V herně děčínského oddílu stolního tenisu SKST se konal již 14. ročník turnaje ve stolním tenise, který pořádala Asociace vozíčkářů a zdravotně i mentálně postižených v Děčíně.

Na tuto akci se pravidelně sjíždí účastníci z celé České republiky a nejinak tomu bylo i tentokráte. Z celkového počtu 36 zúčastněných bylo 15 vozíčkářů. Slavnostnímu zahájení byl přítomen a účastníky pozdravil primátor města Děčína Vladislav Raška.

Hrálo se ve dvou skupinách. Skupinu A stejně jako v loňském roce vyhrál děčínský Josef Štecha st., který v celém turnaji prohrál pouze dva sety, a to ve finálovém souboji s Petrem Kumstátem z Jílového. Petr Kumstát tak obhájil loňskou druhou pozici. Třetí příčku získal v souboji vozíčkářů Milan Krejčí z Jesenice, čtvrtý byl pravidelný účastník tohoto turnaje Jiří Bobek z Kladna. Na 5. - 8. místě skončili Jan Vysloužil z Olomouce, Pavel Urban z Kladna, Aleš Blažek z Ústí nad Labem a Ladislav Motyčka z Kněžmostu.

Ve skupině B skončila na 1. místě Petra Kostková z Děčína, která ani jednou neokusila hořkost porážky. Druhou příčku získal Jiří Žalud a třetí byla Miloslava Žaludová, oba z Děčína.

Turnaj se mohl konat jen za přispění následujících organizací. Pravidelným sponzorem sportovních akcí pro tělesně i mentálně postižené v našem regionu je město Děčín. Finanční částkou přispěla i firma Storex Ústí n. L. Ceny dodal Klášterecký porcelán – Thůn. O plné žaludky účastníků se postarala děčínská firma P & K Lahůdky.