Cyklisté si stále udržují formu

Roudnice nad Labem, Dobrovice - Cyklisté děčínsko – chomutovského týmu Sweep Cycling dosáhli v uplynulém období několika významných úspěchů a dobře si vedou i v Severočeské amatérské lize.

17.7.2011

CYKLISTÉ děčínsko – chomutovského týmu Sweep Cycling se opět neztratili a na své konto si připsali další úspěchy. Snímek je z Nepomyšle, v popředí D. Jeřábek (ve žlutém), úplně vlevo I. Jeřábek. Foto: Archiv klubu

V 8. závodu Sweep Cupu potvrdili skvělou formu před blížícím se mistrovstvím ČR a získali vítězství ve třech kategoriích.

Závod v Nepomyšli byl vypsán na čtyři okruhy v celkové délce 9 2km s poměrně kopcovitým profilem. Cíl byl na vrcholu krátkého stoupání, ale nejtěžší stoupání bylo přibližně v polovině okruhu. „Závodilo se již od prvního kilometru, dva jezdci nám ujeli po 30 km a já se snažil být pořád aktivní. V každém kopci jsem útočil a před finišem zůstalo pět závodníků. Skupinku pronásledovatelů jsem vyhrál a získal 3. místo,“ prohlásil po závodě David Jeřábek jezdec týmu Sweep cycling.

Kategorii M vyhrál čerstvý mistr Evropy závodníků nad 30 let Václav Jelínek (Sweep cycling), třetí dojel s mírným odstupem jeho týmový kolega David Jeřábek, další skupinku závodníků dovezl na pásku na 15. místě Ivo Jeřábek, oba bratři si upevnili své průběžné vedení v kategoriích. Kategorii M40 vyhrál Petr Hennlich před Petrem Prokešem (oba Sweep cycling), kategorii M 50 - Oleg Huja (Sweep cycling), kategorii M 60 - Olda Hacaj (KL Sport Most) a juniory Josef Blažek (TTT Teplice). Týmovou soutěž vede Sweep cycling, před KL Most a prozatím třetím Velosportem Bílina.

Dalším kláním byl závod Zavadilka, zařazený do kalendáře Extraligy masters v Roudnici n. L. Jelo se v rovinatém terénu jedním mírným stoupáním, kde do cíle v jednotlivých kategoriích dojížděly početnější skupinky závodníků. Pro závodníky Sweep cycling týmu se jednalo o kvalitní přípravu a v závodě potvrdili své tréninkové úsilí.

Ivo Jeřábek dojel ve své kategorii na výborné, ale přesto smolné „bramborové“ pozici, kdy mu stupně vítězů unikly o pár centimetrů. „Bylo důležité si najet dobře poslední zatáčku a zajistit si výhodnou pozici ve 40 – členém pelotonu, škoda že jsem prohrál o takový kousek,“ pronesl po závodě Ivo Jeřábek. Další závodníci týmu Sweep cycling Václav Jelínek vyhrál v kategorii nad 30 let a Petr Prokeš vyhrál v hromadném dojezdu kategorii jezdců nad 40 let.

Vesnička Dobrovice u Mladé Boleslavi následně hostila seriál UAC 2011, kde se na start postavilo 186 cyklistů. Závod se jel na dvě kola, která měřila 47 km. V jednotlivých kolech byly vypsány vrchařské a sprinterské prémie vždy pro prvního závodníka. Taktika týmu byla domluvena jak na prémie, tak i na dílčí úspěch v koncovce závodu. V prvním balíku se aktivně podílela na vývoji závodu trojice závodníků Sweep cycling David Jeřábek, Václav Jelínek a Gustav Konopka. Sprinterskou prémii získal Václav Jelínek a vrchařské prémie unikly o vlásek Davidu Jeřábkovi, kdy obsadil dvakrát třetí pozici. V cílovém spurtu obsadil David 15. místo „Zkoušel jsem vyhrát vrchařské prémie, ale vždy se přede mě o kousek dostali dva závodníci. Pak jsem se snažil nastupovat a roztrhat pole v průběhu posledního okruhu, tím pádem mi v závěru chyběly síly a v koncovce to stačilo jen na 15. místo,“ posteskl si David Jeřábek. Ve druhém balíku kategorií od 40 let získal Petr Prokeš pro Sweep cycling sprinterskou prémii a v cílovém finiši výborné druhé místo.

Tyto závody byly poslední generálkou před mistrovským závodem v Královicích, kde se vždy sešla opravdu velká konkurence závodníků jak ze severních tak i středních Čech.

17.7.2011 VSTUP DO DISKUSE

Čeští a němečtí hasiči slavili
ve Varnsdorfu 50 let spolupráce.
33

Marie Rottrová musela ze zdravotních důvodů přeložit svůj koncert v Děčíně.

Napříč Ekvádorem: Rovník, který je jinde, trhy, vodopády a úchvatné vyhlídky

Ekvádor / Děčínsko - Děčínský deník přináší další díl putování cestovatelů Travelbeat ze severních Čech. Daniel Dubský a Jindra Caháková se z Kolumbie dostali do Ekvádoru. Zde jsou jejich příběhy a fotografie.

Děčín / Nymburk - V dalším kole nadstavbové části Kooperativa NBL se děčínským basketbalistům proti velkému favoritovi nedařilo. V Nymburku prohráli vysoko 75:115 po čtvrtinách 17:29, 16:34, 22:18 a 20:30.

Památky se po zimě otevírají, někde bude vyšší vstupné

Ústecký kraj – Pokud se v nové turistické sezoně vydáte na výlet na památky, musíte počítat s tím, že na několika místech Ústeckého kraje zaplatíte vyšší vstupné. V průměru to bude zhruba o deset korun, a to především u objektů, které jsou ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ).

Děčín – Již více než čtvrt roku musí řidiči v Děčíně jezdit pomocí nových objížděk kvůli stavbě vilsnické spojky. Většina lidí si je pochvaluje. Postupně také došlo k několika změnám v dopravě, další se chystají, a to na začátku dubna.