„V domácím" prostředí
v Krupce nejprve porazily 6:3 Českou Lípu B a následně
remizovaly s favorizovaným Chomutovem 4:4.

V souboji proti českolipské rezervě bylo znát, že soupeř přijel bez posil A týmů. Děčínské florbalistky neponechaly nic náhodě a po první třetině vedly 3:0. Bohužel ve druhé třetině Děčín polevil. „Soupeř při-dal na důrazu, vstřelil dvě branky a rázem to bylo o jediný gól," povídal šéf FBC DDM Děčín Tomáš Štěpánek. Naštěstí se v posledním dějství domácí hráčky vrátily svým výkonem do první třetiny.

„Důležitou čtvrtou branku dala Hermannová a holky nakonec vyhrály 6:3," spokojeně konstatoval Štěpánek.

Třetí celek tabulky z Chomutova si po porážce s Ústím nad Labem chtěl na Děčínu spravit chuť.

Úvodní třetina nabídla bláznivý a ostrý zápas. Chomutov razantně napadl domácí rozehrávku, děčínské hráčky měly prostor k rychlým protiútokům. Ofenzivní manévry přinesly v prvním dějství celkem šest branek, Děčín překvapivě vedl 4:2. „Ke konci třetiny se zranila naše kapitánka. Hřiště se tak změnilo v bitevní pole," zachmuřeně tvrdil Štěpánek.

Po tvrdé druhé třetině sice domácí hráčky bojovaly, Chomutov však dokázal snížit na 4:3.
V poslední periodě hosté vyrovnali v přesilové hře a hnali se za vítěznou trefou. Další branka ale nepadla. „Nutno sportovně uznat, že chomutovské družstvo si vypracovalo daleko více gólových pozic a jen díky brankářce Kadlecové se mu už další branku vstřelit nepodařilo," dodal Štěpánek.

Děčín je v tabulce sedmý.

FBC DDM Děčín – Česká Lípa B 6:3 (3:0, 0:2, 3:1) B: Hermannová 4, Flaschová, Kvízová.

FBC DDM Děčín – Chomutov 4:4 (4:2, 0:1, 0:1) B: Flachsová 2, Hermannová, Rumlová.

FBC DDM Děčín: Kadlecová – Bartůšková, Rýznarová, Zavadilová, Ábelová, Rumlo-
vá, Hermannová, Kubátová, Hanžlová, Bisová, Kvízová, Flachsová.