu ohrožují i své okolí.

Autor: Josef Suk

11.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

REMÍZA. Derby skončilo nerozhodně, Varnsdorf uhrál v Ústí nad Labem remízu 1:1.
18

FOTO: Plichta v derby? Ta nepotěšila nikoho

Isabellka Englerová  se narodila Veronice Englerové a Lukáši Vlčkovi v děčínské porodnici 14.9. Vážila 2,65 kg a měřila 48 cm.
5

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili!

FOTO: Vilsnická spojka roste před očima

Děčín - Na dohled Novému mostu je už estakáda Vilsnické spojky. Protnout s ním by se měla v nejbližších týdnech. Po dokončení estakády se přiblíží také dlouho očekávané otevření podjezdu na Pětimostí.

Přestoupil a nasázel tři góly

Děčín - Ke třetí výhře hokejistů v sezóně přispěl Martin Baránek. Ve svém první startu nasázel hattrick.

Chytrých zastávek bude v Děčíně víc. Kde budou?

Děčín - Za nové inteligentní panely včetně zapůjčeného na Tyršovce zaplatí radnice 640 tisíc.

Děčín chce grilovat na špičce, hlasovalo pro ni nejvíce lidí

Děčín – Nové grilovací místo budou moci lidé využívat k piknikům už na jaře. Město ho vybaví i stoly.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení