VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladiství pijani míří do parků

DĚČÍN - Při kontrolách podávání alkoholu v děčínských restauracích strážníci moc provinilců neodhalili

3.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: MP Ostrava

Děčín/Městská policie v Děčíně se o prázdninách zaměřila také na to, jestli obsluhující personál v místních restauracích nenalévá alkoholické nápoje mladistvým.
V minulosti měli číšníci a servírky s dodržováním zákona o boji proti alkoholismu nemálo problémů. Letošní kontroly jim ale dávají příznivější vysvědčení.
a„V první polovině prázdnin jsme uskutečnili už více než třicet kontrolních akcí,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.
„Případů, že tam alkohol popíjely i osoby mladší osmnácti let, bylo jen několik. Tato provinění naši strážníci řešili s personálem na místě blokovou pokutou,“ dodal Marcel Horák.
„Případy závažnějších provinění budou mít dohru ve správním řízení. To už mohou být postihy citelnější,“ vysvětlil ředitel policie Marcel Horák.
Intenzivnější kontroly restauračních a podobných zařízení budou pokračovat i v příštích prázdninových týdnech a neskončí ani v dalším období. Už teď ale poznatky strážníků vypovídají o tom, že personál se zřejmě více zajímá o věk zákazníků.
„Radši občas požaduji občanský průkaz po klukovi nebo dívce, kterým třeba už bylo dvacet let a více, ale vypadají mladší. Když se přesvědčím o skutečném věku, všechno pak vyřeší úsměv a objednané pití je za chvíli na stole. Pokuty se mi rozhodně platit nechce,“ tvrdila zkušená servírka z jedné děčínské restaurace. „Naopak smůlu mají taková ti chlapáci, co vyprávějí, že jim už osmnáct bylo dávno a mají výmluvy, že si občanku zapomněli doma. V naší hospodě si mohou dát cokoli, ale alkoholu ani hlt,“ dodala.
Mnozí mladiství štěstí, že jim v některé restauraci alkohol nalijí, ani nezkouší. Koupí si někde v supermarketu většinou bez problémů pár piv, ale spíše nějaké víno v krabicích nebo petkách a jdou se veselit někam do parku nebo na hřiště, výjimkou nejsou ani dětské odpočinkové kouty. „S takovými skupinami mladých pijanů bývají problémy. K povznesení nálady jim stačí pár deci vína a pak si svoji kuráž navzájem dokazují při ničení laviček nebo dalšími vandalskými kousky. V nejednom případě nás k takovému výtržnictví volají i lidé z okolních domů,“ připomněl šéf děčínských strážníků.
Léto svádí i dospělé k nejrůznějším večerním posezením na zahradách i balkonech domů. Pokud se taková sešlost protáhne do pozdních nočních hodin a alkohol tam teče proudem, bývá to často i dost hlučná společnost. Nejednou kvůli takovému nočnímu halasení volají na dispečink městské policie i sousedi. „Strážnici na místo dorazí a po domluvě se většinou veselící parta uklidní. Pokud zůstane jen u slibů a sousedi si po odjezdu strážníků stěžují během chvilky znovu, většinou se to už jenom domluvou neřeší,“ popsal některé vynucené noční výjezdy zástupce ředitele děčínské městské policie Jiří Schwarz.
Podobných případů ale naštěstí také nebývá mnoho. „Je to o vzájemných vztazích. Tam, kde na sebe sousedé nevraživě koukají i když se nad nimi směje sluníčko, je jasné, že při první možné příležitosti jeden druhému znepříjemní život třeba tím, že si navzájem na sebe stěžují“ dodal Schwarz.


3.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Schulz.
2

Čtvrtečník Martina Schulze: Je cestou udržitelný rozvoj turistického ruchu?

Povodeň v Ústí nad Labem v roce 2002 objektivem Františka Ročka
23

POVODNĚ 2002: Labe rozdělilo Ústí na dvě města. Velké mosty byly k ničemu

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Děčínsko - Pozvánky na koncerty, výčet zásahů městských strážníků nebo exkurze na Pravčickou bránu v doprovodu strážců přírody. Přečtěte se přehled událostí na Děčínsku.

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Děčínsko – Dlouhé roky připomínaly žluté kvítky řepky na nábřeží v Děčíně drama, které se na Labi odehrálo 15. srpna během povodní. Tehdy zde při odstřelu neovladatelné lodě zemřel muž. Šlo o jedinou oběť povodní z roku 2002 na Děčínsku.

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení