Děčínsko - Okresní futsalové soutěže mají za sebou další mistrovské zápasy.

25.5.2008

Ilustrační foto.Foto: Foto: Deník/Petr Bláha

Okresní přebor

Překvapivé výsledky přineslo 20. kolo Křiženeckého ligy. Největší radost z nich má Slovanka, která i když měla volno má tak již jistou medaili a ke stříbrné jí stačí uhrát bod. Zápasem kola byl souboj Dece Computers – Dobrná v němž jasně dominovali hosté. Domácí stačili ještě vyrovnat na 1:1 ale poté totálně odpadli a vítězové si hlavně ve druhém poločase na hřišti dělali co chtěli. Pro poražené je to největší porážka za deset let co působí v děčínském futsalu. Poprvé na jaře prohrála Srbská Kamenice když ji zdolali Hezouni. Ti vedli již 6:0 pak však polevili a soupeř snížil chvíli před koncem na 6:4. Víc však nestihl a Hezouni sedmým gólem zpečetili vítězství. O záchranu se pere i SČP když zdolal Notu. Za stavu 2:2 rozhodly dvě přesně zahrané standardní situace a výborný výkon brankáře. Zcela v režii jamajských bratrů Štěpničků se odehrál jejich zápas s Tullamore Dew. Brankář Petr se nechal za ruku mimo p. ú. ve třetí minutě vyloučit. Do branky musel Pavel který z první střely pustil vyrovnávající gól na 1:1. Poté ale branku zavřel a famózním výkonem nepustil již ani gól. K desetibrankovému vítězství přispěl nejvíce šesti góly Josef. Hezkou kombinační hrou porazil Santos Alcan když měl větší chuť do hry než poražení kterým chyběl hlavně pohyb. Hráčem kola byl vyhlášen Filip Kus (SČP).

Nota – SČP 2:4 (2:2). Vlčko, Starý – Kus 2, Šmahel, Petr.

Alcan – Santos 3:7 (1:4). Cempírek, Kotlár, Klinský – Voros 4, Špoler, Pulko, Cisár.

Tullamore Dew – Jamajka 1:11 (1:6). D. Korset – Josef Štěpnička 6, Košnar 2, Antonín Čapek, Havlík, Duspiva.

Dece Computers – Dobrná 2:11 (2:5). Cimrman, Jedlička – Rojko 5, Salava 3, Jan Čapek 2, Pova.

Hezouni – Srbská Kamenice 7:4 (6:0). Tyl 3, Červenka 2, Kohout, Horký – Tomáš Marek, Jírava, Vašák, Vogl.

I. A třída

Událostí SCA Packaging liga bylo vysoké vítězství Boletic nad DC Východem. Ten se sice ujal vedení ale soupeř do přestávky skóre otočil a ve druhé půli jasně dominoval. Tímto vítězstvím se Boletice posunuli na desátou příčku. Kr. Studenec se až ve druhé půli výrazněji prosadil proti Rudé Hvězdě.

V prvním poločase dominovala obrana Hvězdy která oba góly vstřelila až ke konci zápasu za stavu 0:5. Gunners vedli o poločase nad Malou Velení 3:0. Poté ovšem polevili a soupeř snížil na jednobrankový rozdíl a měl šance na vyrovnání. Čtvrtý rozhodující gól dali Gunners až minutu před koncem. Třikrát dokázala srovnat skóre Boca Juniors proti Jílovému.

Teprve za stavu 3:3 zapnul favorit naplno a třemi góly rozhodl utkání. Výhra Bělé nad Pop Servisem se zrodila už v prvním poločase, druhý se již dohrával z povinnosti a prosadila se v něm obě mužstva. Bělou čeká tento čtvrtek 29. 5. šlágr jara souboj s Jílovým.

Chrochvice dokázali v poločase remizovat s rezervou Bílého Baletu i proto, že soupeř mnohokrát nastřelil tyčku nebo břevno. Po přestávce baleťáci zpřesnili střelbu a jasně vyhráli.

Hráčem kola byl vyhlášen Martin Veselý (Boletice).

DC Východ – SCA Boletice 1:6 (1:2). Martin Kořínek – I. Kalaš 3, Plosza 2, Martin Kalaš.

SK Bělá 1946 – Pop Servis 9:5 (6:1). P. Murdych 5, Fichtner 3, Sluták – Gurský 2, Kočka 2, Chvátal.

Real Chrochvice – Bílý Balet B 3:8 (2:2). Šafránek 3 – Kosejk 3, Šupka 2, Klein, Němec, Janoušek.

Gunners FC – Rozmetado Malá Veleň 4:2 (3:0). Havlíček 2, Škvrna, Vodička – Rolenc, Jirásek.

Denas Krásný Studenec – Rudá Hvězda 5:2 (1:0). J. Murdych 2, Doksanský, Cerman, Stach – Brandejs, Jřábek.

Boca Juniors – Autocentrum Jílové 3:6 (2:3). Ambrož 2, Hataš – Huček 3, Petr Lopušan, Vlček.

Hezouni – Srbská Kamenice 7:4 (6:0). Tyl 3, Červenka 2, Kohout, Horký – Tomáš Marek, Jírava, Vašák, Vogl.

25.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

DALŠÍ ÚSPĚCH. Děčínská Olga Roučková opět řádila se svou čtyřkolkou. Jako první žena v historii získala evropský titul!

Já a mistryně Evropy? Kroutila jsem hlavou

Společnost Termo Děčín pořádala den otevřených dveří.
44

Ze Šluknovska mizí lékaři. Jdou za lepším do Německa i do větších měst

Šluknovsko – Lidé ze Šluknovska musí k lékařům dojíždět i 30 kilometrů. Aktuálně odešli z nemocnice v Rumburku dva chirurgové.

Rumburk – Již 11. Loretánské slavnosti se v sobotu odehrály v Loretě Rumburk. Připomněly tři sta deset let od dostavby a posvěcení zdejší Svaté chýše.

Varnsdorfský cyklista Jan Novota prožil báječné léto

Varnsdorf – Hned dvě mistrovství stihl během srpna již zkušený matador a rodák z Varnsdorfu, Jan Novota.

Naši prvňáci: Už zítra představíme žáčky ze ZŠ Malšovice a ZŠ Březová

Děčínsko - Projekt Naši prvňáci představuje každou středu třídy nových žáčků ze základních škol v regionu.