Děčín vylovil dvanáct medailí

Sedlčany - TJ Kajak Děčín na druhém díle Českého poháru získal několik cenných kovů.

25.5.2012

PODAŘILO SE. Děčínští kajakáři vylovili dvanáct medailí. Na snímku Katka Zárubová, která brala hned dvě zlaté.Foto: TJ Kajak

Nepříjemné podmínky chladného víkendu s občasným deštěm a silným větrem nepotěšily mladé děčínské kajakáře a kajakářky při druhém dílu Českého poháru na přehradě v Sedlčanech.

„Naštěstí na rozdíl od počasí byl pohled do výsledkové listiny o poznání veselejší a závěrečný účet dvanácti umístění na stupních vítězů je příjemným oslazením začátku sezony," pochvaloval si Tomáš Charvát z děčínského Kajaku. Sympatický je především fakt, že když už se některý ze závodníků (a především závodnic) v děčínském dresu prosadí až do finále, znamená to téměř vždy atak na pódium a umístění do poloviny finálové jízdy. Z 25členné výpravy dosáhlo na medaili v pohárovém závodě hned šest děčínských reprezentantů.

„Nejúspěšnější z děvčat byla Andrea Rothmeierová, která si dojela pro dvě zlaté medaile z obou sprintů a na 500 metrů přidala stříbro z debla a čtvrté místo ze singla. Zdařile jí sekundovala i nejmladší děvčata. Katka Zárubová oba své singlové starty proměnila ve zlaté medaile a Iva Boháčová přidala stříbro z pětistovky a bronz na dvou kilometrové trati. O medaile chlapecké části výpravy se podělili bratři Kučerové a na překvapivý bronz dosáhl na pětistovce ve výborném závodě Jakub Žáček. Pěkný pokrok od loňského roku ukázal i Tomáš Procházka, který se sice ještě na medailové pódium nedostal, ale dvakrát osmé a jedno desáté místo v nejpočetněji obsazené kategorii žáků je rozhodně zatím jeho největším úspěchem. Pěkné výkony podali i všichni z početné skupiny nejnovějších benjamínků a při své závodní premiéře se všichni drželi v hlavním poli svých jízd," popsal vše Charvát.

V nepříjemných podmínkách došlo i na nedobrovolné koupele, kdy především zvrhnutí Vojty Kučery těsně před cílem semifinále singla z jasné vedoucí pozice vyplavilo trochu adrenalinu nejen u mokrého nešťastníka, ale i u trenérů na břehu. Smutným plaveckým rekordmanem víkendu byl dorostenec Tomáš Novotný, jemuž se povedlo dosáhnout úspěšně cíle pouze v jediném z jeho závodů.

1. místo Jakub Kučera K1 bci 500 m, Katka Zárubová K1 bky 500 m, Katka Zárubová K1 bky 2 km, Andrea Rothmeierová K1 jun 200 m, Andrea Rothmeierová – Michaela Horáková K2 jun 200 m.

2.místo    A. Rothmeierová – M. Horáková K2 jun 500 m, I. Boháčová K1 bky 500 m, J. Kučera K1 bci 2 km, V. Kučera – H.Chroust K2 jun 200 m

3. místo J. Žáček K1 bci 500 m, I. Boháčová K1 bky 2 km, V. Kučera – H. Chroust    K2 jun 500 m

4. místo A. Rothmeierová K1 jun 500 m

5. místo V. Kučera K1 jun 500 m

25.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Dopravní podnik v Děčíně. Ilustrační foto.

Staré čipové karty do autobusu zmizí

Martin Schulz.

Čtvrtečník Martina Schulze: Zapíše se Zeman do dějin vůbec něčím pozitivním?

Auto po bouračce skončilo na střeše v potoce

Heřmanov – K dopravní nehodě dvou osobáků došlo ve středu odpoledne u Heřmanova. Jedno z aut skončilo po nehodě na střeše v potoce.

V Loubí bude závod pákových drezín, fanoušky přiveze kredenc

Děčín – Na 6. ročník mezinárodního mistrovství České republiky v jízdě pákových drezín, který se uskuteční na vlečce Česko-saských přístavů v Děčíně – Loubí od 10 do 16 hod, zve Klub železničních cestovatelů.