VYBERTE SI REGION

Balet na tři body nedosáhl

Děčín – Ve třináctém kole přivítal Bílý Balet ve své domácí hale v Krásném Březně tým Betisu Kadaň. Ten v minulém kole překvapil suverénním vítězstvím 13:4 na hřišti MCE Slaný. Domácí tak nečekal lehký úkol. A to se v zápase opravdu potvrdilo.

19.1.2010

Ilustrační foto. Foto: Luboš Janoušek

B. Balet Děčín – Betis Kadaň

5:5 (1:2)

Od prvních minut diktovali tempo hosté, kteří se snažili vstřelit úvodní branku. To se jim však nepovedlo, protože Balet vyrážel ze zabezpečené obrany k rychlým brejkům a jeden z nich se podařilo domácímu Medunovi využít k otevření skóre zápasu. S tímto gólem jako by Děčanům narostla chuť k trvalému útočení, šancí bylo požehnaně, ale několik nastřelených tyčí k navýšení brankového rozdílu nevedlo. Naopak to byli Kadaňští, kteří využili slabší chvilky domácích a dvěma brankami skóre otočili. Ve zbytku poločasu už byla k vidění pouze marná snaha Baletu o vyrovnání. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:2, to bylo také naposledy kdy hosté vedli.

Druhé dějství patřilo v samém začátku Baletu. Ten na soupeře vlétl jako uragán a zásluhou přesné kombinační akce vyrovnal, když gól vstřelil Meduna. Zanedlouho se domácí dokonce ujali vedení kuriózní brankou Šupky, který dostal míč do branky kolenem. Jenže hosté bleskově odpověděli a skóre srovnali. Děčané však byli nadále hladoví po třech bodech, které potřebovali jako sůl. A tak to byli logicky oni, kdo tvořil hru. Ta se však přelévala od jedné branky ke druhé a šance byli k vidění na obou stranách. Domácí dokázali jít zásluhou Němce opět do vedení, ale to by snad ani nebyl Betis, kdyby znovu nevyrovnal. V samotném závěru poslal Děčany do trháku opět neúnavný Meduna, který tak zkompletoval svůj hattrick. Zdálo se, že už si domácí tento stav pohlídají a všechny body zůstanou na kopačkách Baletu. Jenže osud utkání vzal do rukou jeden z rozhodčích. Před brankou Betisu se skácel děčínský Němec po kontaktu s protihráčem. Sudí mu však ukázal žlutou kartu za simulování a jelikož si následně všiml řetízku na jeho krku, odměnil ho vzápětí druhou žlutou kartu a poslal ho do kabin. Domácí tak byli nuceni odehrát následující dvě minuty ve třech hráčích. Betis navíc odvolal brankáře a poslal místo něj pátého hráče do pole. Víc jak minutu se domácím dařilo odolávat, poté však hosté přece jen dostali míč za záda Topolančina a rozhodli o dělbě bodů. Závěrem lze konstatovat, že konečná remíza je pro Balet ztrátou než ziskem.

Branky Baletu: Meduna 3, Šupka, Němec. Bílý Balet: Topolančin – Šupka, Janoušek, Čermák, Just, Němec, Kolář, Murdych, Meduna.

Autor: Petr Šupka

19.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Benzin i nafta v kraji za týden zdražily, nejlevnější benzin je na Děčínsku

Ústecký kraj - Ceny paliv v Ústeckém kraji od minulé středy vzrostly. Benzin zdražil o 38 haléřů na 29,45 koruny, nafta o 17 haléřů na 28,38 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny obou komodit dlouhodobě sleduje.

Děčín - Tradiční vánoční výstava je k vidění v děčínském muzeu.

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili!

Děčínsko - I tento týden probíhá anketa Děčínského deníku O nejroztomilejší miminko týdne. Hlasovat můžete do pátku do 12:00 hodin, a to každou půlhodinu. Výsledky se dozvíte vždy v sobotu ráno, kdy na našich webových stránkách naleznete nová miminka i anketu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.