Na této tradiční akci zejména pro mládež celkem bojovalo 267 závodníků z 19 klubů. Slavnostní nástup provedl Pavel Znamenáček s primátorem města Vladislavem Raškou. Každý klub a rozhodčí od pořadatele obdržel krásný dárek ze skla, který věnovala společnost Evpas.

Sport Relax skončil na stříbrné příčce

Nejúspěšnějším klubem se stal Kamura Ryu Ustí nad Labem, na druhém místě se umístil domácí klub karate Sport Relax a třetí příčku obsadil Sport Union Ustí nad Labem. Nejúspěšnějším závodníkem se stal Bytygi Sebastian a nejúspěšnější závodnicí Bytyti Fabiana z Kamura ryu Ústí nad Labem. Ziskem tří zlatých medailí se stala Jana Bělohlavová nejúspěšnější členkou výpravy klubu Sport Relax. Soutěžilo se v disciplínách kata individual, kde se kategorie tradičně dělí dle věku na nižší a vyšší technické stupně . Dále se soutěžilo v disciplíně kata team a modelové situace – sebeobrana.
Soutěž byla ukončena v rekordním čase a to v 16,00 hodin, jelikož se bojovalo na čtyřech tatami. Sport Relax připravil pro diváky a závodníky bohatou tombolu a jako první místo bylo uzené sele, které do tomboly věnoval pan Rezek. Na soutěži se prodávali i budo pomůcky od firmy Kamikaze a Kaze.

Medailové hody odstartoval Bittner

Jako první se z děčínských borců představil Martin Bittner v kategorii do osmi let a ve velmi početné kategorii obsadil bronzovou medaili. Jeho kolega Marek Kroupa vybojoval stříbrnou příčku. O největší překvapení se postaral Michal Lai, který v nejpočetnější kategorii vyhrál svoji první zlatou medaili. Tereze Brzákové se povedlo obhájit první místo z roku 2006 a na třetí příčce skončila Jana Boháčová.
V kategorii 11 - 12 let 9 - 6 kyu se výborně představil Leon Melničák a vybojoval třetí místo. Dalším závodníkem, který získal svoji první medaili, byl bronzový Jan Watzke. Na stříbrné příčce se umístila bojovnice Tereza Zlatohlávková.
V kategorii starších žáků skvěle zabojoval na stříbrnou příčku František Andrle, na bronz dosáhli Michal Sigmund a Martina Plešingerová.

Cenné kovy sbírali i dorostenci a senioři

V dorostenecké kategorii 9 - 6 kyu měla stříbrnou premiéru Anna Šťastná. V té samé kategorii nad 5.kyu se do finále probojovali Roman Nejedlý a Michal Batelka, kde nakonec Michal získal stříbro a Roman zlato. A děvčata Karin Košíková s Andreou Buríkovou skončila na třetím místě.
Výborně zabojovali i borci v kategorii seniorů, Někteří měli sice také premiéru, ale nevedli si vůbec špatně. Na bronz dosáhl Jakub Kolek, Filip Peřinka a do finále se probojoval Ondřej Samek, kde nakonec po pěkném výkonu obsadil druhé místo.
V ženách na bronz dosáhly Božena Pavlasová a Eva Šindelářová. Do finále postoupily Jana Bělohlavová a Monika Wildmanová, kde Monika se umístila na druhém místě a Jana vybojovala zlatou medaili.

Sport Relax vládl i dalším disciplínám

V disciplíně kata team získal domácí oddíl celkem dvanáct medailí. Jako první team se představili mladší žácí v novém složení M. Korejtko, M. Lai, M. Kroupa a ve velmi početné kategorii vybojovali bronzovou medaili. V kategorii starších žákyň vybojoval tým tří Terez – Bittnerová, Zlatohlávková, Brzáková zaslouženě zlato. Na nejvyšší příčku dosáhly i J. Bělohlavová, E. Šindelářová, K. Košíková a na stříbrné příčce se umístily H. Ulíková, A. Šťastná, M. Plešingerová..
V disciplíně modelové situace získal Sport relax celkem deset medailí. Na zlato dosáhly H. Ulíková, M. Plešingerová, J. Bělohlavová, E. Šindelářová a bronz vybojovali M. Korejtko, M. Lai, J. Boháčová, K. Mašková, M. Wildmanová a K. Košíková.
„Všem bych chtěl poblahopřát k pěkným výkonům a poděkovat sponzorům a městu Děčín. Dík patří také všem, kteří se spolupodíleli na organizaci celé akce,“ nezapomněl poděkovat jeden z hlavních pořadatelů Pavel Znamenáček.