Obavy pramenily z faktu, že hosté vždy patřili ke špičce této soutěže, ovšem letošní ročník jim zatím nevychází zcela podle představ. Hlavní příčinou je opravdu velká marodka, která protivníka doposud trápila. Tentokrát ale už na sever Čech přijel tým ze Slaného posílen o několik rekonvalescentů.

Bílý Balet Děčín – 1. DFK Slaný

5:2(3:1)

Domácí vstoupili do utkání tím nejhorším možným způsobem. Soupeř totiž v úvodu hýřil aktivitou, díky které vyvinul velký tlak na domácí obranu. Ta tuto situaci neustála a již ve 2. minutě inkasovala gól z kopačky Jindřicha. Balet ovšem tento moment nerozhodil a začal trpělivě dobývat hostující branku. Soupeř i přes svůj tlak v úvodu nebyl schopný náskok navýšit. Především zásluhou výborných zásahů Spišáka v brance domácích. Domácí se dočkali v 9. minutě, kdy poslal Valenta přesnou přihrávku na Růžičku a ten poprvé překonal hostujícího brankáře.

Ještě v té samé minutě obral Janoušek soupeře o míč, všiml si rozběhnutého Čermáka, který chladnokrevně zakončil a Balet rázem vedl 2:1. A to nebylo vše. Po dalších pěti minutách Balet svůj náskok dokonce navýšil. Osvědčená spolupráce mezi Čermákem a Justem vyústila ve třetí gól domácích. Postaral se o něj druhý jmenovaný. Poté ještě trefil Šupka hlavou břevno a to bylo z prvního poločasu vše.

Po obrátce bylo k vidění dobývání děčínské branky. Domácím dělala největší problém rotace celé slánské čtyřky. Baleťáci tak často nestíhali soupeře bránit a jen díky Spišákovi stále drželi dvoubrankový náskok. Balet ve druhé půli spoléhal na rychlé výpady do otevřené obrany hostů. Jeden takový předvedl ve 24. minutě Čermák, který svou samostatnou akci korunoval gólem a bylo to 4:1. Hosté poté vsadili vše na jednu kartu. Do akcí se začal zapojovat i brankář Hovorka a obléhání branky domácích byl častý jev. Ve 28. minutě však hosté inkasovali popáté. Šupka svým napadáním přinutil hostujícího hráče k chybě, míče se zmocnil Čermák a téměř z půlky hřiště ho poslal do zcela opuštěné branky – 5:1. Slánští poté bleskurychle odpověděli. Domácí obrana pozapomněla před brankou na volného Křečka a ten z blízka překonal bezmocného Spišáka – 5:2. Hosté sice ve zbytku zápasu nadále dobývali domácí tvrz, ovšem bez jakéhokoliv gólového efektu.

Balet tak vyhrál i páté domácí utkání a do tabulky si připsal další tři body, čímž poskočil na velice lichotivé páté místo divizní tabulky.

Branky Děčína: Čermák, Růžička, Just.

Bílý Balet: Spišák – Šupka, Janoušek, Čermák, Just, Růžička, Valenta.