Florbal: Junioři se zaskvěli proti Chomutovu

Děčín – Florbalové celky FBC DDM Děčín nelenily měly na programu několik utkání. Junioři dokázali zvítězit v důležitém utkání s Chomutovem, starší žáci přehráli Lovosice a mladším žákům utekl bronz doslova mezi prsty.

25.2.2011

JUNIOŔI FBC Děčín sice prohráli s Litvínovem, dokázali ovšem porazit Chomutov.Foto: Tomáš Štěpánek

Junioři

FBC Děčín–FBC 98 Chomutov 4:1 B: 2 Matza, Baša, Tiep
FBC Děčín–SK Bivoj Litvínov 3:10 B: 2 Tiep, Baša.

Děčínští junioři sehráli další zápasy druhé celostátní ligy. Bojovat o drahocenné body zavítali do Chomutova. „Děčín do zápasu proti domácím celku vstupoval s taktikou kvalitní obrany a snahou proměnit co nejvíce z brejků. Dostali jsme se do vedení povedenou střelou kapitána Matzi po úniku z pravého křídla. Druhý gól do sítě Chomutova vstřelil Baša, ale hráči si sami zkomplikovali cestu ke třem bodům, když při vlastní přesilovce inkasovali gól na 2:1. Díky dobré obraně a štěstí již Chomutov více gólu nevstřelil a Děčínu se povedlo opět z hole kapitána Matzi zvýšit náskok na 3:1. Do prázdné brány upravil skóre na 4:1 pro Děčín hráč Tiep,“ pravil předseda FBC Tomáš Štěpánek.

Starší žáci

FBC Děčín–FBC 98 Chomutov 2:8 B: Kubišta, Neruda
FBC Děčín–Lovosice 8:1 B: 4 Kamín, 2 Michal, Věchet, Šimánek

Starší žáci sice prohráli s Chomutovem, chuť si spravili proti Lovosicím. „Proti Chomutovu jsme drželi krok první třetinu. Chomutov však tlak zúročil góly na 5:2. Hra Děčína se potom změnila a držení míčku bylo minimální a prohráli jsme 2:8. Ve druhém klání Lovosice bránily od poloviny, Děčín tvořil hru a dobře kombinoval. Zápas však nepobral moc na rychlosti. Postupně jsme navyšovali skóre a kontrolovali hru. Nakonec jsme zvítězili 8:1,“ pochvaloval si Štěpánek.

Mladší žáci

Poslední zápas rozhodl o tom, že si zástupci FBC Děčín z turnaje v Krupce bronz neodvezli. Na ligovém klání se Děčín střetl postupně s Victoria Ústí nad Labem, Vipers Most, FBC Teplice a FBC Chomutov.

„Proti Victorii jsme hráli dobře, v poločase jsme prohrávali jen 1:2. Ve druhé půli přidalo Ústí na důrazu a nakonec se radovalo z vítězství 5:1. V duelu s Mostem kluci stále dotahovali náskok soupeře a nakonec se dočkali překvapivé remízy 3:3. Na tým z Teplic si hráči Děčína věřili a chtěli jednoznačně uspět. Tempo hry však bylo utahané a trochu zakřiknuté z obou stran. Pak se konečně podařila pěkná akce a Tomáš Horyna po přihrávce Dana Laczy otevřel skóre. Byla to však jediná trefa celého utkání. V rozhodujícím utkání se nám do cesty postavil starý známý Chomutov. Prohrávali jsme, pak jsme dokázali vyrovnat na 2:2. Bod by nám stačil na třetí místo, naděje definitivně zhasla v poslední minutě, kdy již při totálním útočení utekli dva soupeřovi hráči a dali výsledku konečnou podobu 4:2,“ zhodnotil turnaj Štěpánek.

Výsledky: Victoria Ústí 1:5, Most 3:3, FBC Teplice 1:0, FBC Chomutov 2:4.
Sestava a branky Děčína: Chour, Krátký - Fanta, Horyna (3), Zeman, Vybíral (1 ), Horák, Polák (3), Balský, Černý, Otrošina, Markovski, Lacza

25.2.2011 VSTUP DO DISKUSE

Majitel redakci provedl zázemím hospody po otevření.
13

Hygieniky v českokamenické hospodě překvapila plíseň a kouř

Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.
8

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

ANKETA: Legalizovali byste pěstování marihuany pro osobní spotřebu?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.