„Závodilo se na trati dlouhé 40 km, kde se prověřili síly jezdců hned při startu, neboť museli zdolat stoupání z Roudníků nad jezero Milada, kam se dostali přes pole a louky kudy vedla trasa 4. ročníku tohoto závodu,“ připomněl úvodem Jan Kačírek z Cykla.

Počasí se opravdu vydařilo a účast byla také velká. Všichni jezdci teamu Cyklo Děčín podali skvělé výkony, i když je trápily technické potíže. Ivana Kopecká v kategorii ženy 19 - 39 let vybojovala krásné čtvrté místo, čas 1:40:04 (ztráta na první místo 14 minut).

Jana Boháčová v kategorii juniorky 11 - 14 let si připsala na své konto také čtvrté místo v čase 34:41 (ztráta na první místo čtyři minuty).
Dušan Boháč v kategorii muži 19 - 39 let vydoloval 12. místo, čas 1:48:07 (ztráta na 1. místo 21 minut).

Naděje na medailovou pozici se rozplynula Janu Kačírkovi, ten musel pro technické potíže po dvou kilometrech ze závodu odstoupit.
Další závod na který se team Cyklo Děčín chystá je legendární Malevil Cup v Heřmanicích v Podještědí, kde se pojede v roce 2012 i MS v Crosscountry. Držme tedy palce, aby se na této extrémně těžké trati borci u Cykla Děčín umístili na dobrých pozicích.