VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

12.1.2012

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Kousek od Vltavy z jedné strany a kousek pod botanickou zahradou sídlí v Praze Ministerstvo práce a sociálních věcí.

10.1.2012

Napsali nám: Korupce a sociální problémy vlády

Děčín - Předseda vlády Nečas je přesvědčený, že adresnější sociální systém motivuje, aby si člověk našel práci.

5.1.2012

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Se vzpomínkou na nedávné události ve Šluknovském výběžku vybízí novoroční tragická příhoda z Tanvaldu k velkému zamyšlení.

2.1.2012

Vendolská: Mým cílem je pomáhat

Děčínsko - Finančními poradci se to poslední dobou kolem nás jenom hemží. Jak ale poznat toho, který vám opravdu dobře poradí?

31.12.2011

ROZHODNĚTE: Má se děčínská knihovna jmenovat po Václavu Havlovi?

Děčín - Rozporuplné reakce vyvolal návrh děčínských radních pojmenovat novou knihovnu v Děčíně po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi. Část lidí míní, že by to byla hezká pocta, další oponují, že Havel neměl s Děčínem nic společného. A co si myslíte vy? Hlasujte v naší anketě, a to až do pátku 6. ledna do 12 hodin.

28.12.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz?

Děčínsko - Přečtěte nebo si poslechněte letošní poslední komentář Martina Schulze!

20.12.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Před týdnem jsem si tu, tak trochu salónně, pofňukával nad tím, kolikpak to máme ve vládě lidí, kteří tam „dělají“ ministry.

8.12.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Skutečnost, že svět se zbláznil, a ten český obzvlášť, mě zavaluje tak třikrát do hodiny, ale není to nic závažného.

24.11.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Minulý týden byl svátek (?), takže s k němu dnes vrátím. Musím hned zkraje přiznat, že jsem před dvaadvaceti lety klíči necinkal, a kdyby, tak to z mého tehdejšího mnichovského bydliště nikdo tady neslyšel.

14.11.2011

Studna v pevnosti Königstein

Sasko - V říjnu roku 1566 dal kurfiřt příkaz k hloubení studny na pevnosti Königstein, přičemž pracemi pověřil báňského mistra z Freibergu Martina Planera, který nasadil horníky z Freibergu a Marienbergu.

12.11.2011

Napsali jste: S peticemi opatrně!

Ústecký kraj - Proti hrozbě zaplavování našich měst početnými cikánskými skupinami ve velkém se musíme účinně bránit.

3.11.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Božena Němcová v její „Babičce“ úspěšně a pro celý národ navěky dojemně a „realisticky“ popsala, jak to tehdy v její době ale vůbec nechodilo.

27.10.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Podivný spor nyní zmítá koaliční vládou. Při přípravě zákona o veřejných zakázkách se koalice jaksi neumí shodnout na tom, zda by mohly firmy s neprůhlednou vlastnickou strukturou dostávat i nadále státní (veřejné) zakázky.

13.10.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Musel jsem, v rodinné věci, přejet rychlým šmahem Německo od Drážďan dolů do Mnichova.

6.10.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Číslem dne Děčínského deníku bylo včera – 23. Na tolik říjnových dnů si jistý Kohout zablokoval varnsdorfské náměstí Edvarda Beneše.

5.10.2011

NAPSALI JSTE NÁM: Romská otázka - a co dál?

Šluknovsko - Události ve Šluknovském výběžku, nesčetná prohlášení různých kompetentních činitelů, horečné hledání receptů, jak uklidnit veřejnost a vyřešit romskou otázku. Neskutečný úkol. Za minulého režimu, který hned zkraje zakázal Romům kočovný život a pod trestem příživnictví nařídil pracovat, nebyly žádné výrazné problémy vyčnívající nad ostatní majoritní společnosti, včetně kriminality.

4.10.2011

NAPSALI JSTE NÁM: Strážníci vnímají podporu!

Šluknovsko - Na náměstí se nás tentokrát na demonstraci moc nesešlo. Kromě nádherného počasí, při kterém bylo určitě lepší strávit neděli s dětmi v přírodě a na výletech, byly ještě minimálně dva důvody ke slabší účasti. Kromě podivného „odstavení“ Josefa Mašína to může být i svolání veřejného zasedání vedení města s občany do Střelnice v polovině října, kde bychom určitě chybět neměli! Naši zastupitelé, a hlavně radní, by nám měli říct do očí, zda dosud udělali dost pro odstranění důvodů nálepky „vyloučené lokality“, o čemž víme své nejen my, ale bohužel i zbytek republiky. A hlavně, co ještě dál, jaké další kroky bychom měli navrhnout i my.

29.9.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Událostí týdne byl bezesporu objev, že nějaká hodně neviditelná částice létá rychleji než světlo.

22.9.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Tak už se na Šluknovsku vystřídalo několik zástupů vládních vládců i jejich úředníků. Když v pondělí po obědě odjížděl premiér Petr Nečas z rumburské Střelnice, řekl mi starosta Jiřetína Josef Zoser: „No, a když ani tohle nepomůže, tak nevím…“

17.9.2011

POZNÁMKA Šárky Peškové k situaci na Šluknovsku

Nejen Varnsdorfáci, ale i ostatní nespokojení obyvatelé Šluknovska, a samozřejmě i členové neonacistických stran by každou sobotu měli demonstrovat na zcela jiném místě.

8.9.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Paní hejtmanka Vaňhová sdělila přes televizi národu, že na Šluknovsko odešla z Kraje za jejího vládnutí skoro miliarda.

1.9.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Dnes to bude o obyčejné lidské slušnosti. A hned dodám, spíše o jejím nedostatku v instituci, zvané „ČT24“. Takto to bylo: V polovině minulého týdne, kdy se na Šluknovsko kvůli známým okolnostem dovalili policejní těžkooděnci, se i Výběžek dovalil do titulků hlavních zpráv.

30.8.2011

Napsal nám: Příklad dobré praxe

Děčín – V Děčíně již druhým rokem funguje Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva. Klientelu pobočky tvoří z valné většiny lidé ze sociálně vyloučených lokalit.

25.8.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Šluknovsko se proslavilo! Nikoli svými nesčetnými krásami a bukolickou idylkou. Výběžek proslavil zločin!

18.8.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz?

Doubice - Dnes to bude o jaksi neregionální záležitosti. Možná jste se s tím též setkali.

11.8.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Trochu se nabízí napsat něco o nejnovějších nepokojích v Londýně a dalších větších městech ve Velké Británii.

4.8.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Před nějakým časem se starostové Šluknovského výběžku obrátili dopisem na premiéra Nečase s důraznou žádostí o stanovisko (a nějaké konkrétní jednání) v souvislosti s náhle se zhoršující bezpečnostní situací v regionu.

28.7.2011

AUDIO: Jak to vidí Martin Schulz

Doubice - Vzhledem k tomu, že je okurková sezóna, měl bych asi psát o okurkách. Jak ale všichni víme, nejde o skutečné okurky, ale o ty mediální.

27.7.2011

Komentář Alexandra Vanžury

Hřensko - Když se loni na podzim začaly stěhovat do Hřenska desítky nových obyvatel, věci znalí zavětřili konání komunálních voleb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení