Spartak vyhrál první kolo Českého poháru

Děčín – Zatímco starší žákyně VSK Spartak Děčín jasně kralovaly prvnímu kolu Českého poháru, juniorky stejného oddílu se v současné době trápí a pod Ještědem prohrály oba zápasy.

16.12.2009

Volejbalové soutěže mládeže už jedou v novém roce naplno. Foto: Deník/Petr Bláha

Starší žákyně

První kolo Českého poháru se konalo v Děčíně a osm nejlepších družstev z kvalifikace české části poháru bojovalo o prvního vítěze v letošním ročníku. Spartak hrál v sestavě: K. Šrajerová, V. Jiránková, E. Mottlová, I. Zahálková, K. Musilová, M. Dobrovolná, K. Sadílková, L. Matějková, M. Zítková.

Výsledky Děčína

VSK Spartak Děčín – VŠ a ZŠ Plzeň 2:1 (25:20, 16:25, 15:13). Hned úvodní utkání svedlo domácí s jedním ze dvou hlavních favoritů – společenství vysokoškolského střediska a sportovní volejbalové školy. Hrál se výborný volejbal na obou stranách, děčanky byly pestřejší na síti, plzeňačky obětavější v poli. První set rozhodla větší razance útoku. Druhý set vyhrálo pole soupeře a rozhodující tiebreak rozhodly bloky.

VSK Spartak Děčín – Lokomotiva Plzeň 2:0 (25:16, 25:11). Namlsané domácí hráčky rozhodly zápas jednoznačně a soupeř se jen divil. Vyrovnanost podle žebříčku byla jen teorií.

VSK Spartak Děčín – VSK Sokolov 2:0 (25:19, 25:11). Toto mělo být jasné utkání, ale domácí polevily a soupeř bojoval na doraz. Až ve druhém setu děčanky přitvrdily a zahrála si i lavička.

VSK Spartak Děčín – Olymp Praha A 1:2 (23:25, 25:18, 14:16). Hlavní favorit z Prahy překvapivě prohrál úvodní zápas s Kralupami a nemohl si dovolit další prohru, tu nechtěl ani Děčín. První vyrovnaný set rozhodly chyby v koncovce, druhý set domácí prakticky nechybovali a výborný zápas v tiebreaku rozhodlo i trochu štěstí.

VSK Spartak Děčín – Olymp Praha B 2:0 (25:16, 25:18). Povinné vítězství. Zahrála si všechna děvčata.

Po prvním hracím dnu tak mohla vyhrát ještě čtyři družstva Děčín, Olymp, VŠ Plzeň a Kralupy. A právě Kralupy byly soupeřem Děčína druhý den ráno.

VSK Spartak Děčín – Kaučuk Kralupy 2:0 (25:17, 25:14). Očekával se velký boj, ale domácí děvčata byla lepší a souboj se zúžil na tři týmy. Před posledními zápasy to vypadalo, že rozhodnou až míče mezi Děčínem a Olympem a tak děčanky soupeře z jižních Čech nešetřily.

VSK Spartak Děčín – SK Třebín 2:0 (25:13, 25:13). Závěrečný koncert útočného celoplošného volejbalu nedal soupeři sebemenší šanci.

Olymp prohrál 0:2 s VŠ Plzeň a VSK Spartak Děčín tak vyhrál první osmičku.

Konečné pořadí: 1. VSK Spartak Děčín, 2. VŠ a ZŠ Plzeň, 3. Olymp Praha A, 4. Kaučuk Kralupy.

Juniorky

VK TU Liberec – VSK Spartak Děčín 3:1 (25:20, 25:17, 16:25, 25:20) a 3:0 (26:24, 25:12, 25:20). První utkání trvalo dvě hodiny a to druhé hodinu a padesát minut. To svědčí o naprosto vyrovnané partii.

Bohužel veliká nevyrovnanost děčanek hlavně v koncovkách setů rozhodla. Teď čeká měsíční přestávka a od 16. ledna liga pokračuje.

16.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Po muži pátraly desítky lidí, policie nasadila i vrtulník

STŘÍBRNÝ DŮL. Hluboko pod zemí, jiřetínskou štolou, provádí turisty její správce Václav Čech.
24

FOTO, VIDEO: Unikátní štola láká turisty, těžilo se v ní stříbro i měď

VELKÝ PŘEHLED: Čarodějnice budou v Děčíně opět s Jakubem Houškou

Děčínsko – Pálení čarodějnic, Filipojakubská noc či Valpuržina noc. I tak se říká noci z 30. dubna na 1. května, kdy se slaví zvláštní jarní svátek, rozšířený po celé Evropě. Lidé se budou bavit na řadě míst Děčínska.

„Značkařka“ ve Varnsdorfu opět řádila, poškodila osm aut

Varnsdorf – Nejméně osm osobních aut padlo tento týden za oběť řádění „značkařky". Ta olamuje z aut registrační značky. Tentokrát si asi třicetiletá žena ve středu odpoledne za cíl svého řádění vybrala auta stojící v ulicích Bratislavská, Dělnická a Palackého.

Děčínsko - Akce Nakrmte medvěda v Děčíně, Loretánská noc v Rumburku nebo Rok renesanční šlechty v Benešově. Přečtěte si přehled událostí na Děčínsku.