Juniorky Spartaku si zajistily ligovou účast i na příští rok

Děčín – V uplynulých zápasech se volejbalovým celkům VSK Spartaku Děčín dařilo.

17.3.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník

Juniorky vyhrály oba duely a zajistili si tak už nyní ligovou příslušnost i pro příští rok. Starší žákyně sice už měly titul přebornic kraje v kapse už dávno, na posledním turnaji oblastního přeboru ale chtěly potvrdit svou suverenitu a odehrát celý přebor bez ztráty jediného setu, což se jim nakonec podařilo.

Juniorky

VSK Spartak Děčín – VK Sever Žatec 3:0 (25:12, 25:22, 25:22)a 3:0 (25:17, 25:22, 25:9). K utkání nastupovaly děčínské juniorky po jarních prázdninách s tréninkovým mankem a ještě k tomu s hořkou vzpomínkou na prohru v Žatci. Žatec staví svůj volejbal na obraně a naopak trenér Josef Herclík vyžaduje agresivní pestrý volejbal. Ten domácí tým produkoval v prvním setu, který jasně vyhrál. Ve druhém dějství si Spartak chvilku nevěděl rady s destrukcí soupeře, ale závěr zvládl. Třetí set byl pomalý s obou stran, ale děčanky si udržovaly stálý náskok tří až pěti bodů.

Druhý zápas začal obdobně jako první a vyrovnanější skóre udržoval Děčín jen zkaženými podáními. Druhý set byl o trápení se blokařek a vlastních chybách, přesto hostující děvčata ani jednou nevedl. Konečně ve 3. setu se zlepšilo vše a přes veškerou snahu hostí bylo na hřišti jen jedno družstvo.

Celkově to znamená ligovou jistotu a navíc ani jedna hráčka nekončí. Poslední kolo absolvuje VSK Spartak Děčín v Karlových Varech.

Starší žákyně

VSK Spartak Děčín již měl krajský titul jistý, ale šlo o prestiž a pokus absolvovat celou soutěž bez ztráty setu. A povedlo se. Svěřenkyně trenéra Josefa Herclíka a asistenta Vlasty Šrajera skončily soutěž na prvním místě bez ztráty jediného setu.

Děčín – VK TO Duchcov 2:0 (25:12, 25:12). Na soupeře stačilo tvrdé podání a razantní útok. Bezstarostný volejbal přinesl i velmi pohledné akce.

Děčín – VK Ervěnice Jirkov 2:0 (25:4, 25:11). Druhé družstvo oblasti moc chtělo, ale děčanky podaly bezchybný výkon a soupeře doslova přejely. Výborné zákroky v poli u Míši Dobrovolné pak byly třešinkou na dortu.

Děčín – VK Chemo Litvínov 2:0 (25:12, 25:8). Soupeř se až příliš bál a tak si zahrála lavička a svoji premiéru i Anička Jirchářová.

Děčín – VK Sever Žatec 2:0 (26:24, 25:23). V posledním utkání děčínské dívky úplně ztratily koncentraci a hrála proti sobě dvě odlišná družstva. Žatec, který bojoval o všechno a až příliš vyladěný Děčín, kterému již o nic nešlo než o čistý štít. Rozdíl ve výkonnosti naštěstí smazal i absolutní nekoncentrovanost domácích, a tak na závěr lze konstatovat: Děčín je mistr kraje bez ztráty jediného setu.

Sezona pro starší žákyně nekončí, naopak graduje (26. – 28. 3 – finále Českého poháru žákyň – Bílovec (zatím 3. místo), 9. – 11. 4. – Sokolov – semifinále mistrovství ČR – 8 družstev – 4 postupují do finále, 16. – 18.4 – Hradec Králové – finále Českého poháru kadetek (nejhůře 3.místo) – hraje 6 starších žákyň).