Po porážkách od Nového Boru a jasného lídra Chemcomexu Praha se ještě více přikovali k samému dnu tabulky. Celkově se v tamní sportovní hale představily celky – JK Trans Varnsdorf, Chemcomex Praha, FK Adria Nový Bor a Sico Jilemnice.

Důležitý zápas sehrál
Varnsdorf proti Novému Boru. Svěřenci trenéra Pavla Šišky museli vyhrát, pokud chtěli pomýšlet na úprk z poslední příčky tabulky.

Nový Bor šel do zápasu s vítězstvím proti silné Jilemnici.  A už v sedmé minutě je dostal do vedení Abrhám. Poté se hrála vyrovnaná partie, skóre srovnal v posledních vteřinách poločasu Jirka Beránek.

Druhý poločas začal pro domácí ještě lépe. Opět Jirka Beránek pěknou střelou pod břevno nedal šanci Radkovi Ranglovi v brance Adrie. Varnsdorf držel vedení do
35. minuty.

Nový Bor po závaru dokázal vyrovnat, šťastným střelcem byl Štorc. Domácí si pak kalich hořkosti vypili do dna
v poslední minutě. Jaráb tvrdou střelou z přímého kopu překonal Radima Petráka
a Nový Bor vyhrál 3:2.

Hosté se ziskem šesti bodů odpoutali od sestupových starostí a naopak ještě mají šanci zaútočit na 8. místo, zajišťující účast v play-off.

Ve druhém utkání čekal na domácí výběr aktuálně nejsilnější celek soutěže – Chemcomex Praha.
Hosté, kteří doposud ztratili pouze čtyři body za dvě remízy, sice přijeli v omlazené sestavě, přesto předváděli výbornou sálovku plnou technických kousků, kvalitních kombinací a skvělého pohybu. „Musíme uznat, že jsou
v současné době bezkonkurenční. Každopádně nás těší dvě vstřelené branky vždy na konci obou poločasů," uvedl trenér Pavel Šiška.

Pohled na tabulku hovoří za vše. Do konce soutěže zbývá sehrát již jen čtyři utkání. Nejbližší konkurent, celek Vamberku, má čtyři body náskok
a relativně jednodušší rozlosování. „Nás čeká ještě příští víkend turnaj v Klatovech, kde se utkáme s velmi silným domácím týmem a týmem z Větřní, který bude bojovat o každý bodík, zajišťující  osmé místo po základní části a účast
v play-off. Poslední zápasy odehrajeme v sobotu 2. února ve Zlíně. Soupeři budou opět jedni z nejlepších. Domácí tým i Slavičín budou chtít naplno bodovat, aby si také zajistili co nejlepší pozici do play-off," má jasno varnsdorfský kouč.

Pokud Varnsdorf skončí na posledním 11. místě, na kterém se nyní nachází, tak ho  čeká v březnu kvalifikace o další ročník Celostátní ligy sálového fotbalu – futsalu.

Celý program odřídila trojice rozhodčích Antonín Nepraš, Jakub Hradil, Jiří Stechmüller, delegátem byl pan Jiří Bukovanský.

JK Trans Varnsdorf – Adria Nový Bor 2:3 (1:1) B: 20. a 22. Jirka Beránek – 7. Abrhám, 35. Štorc, 39. Jaráb.
JK Trans Varnsdorf – Chemcomex Praha 2:5 (1:3) B: 20. a 40. Dostál– 2., 7. a 31. Rott, 11. Sop, 39. Uhlíř.
Trans Varnsdorf: Petrák – Rada, Mikolášek, Fritzsche, Zadina – Svoboda, Jar. Beránek, Jiří Beránek, Damnitz. Trenér: Pavel Šiška.

Ostatní výsledky:
Jilemnice – Nový Bor 2:4 (1:3) B: Vašek, Kraus – Caizl, Jaráb, Erneker, Abrhám. Jilemnice – Chemcomex Praha 1:2 (1:1) B: Fišar – Blabla, Rott.

Tabulka: 1. Chemcomex Praha 47, 2. NOVABRIK Polička 30, 3. Jerevan Slavičín 26,
4. TRIVEL Klatovy 26, 5. SICO Jilemnice 26, 6. GIOIA Brno 25, 7. SMR Plus Zlín 22, 8. Bombarďáci Větřní 20, 9. Adria Nový Bor 16, 10. Bomby k tyči Vamberk 10, 11. Trans Varnsdorf 6.