Starší žákyně

První kolo Českého poháru se konalo v Děčíně a osm nejlepších družstev z kvalifikace české části poháru bojovalo o prvního vítěze v letošním ročníku. Spartak hrál v sestavě: K. Šrajerová, V. Jiránková, E. Mottlová, I. Zahálková, K. Musilová, M. Dobrovolná, K. Sadílková, L. Matějková, M. Zítková.

Výsledky Děčína

VSK Spartak Děčín – VŠ a ZŠ Plzeň 2:1 (25:20, 16:25, 15:13). Hned úvodní utkání svedlo domácí s jedním ze dvou hlavních favoritů – společenství vysokoškolského střediska a sportovní volejbalové školy. Hrál se výborný volejbal na obou stranách, děčanky byly pestřejší na síti, plzeňačky obětavější v poli. První set rozhodla větší razance útoku. Druhý set vyhrálo pole soupeře a rozhodující tiebreak rozhodly bloky.

VSK Spartak Děčín – Lokomotiva Plzeň 2:0 (25:16, 25:11). Namlsané domácí hráčky rozhodly zápas jednoznačně a soupeř se jen divil. Vyrovnanost podle žebříčku byla jen teorií.

VSK Spartak Děčín – VSK Sokolov 2:0 (25:19, 25:11). Toto mělo být jasné utkání, ale domácí polevily a soupeř bojoval na doraz. Až ve druhém setu děčanky přitvrdily a zahrála si i lavička.

VSK Spartak Děčín – Olymp Praha A 1:2 (23:25, 25:18, 14:16). Hlavní favorit z Prahy překvapivě prohrál úvodní zápas s Kralupami a nemohl si dovolit další prohru, tu nechtěl ani Děčín. První vyrovnaný set rozhodly chyby v koncovce, druhý set domácí prakticky nechybovali a výborný zápas v tiebreaku rozhodlo i trochu štěstí.

VSK Spartak Děčín – Olymp Praha B 2:0 (25:16, 25:18). Povinné vítězství. Zahrála si všechna děvčata.

Po prvním hracím dnu tak mohla vyhrát ještě čtyři družstva Děčín, Olymp, VŠ Plzeň a Kralupy. A právě Kralupy byly soupeřem Děčína druhý den ráno.

VSK Spartak Děčín – Kaučuk Kralupy 2:0 (25:17, 25:14). Očekával se velký boj, ale domácí děvčata byla lepší a souboj se zúžil na tři týmy. Před posledními zápasy to vypadalo, že rozhodnou až míče mezi Děčínem a Olympem a tak děčanky soupeře z jižních Čech nešetřily.

VSK Spartak Děčín – SK Třebín 2:0 (25:13, 25:13). Závěrečný koncert útočného celoplošného volejbalu nedal soupeři sebemenší šanci.

Olymp prohrál 0:2 s VŠ Plzeň a VSK Spartak Děčín tak vyhrál první osmičku.

Konečné pořadí: 1. VSK Spartak Děčín, 2. VŠ a ZŠ Plzeň, 3. Olymp Praha A, 4. Kaučuk Kralupy.

Juniorky

VK TU Liberec – VSK Spartak Děčín 3:1 (25:20, 25:17, 16:25, 25:20) a 3:0 (26:24, 25:12, 25:20). První utkání trvalo dvě hodiny a to druhé hodinu a padesát minut. To svědčí o naprosto vyrovnané partii.

Bohužel veliká nevyrovnanost děčanek hlavně v koncovkách setů rozhodla. Teď čeká měsíční přestávka a od 16. ledna liga pokračuje.