Volejbalové soutěže mládežnických kategorií měly na programu další zápasy a do bojů zasáhly i celky děčínského VSK Spartak.

Děčín - Střešovice 3:2 (25-12,23-25,25-23,20-25,17-15)

Volejbalový sportovní klub Spartak Děčín odjel bez tří hráček – kapitánka Aňďa Havlíčková onemocněla, Lenka Vacková také a Denisa Svobodová byla na Slovensku. A tak na náhru zaskočila Kačka Dubnová a na smeč Zuzka Vacková. První set vypadal jednoznačně, ale od druhého setu předváděla domácí děvčata výborné pole a tak se zápas stal bojem o každý míč s hromadou dlouhých výměn. Nakonec se štěstí obrátilo k Děčínu.

Děčín – Střešovice 2:3 (25-18,25-19,14,14-25,23-25,12-25)

Druhý zápas se stejným základem začal v pohodě 25-18,25-19 a vypadalo to na jasné vítězství, ale pomalu docházely síly, ještě děčanky vedly 7-5 ve třetím setu. V tom přišlo asi 50 diváků na házenou, která se hrála po zápase volejbalu, samí chlapi a začali povzbuzovat domácí a někdy i dost nevybíravým způsobem, děvčata to dost rozhodilo a doslova v setu odešly.

A opět boj o každý míč, ale v koncovkách tentokrát bylo štěstí na straně domácích. Bohužel chyběly síly a není čas na dobrání fyzičky. Vzhledem k překvapivé prohře Žižkova s Kometou Praha se na čele prakticky nic nezměnilo.

V sobotu 1. března od 10.00 ve sportovní hale na Východním nádraží hostí juniorky právě Kometu Praha a bohužel bude chybět zase dost hráček.

Žákyně

Jarní prázdniny se bohužel podepsaly na sestavě žákyň VSK Spartak Děčín v Poháru nadějí, který měl na pořadu již 6. kolo a to v Habartově a Sokolově. Trenér Vlasta Šrajer tak odjel z deseti hráčkami s jediným úkolem neztratit 3. místo. A přes neúčast dlouhých se to podařilo a nebýt výpadku se Šanovem, kdy došly síly byl by i zisk. Takže celkové pořadí se nezměnilo přes řadu překvapivých výsledků.

Děčín – Olymp Praha 0:2 Olymp tentokrát kraloval a ani Děčín na něj neměl

Po šesti turnajích zůstává VSK Spartak Děčín na celkovém 3. místě s lepším skóre před Sokolovem.