VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtvrtečník Martina Schulze: Lidstvo potřebuje struktury a pravidelnosti

Doubice - Už čtyři roky se snažím vystopovat, co je na způsobu, jakým vykonává úřad prezident Zeman, nejvíc znepokojivého. Tedy, pro mne, nemluvím všeobecně. Po těch více než čtyřech letech se mi zdá, že se začínám blížit nějakému vysvětlení.

25.5.2017
SDÍLEJ:

Martin Schulz.Foto: Archiv

Lidská společnost, od té chvíle, co se lidské bytosti začaly shromažďovat do větších celků, se vyznačuje jistými pravidelnostmi, jistými schématy chování a jednání, jistou strukturou. Dá se dokonce říct, že bez těchto struktur či pravidelností by se lidstvo ve svém vývoji prostě neobešlo.

Nejsou to jen sbírky pouček, předávaných z generace na generaci, které pomáhají utvářet široký celek, který pro přehlednost nazýváme „kulturou". Jsou to i psaná i nepsaná pravidla provozu společnosti, nebo jejích částí, mezi něž patří i „politika".

A to je to jádro: Ing. Zeman s přehledem a neustále porušuje řadu jeho předchůdci dodržovaných pravidelností, schémat, struktur, postupů. Je nepředvídatelný, nedodržuje ani vlastní sliby. Neřízená střela je slabý opis jeho pohybu ve společnosti.

Mnoha lidem, kteří se možná cítí svázáni nějakými konvencemi to vyhovuje. Mně ne. A Kajínka bych neomilostnil. To je věc soudu.

Martin Schulz, Doubice

Autor: Redakce

25.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Martin Schulz.
2

Čtvrtečník Martina Schulze: Je cestou udržitelný rozvoj turistického ruchu?

Tony Ducháček se skupinou Garage vystoupí v Jetřichovicích na festivalu Cesta z města.

KRÁTCE: Co se děje na Děčínsku? Přečtěte si stručný přehled

Povodeň 2002: Splašené lodě museli potopit, při jejich odstřelu zemřel muž

Děčínsko – Dlouhé roky připomínaly žluté kvítky řepky na nábřeží v Děčíně drama, které se na Labi odehrálo 15. srpna během povodní. Tehdy zde při odstřelu neovladatelné lodě zemřel muž. Šlo o jedinou oběť povodní z roku 2002 na Děčínsku.

Žádná úcta k mrtvému. Pomník zavražděného hocha kdosi ničí

Varnsdorf – Velkou bolest zažívají už čtyři měsíce rodiče devatenáctiletého Dominika z Varnsdorfu, který byl zavražděn o letošních Velikonocích. Smutek ze ztráty syna zesilují vandalové. Už třikrát totiž zničili pomníček, který vznikl spontánně na místě vraždy.

V národním parku objevili vzácného netopýra

Děčínsko - Netopýra Saviova, silně ohrožený druh, objevili odborníci nedaleko Hřenska.

Léto neléto, lyžařské areály zbrojí na zimu

Děčínsko – Přestože do startu zimní sezony chybí ještě mnoho měsíců, příprava lyžařských areálů na nadcházející zimu je v plném proudu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení