VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cíl: Zlepšit sociální služby

Děčín - S bilancí prvního komunitního plánu Děčína se pojí první splněné cíle ve prospěch obyvatel města, stane se součástí péče o jednotlivé skupiny obyvatel

27.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Vít Šimánek

I v Děčíně přibývá lidí, kteří nedokáží řešit nastalé životní situace bez pomoci druhých. Aby taková pomoc nebylo dílem náhody, ale stala systematickou součástí péče o jednotlivé skupiny obyvatel, zpracovalo město svůj první komunitní plán sociálních služeb. Stanovil desítky cílů a opatření buď ke zlepšení stávající péče a nebo k vytvoření a dobrému fungování zcela nových služeb.

„Vlastně jsme pokročili do závěrečné fáze naplňování tohoto programového dokumentu, který i díky připomínkám a podnětům samotných obyvatel a poskytovatelů služeb vymezil nejaktuálnější potřeby města v sociální oblasti,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví děčínského magistrátu Renata Grešíková.

Mnohé cíle vytyčené v komunitním plánu Děčína se už podařilo uvést do života.

„Vedle některých dalších dílčích splněných nebo průběžně plněných úkolů považuji za úspěch zahájení pravidelné činnosti klubu seniorů v Bezručově ulici. Mohou se tam scházet starší lidé z celého města a využívat poměrně zajímavou programovou nabídku, o jejíž skladbě si i nadále budou rozhodovat velkou měrou především samotní návštěvníci klubu,“ uvedl Petr Novotný, manažer koordinační skupiny, která se zabývá problematikou péče o seniory.

Stěžejním úkolem města zůstává postavení nového domova pro seniory.

Hlásiče jednotlivých zastávek a v poslední době i první světelné displeje v některých autobusech jsou určitě nezanedbatelnou pomocí zrakově či sluchově postiženým lidem při jejich orientaci v autobusech děčínské městské dopravy. „Dochází i na vytvořená podobných signalizačních zařízení i na sociálním odboru magistrátu a cílem je i odstraňování dalších bariér, které zdravotně postiženým lidem komplikují život,“ jmenovala některé úkoly manažerka koordinační skupiny pro osoby se zdravotním postižením Kateřina Fiedlerová.

Problematikou drogově závislých a etnických menšin se zabývá koordinační komise, kterou řídí Marek Hošek. Za dílčí úspěch považuje třeba to, že se mnozí mladí Romové stali klienty K-centra. „S jeho pomocí mohou lépe zvládat svoji drogovou závislost i obtížnější životní situace, které užívání drog přináší,“ ilustroval jeden z řešených problémů manažer skupiny.

Splnění mnohých cílů děčínského komunitního plánu je podmíněno finančními možnostmi města a také jeho úspěšností v dotačních programech a grantech.

Podařilo se vytvořit rozsáhlý dokument, který získal podporu vedení města a na který budou podle potřeb v celé sociální oblasti navazovat další úkoly.
„Určitě dík patří desítkám lidí, kteří působí v jednotlivých koordinačních skupinách a jejich práce ve prospěch dalšího zkvalitňování služeb zdaleka nekončí,“ dodala hlavní koordinátorka procesu komunitního plánování v Děčíně Dagmar Vávarová.

Autor: Josef Suk

27.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Stavba dálnice. Ilustrační foto.

Výstavbu dálnice D7 nezdržují ekologičtí aktivisté. Přesto ji staví déle než D8

Martin Schulz.

Čtvrtečník Martina Schulze: Na zprávu pana Horáčka z Číny jsem zvědav

FOTO: Koťata kočky rybářské uvidí návštěvníci v děčínské zoo již za 14 dní

Děčín - Nově narozená koťata kočky rybářské prošla ve středu 26. dubna v děčínské zoo vakcinací, čipováním a také kontrolou pohlaví. Jsou ve skvělé kondici.

FOTOGALERIE: Cestovatelé Travelbeat v Peru: Vyšlápli jsme si k Laguně

Děčínsko, Peru - Děčínský Deník sleduje další putování cestovatelů, tentokrát Daniela Dubského z České Kamenice a Jindry Cahákové z Litoměřic. Pár si říká Travelbeat a rozhodl se o své dojmy z cest po Americe pravidelně dělit se čtenáři Deníku. Jejich dalším cílem bylo Peru.

Poslední zápas? To byla taková třešnička na dortu, usmíval se Pomikálek

Děčín – Basketbaloví Válečníci splnili roli favorita. Ve čtvrtfinále vyřadili v pěti zápasech (4:1) Kolín a v semifinále na ně čekají

Osud toulavé a hubené fenky vyvolal v Děčíně vlnu emocí

Děčín – Případ vyhublé fenky výmarského ohaře, která se týden potulovala po Letné v Děčíně a vrátila se k majitelům, vyvolal na sociálních sítích vlnu ohlasů. Lidem se totiž nelíbí, že je fena podvyživená, a často viní také děčínský městský útulek, že s tím nic neudělá.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies