Sestava družstev se proti loňsku nezměnila, ústeckým postup nevyšel a tak se na novou sezónu důkladně posílili, což je na drtivém bodovém rozdílu vidět. Děčín měl však kvalitativní převahu nad dalšími družstvy a stříbrnou příčku přeboru Ústeckého kraje lze vidět jako jistou.

Prvním finálovým závodem utkání byly krátké překážky, na třetím místě doběhl Vladimír Hojka, dlouholetá děčínská opora. V další fázi skočil na body tyč ale bojovat musel ve výšce. „Překážky za šestnáct sedmdesát, to se mi dlouho nepovedlo, taky pětaosmdesát do výšky je na první závod dobrý, jsem příjemně překvapen.“, prohlásil třicetiletý Hojka a navíc prozradil recept na přípravu zkušených: „Usilovně trénovat by bylo pozdě, to bych se jen vytřískal. Obecnou přípravu absolvuji s tréninkem mladých svěřenců přes podzim a zimu, to musí stačit.“

V závodě dálkařů se ukázali David Nehasil a s neuvěřitelně kvalitními veteránskými výkony jeho trenér Jaroslav Calda. Nehasil pak navíc překvapil úspěšným startem na čtvrtce překážek, kde také bodoval skoro veterán Pavel Bulva.

Následující finálové běžecké závody přinesly dramatické závěry, ve kterých hlavní role hráli děčínští atleti. Běh na osm set metrů vedli dorostenci Murín a Škoda, v cílové rovince je však předběhli ústečtí Hlavín a na čarách i Gabriel. Sprint na sto metrů vyhrál děčínský Martin Horák, který přes obavy ze zranění pak běžel dvoustovku i vítěznou štafetu, sedmnáctiletý Tomáš Škoda byl výrazně nejrychlejším čtvrtkařem. Vytrvalecký závod na 5 kilometrů vyztužili amatéři známí z Děčínského běžeckého poháru, nejlepším z nich byl Jan Handlíř. Z výsledkového přehledu je vidět, že Děčín má mezery v siláckých disciplínách s výjimkou oštěpu Jiřího Dubna, to je však vícebojařský typ úspěšný i ve skocích, nikoliv vrhač. Situaci shrnul po utkání předseda pořádajícího ASK Děčín Jaroslav Calda : „Proti loňsku jsme udělali pokrok, bodujeme ve více disciplínách a to zásluhou mladých. Na postup ambice nemáme, Ústí je jasně silnější.“, byl reálný pohled děčínského šéfa.

Přebor Ústeckého kraje

1. kolo – Děčín

Muži: 1. AC Ústí n. L. 270, 2. ASK Děčín 195, 3. VTŽ Chomutov 112, 4. ASK Počerady 56, 5. AK Litvínov B 48, 6. AK Bílina B 41, 7. AK Most B 36, 8. USK Ústí B.

Z výsledků členů ASK Děčín: 100 m: 1. Horák (Děčín) 11,75. 200 m: 3. Horák 24,91. 400 m: 1. Škoda (Děčín) 53,14. 800 m: 1. Hlavín 2:04,73, 2. Gabriel 2:05:40 (oba Ústí), 3. Murín 2:05,60, 4. Škoda 2:05,64. 5000 m: 6. Handlíř 18:59. 110 m př.: 3. Hojka 16,70 (všichni Děčín). 400 m př.: 1. Šafařík (Chomutov) 63,28, 2. Nehasil 64,73 ..4. Bulva 67,32.Výška: 1. Hojka 185, 3. Balog 170. Dálka: 1. Nehasil 606, 2. Calda 580. Tyč: 1. Hojka 300 (všichni Děčín). Trojskok: 1. Jinek (Ústí) 12,81, 2. Duben 12,44, 4. Calda 11,44 (oba Děčín). Oštěp: 1. Jinek (AC Ústí) 48,52, 2. Duben 45,71. 4×100 m: 1. Děčín (Nehasil, Hojka, Škoda, Horák) 47,15.