Slavoj Děčín se na domácím hřišti rozloučil s diváky těsným vítězstvím nad Šroubárnou Žatec, která tak postoupila do II. ligy.

„Začátek utkání se pro nás nevyvíjel dobře.V 10. minutě vedl žatecký tým v poměru 2:8. Kluci se rozehráli až ve druhé čtvrthodině prvního poločasu a do poločasu snížili na 12:15.

Po přestávce se sice nám dařilo soupeře dotahovat, ale hosté měli mírnější převahu. Vyrovnali jsme na 24:24 až čtyři minuty před koncem utkání. O vedení 25:24 ještě kluci přišli, ale o další vedení o jednu branku v poměru 26:25 se již připravit nenechali,“ konstatoval vedoucí Slavoje Stanislav Schwarz.

Slavoj Děčín – Šroubárna Žatec 26:25 (12:15)

Sestava a branky: Hubený, Miler – Opustil 9, Cvejn, Černý, Hanusch, Hložek a Houda po 3, Ledvinka 2 a Šafránek.

To loučení Slovanu Varnsdorf již tak pěkné nebylo. Na domácí palubovce nestačil na Liberec, prohrál o jedenáct branek 24:35. „Do patnácté minuty to bylo vyrovnané utkání, následně soupeř brankově utekl. Jinak to bylo velmi slušné utkání. Sezóna se mi nehodnotí dobře, na podzim jsme vůbec nebodovali. Postupně jsme omladili kádr,“ stručně hodnotil hrající kapitán Slovanu Václav Müller.

Slovan Varnsdorf – Liberec Handball 24:35 (14:20)

Branky domácích: 8 Halmich, 4 Tomáš Husár, 3 Rybář, 3 Neumann, 2 Kepka, 2 Jan Müller, 2 Holan.

1 Žatec 10 7 1 2 265 : 209 15
2 Děčín 10 7 0 3 203 : 189 14
3 Česká Lípa 10 7 0 3 239 : 206 14
4 Liberec 10 6 0 4 243 : 193 12
5 Varnsdorf 10 1 1 8 193 : 259 3
6 Chemička "B" 10 1 0 9 203 : 290 2