Juniorky

Bez zraněných a nemocných hráček (Tomsová, Rumlová, Sedlmaierová) se musel obejít trenér Josef Herclík, při zápase s největším rivalem VK Šanov Teplice v lize juniorek. Přičemž minimálně jedno vítězství zachovávalo naději na postup do baráže o extraligu. Navíc s rodinných důvodů chyběla i Zahálková. Takže nakonec nakonec nastoupila následující sestava: Z. Kmochová, V. Jiránková, K. Šrajerová, K. Musilová, T. Sigmundová, L. Škopová, M. Matějková, M. Sinerová, E. Mottlová, M. Dobrovolná. Tedy až na Kmochovou samé kadetky.

VSK Spartak Děčín – VK Šanov Teplice 3:0 (25:15, 25:22, 25:13). V prvním utkání byl soupeř od začátku zaskočen podáním, hlavně Musilová a Sinerová bodovaly ve šňůrách. Soupeř se tím nedostal k útoku a průběh byl jasně pro Děčín. Výjimkou byl závěr druhého setu, kdy polevení za stavu 24:16 málem zápas otočilo. Ve třetím setu se přidaly bloky a nebylo o čem mluvit.

VSK Spartak Děčín – VK Šanov Teplice 3:1 (20:25, 25:15, 25:9, 25:22). Druhý zápas začal stejně jako první a domácí dívky bez problémů vedly, pak ale nepochopitelně přestaly hrát a soupeř uhrál set. Domluva trenéra přinesla zrychlení na všech postech a v dalších dvou setech bylo na palubovce jen jedno družstvo. Bez problémů bylo i závěrečné dějství. Bohužel ztráta koncentrace v závěru a série pěti zkažených podání dovolila soupeři výsledek opticky upravit.

Po výhrách se Spartak posunul díky lepšímu skóre na druhé místo právě před Šanov (postupují tři celky). „Utkání jsem očekával s obavami, ale děvčata poslouchala a rozhodující bylo podání. Soupeř roli mírného favorita nepotvrdil. Teď je potřeba zabodovat na Mělníku, ale problém je, kdo vlastně pojede,“ poznamenal trenér Herclík.

Minižákyně

Druhé kolo kvalifikace pokračovalo v Děčíně a obě družstva Spartaku Děčín byla v 1. lize a měla jediný úkol obě ji udržet do hlavní soutěže. Letos se účastní celkem 16 družstev. První družstvo Spartaku nezaváhalo a postupně porazilo všechny tři soupeřky, znamenalo to tedy první místo, které děvčata řadí k favoritům na titul.

Druhý tým děčínského Spartaku nejprve dva zápasy prohrál, ale v rozhodujícím duelu s SKP Ústí n. L. děvčata zabojovala, vyhrála a rozhodla o tom, že obě družstva odstartují hlavní soutěž z elitní první ligy.

Výsledky Děčína: VSK Spartak Děčín I – VK Šanov 2:1, Spartak Děčín I – VSK Spartak Děčín II 2:0, Spartak Děčín I – SKP Ústí n. L. 2:0, VSK Spartak Děčín II – Šanov Teplice 1:2, Spartak Děčín II– SKP Ústí n. L. 2:0 (25:22, 25:17).