Nejprve Predátory čekal boj proti liberecké rezervě, který se pohybuje ve spodních patrech tabulky. „Čekalo nás menší hřiště, na kterém byl kombinační florbal složitější," pravil děčínský florbalista David Matza.

První třetina skončila nerozhodně, jako rozhodující se ukázala prostřední část hry. „Liberec šel sice do vedení, ale pak jsme během necelých pěti minut nasázeli hned čtyři branky. Tento náskok se ukázal jako rozhodující," pochvaloval si Matza. Během druhé periody nasázel hattrick Fidler, aktuální vládce klubového kanadského bodování.

Poslední třetina dopadla opět nerozhodně, Děčín si připsal povinné body a v zápase využil tři přesilovky.

Následně se Predátoři představili v České Lípě, kde na ně čekal poslední tým tabulky. Děčín dvakrát utekl do dvoubrankového trháku, přesto byl stav před poslední třetinou vyrovnaný. „A právě třetí třetina byla z naší strany nejlepší. Vyhráli jsme jí 2:0 a připsali si nakonec tři důležité body," dodal Matza.

Děčínští Predátoři mají na čele soutěže tříbrankový náskok. A právě dalším soupeřem jim bude druhý tým tabulky Florbal Ústí nad Labem B. Ten dokázal v prvním zápase na domácí půdě Děčín porazit.

FBC DDM Děčín – FBC Liberec B 9:6 (3:3, 4:1, 2:2) B: Fidler 3, Žáček, Kužel, Vybíral, Věchet, Matza, Bořuta.
FBC DDM Děčín – FBC Česká Lípa B 6:4 (3:2, 1:2, 2:0) B: Žáček 3, Kužel, Košík, Matza.
Děčín: Miško – Ponert, Klein, Kužel, Astr, Logaj, Zeman, Košík, Věchet, Vážný, Matza, Žáček, Bořuta, Vybíral, Štěpánek, Pilek, Fidler.