Úvodní slova z titulku plně vystihují vystoupení děčínského florbalového týmu 1. FBC DDM Děčín v 17.a 18. kole své ligové soutěže.

Po bodové sklizni z několika uplynulých zápasů si tentokrát Děčín přivezl dietní jeden bod. Zápasy se hrály v lounské hale.

1.FBC DDM Děčín 4 - FBC Panteři Žatec 2:5 (1:0, 2:2, 2:0)

Děčín vstoupil do náročného zápasu vcelku sebevědomě, Žatec ale neskrývaje dával najevo snahy o ráznou odvetu za uštědřenou porážku z minulého kola. Přestože byl Děčín v počtu střel na bránu aktivnější, nepodařilo se překonat mrštného gólmana. Chyběla přesnost a snad i štěstí. Naopak soupeř proměnil v gól, každé zaváhání.

1. FBC DDM Děčín 4 - FBC DDM Kadaň B 4:4 (2:2, 1:1, 1:1)

Po studené sprše z prohry se Žatcem přišel na řadu další z týmů, který chtěl oplatit svou porážku z kraje sezóny.

Už od počátku Děčín dotahoval soupeřův náskok, za stavu 0:2 se mu podařilo do konce třetiny vyrovnat. Vytrvalým tlakem se ve druhé třetině dostal Děčín do vedení, ale zanedlouho hrubě propadl v obraně a bylo opět vyrovnáno.

Nedlouho poté si vlastní neukázněností děčínští florbalisté vykoledovali dvouminutový trest, který bezchybně soupeř využil. V závěru utkání pak Děčín vynaložil veškerou sílu, aby vstřelil vyrovnávací gól, což se nakonec podařilo.

Sestava 1. FBC DDM Děčín: Miško – Brouček, Hora J., Buriánek, Kulač, Bořuta, Šedivý, Volner, Košek, Štěpánek, Hora T. , Telinger, Nořinský