Juniorky potvrdily vedení

Děčín/Praha - Kadetky děčínského VSK Spartak utkání s favoritem na jeho půdě vypustily

6.12.2007

Ilustrační fotografieFoto: DENÍK/Martin Andrle

Ligové volejbalové soutěže juniorek a kadetek pokračovaly dalšími koly a do bojů zasáhly i oba celky VSK Spartak Děčín.

Liga Juniorek

VSK Spartak Děčín – Sokol Žižkov 3:0 (25:23, 25:22, 25:21) a 3:1 (24:26, 26:24, 25:18, 25:20). Žižkovský Sokol hrál ještě loni extraligu juniorek a po sestupu se spojil s dalšími třemi pražskými celky s jediným úkolem postoupit ihned zpátky. Proto také v minulém kole na Kometě v Praze poslal tříčlenný trenérský tým s videokamerou a počítačem a připravil hráčkám a trenérům detailní rozbor hry Děčína včetně herních profilů všech děčínských hráček. Bohužel nepočítali s tím, že VSK Spartak Děčín má v současné době tým, který hraje pro radost a od trenéra Herclíka má naordinovaný jiný herní styl (pestřejší) než je dnes v módě. Na lavičce opět musela zaskočit trenérka J. Herclíková, přesto základní šestka ve složení A. Havlíčková, L. Čermáková, L. Strzepková, L. Křížková, E. Strzepková, K. Dubnová a M. Beranová (střídala P. Reimerová) rozehrála pohlednou partii. Hostující děvčata sice bojovala, měla i tvrdší podání a pokoušela se o moderní volejbal, ale domácí dívky se prostě bavily, na síti byly lepší, ale hlavně měly výborné pole, které přineslo několik skvělých okamžiků, kdy se soupeř již radoval, přesto musel bojovat dál. Přes zdánlivě vyrovnané sety měl Spartak vše pod kontrolou a v prvním utkání bylo přesně za hodinu hotovo.

I druhý zápas začala domácí děvčata v pohodě a vedla 15:7, pak ale začala laškovat a bylo to. I druhý set měl podobný průběh, ale tentokrát koncovka vyšla lépe domácím. Od třetího setu již byl Děčín stále napřed a Sokol po 86. minutách zjistil, že prohrál i druhý zápas.

V tabulce to znamená udržení prvního místa lepším skóre před Střešovicemi, ale již pětibodový náskok před třetím.

V příštím kole opět na Východním nádraží hostí VSK Spartak Děčín nevyzpytatelné družstvo VK Benešovská.

Liga kadetek

VSK Spartak Děčín – VK Šanov Teplice 1:3 (28:26, 8:25, 14:25, 10:25) a 0:3 (10:25, 17:25, 18:25). Po prvním hezkém a bojovném setu zjistily kadetky, že hrají v Teplicích a proti favoritovi, a tak přestaly hrát. Je to škoda, technicky jsou na tom děvčata dobře, bohužel jejich přístup odporuje zdravému rozumu. Navíc opět některé z nich daly přednost zahájení adventu.

6.12.2007 VSTUP DO DISKUSE

2

Foldyna: Zakažme venčení psů na Mariánské louce

Dalibor Janda.

Děčín - /PŘIDÁNY OHLASY/ Tak tohle může být opravdu dlouhá série. A pěkně ostrá. Děčínští hokejisté ve druhém utkání osmifinálové série porazili Moravské Budějovice 5:2, když v utkání využili hned tři přesilové hry. Vyrovnali tak stav zápasů na 1:1.

Ústecký kraj - Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček dnv pondělí obdržel odpověď na dopis od ministra zdravotnictví Miloslava Ludvíka k aktuální situaci v zajištění letecké záchranné služby v Ústeckém kraji.

OBRAZEM: Hasiči vyprošťovali koně, který upadl a vzpříčil se mezi dveřmi stáje

Šluknov - K ne úplně obvyklému zásahu vyrazili v pondělí ráno jak profesionální, tak dobrovolní hasiči ze Šluknova.