Po čtyřech kolech zůstávají neporaženi a jsou na druhém místě za stoprocentními Teplicemi. To se
v klubu asi nečekalo. „Chtěli jsme navázat na povedené obraty z prvního turnaje.
A to se nám také podařilo," liboval si hrající šéf klubu Tomáš Štěpánek.

Predátoři se v domácím prostředí (Krupka, Nový Bor) postavili záložním týmům extraligového Liberce a prvoligové České Lípy.

„Hlavním cílem bylo, abychom do utkání vstoupili lépe než v předešlých případech," připomněl Štěpánek. A proti Liberci se to povedlo, Děčín totiž první třetinu vyhrál 3:1. První trefu přitom obstaral Bořuta po 31 vteřinách. „I v dalších dvou třetinách jsme prostě byli jasně lepší. A dávali další góly," pochvaloval si Štěpánek. Děčínští prostě byli při střelecké chuti,
a nakonec nasázeli nebohému Liberci hned dvanáct branek.

Druhé domácí utkání proti České Lípě musel Děčín odehrát netradičně v Krupce. Oproti duelu s Libercem se celý duel nesl v defenzivnějším duchu. „Důvodem byla jak pro kombinační florbal nevhodná nerovná palubovka, tak zejména fantasticky chytající brankáři – děčínský Petr Miško na straně jedné a českolipský Jaroslav Kuhn na straně druhé," připomněl Štěpánek.

Predátoři byli v zápase aktivnějším a lépe kombinujícím týmem, avšak nedokázali během dvou třetin svou převahu přetavit v navýšení svého hubeného vedení, které jim v první části zajistil Fidler.

Klid si Děčín dodal až
v poslední periodě. Lípa sice brankou na 3:1 vykřesala malou naději, veškeré myšlenky na revoltu ukončil druhým gólem z přesilovky Krauskopf.

Predátoři tak získali šest bodů a úvod sezóny jim vyšel na jedničku. Do akce se děčínští muži dostanou příští sobotu 22. října. A nečeká je nic lehkého. Nejprve se představí v Lovosicích proti šestému týmu tabulky, následně nastoupí v Teplicích proti lídrovi celé soutěže.

FBC Děčín – FBC Liberec B 12:3 (3:1, 5:1, 4:1) Branky a nahrávky: Bořuta (Krauskopf), Věchet (Fidler), Astr (Žáček), Štěpánek, Matza (Bořuta), Vážný, Fidler (Věchet), Bořuta, Astr (Neruda), Fidler (Logaj), Žáček (Klein), Věchet (Fidler)

FBC Děčín – FBC Česká Lípa B 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) Branky a nahrávky: Fidler, Krauskopf (Matza), Matza (Štěpánek), Krauskopf (Fidler)

Sestava: Miško – Krauskopf, Štěpánek, Vážný, Ponert, Klein, Neruda – Matza, Pilek, Bořuta – Fidler, Logaj, Věchet – Astr, Zeman, Žáček.