VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Názory z regionu

včera 05:43

Čtvrtečník Martina Schulze: Bude velkoprasečák na "talíři" i po volbách?

Doubice - Ono to nejspíš bude “jen” součástí předvolebního zviditelňování politiků a politických stran. Ale i kdyby to bylo jen toto “jen”, možná to nakonec poslouží vcelku dobré věci.

20.7.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Dá se klamat v Kyrgyzstánu jako na Pražském hradě?

Doubice - Jeden kamarád má přesvědčivou názornou pomůcku, jak protivům naznačit, že s ním rozhodně vyčůrávat nebudou. V případě, že objeví nějaký očividný podraz, zabodne ukazováček do vzduchu a kývá jím spodním obloučkem zleva doprava a zase nazpět.

29.6.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Cesta starosty Varnsdorfu do Číny? No nevím...

Doubice - Město Varnsdorf leží na samém okraji „slepého střeva" České republiky, jinak též Šluknovského výběžku, ale díky části svého vedení pokročilo pravděpodobně nejdále ve vypjatém tématu odtržení části bývalých Sudet od zbývajícího státu.

22.6.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Pomůžete Babišovi zrušit politiku? A co pak?

Doubice - 32,8 + 12,7 = 45,5! Vykřičník za jednoduchou rovnicí není znaménkem radostným, jako že součet vyšel… Je to vykřičník středně zoufalý. A středně zoufalý jenom proto, že ano, mohlo by být ještě hůř.

15.6.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Výkaly u hlavních turistických cest? Nechápu

Doubice - Tak už nám to, tady na vsi, začalo. Ne, nemám na mysli rorýse, kteří se tu objevili. A nemám na mysli ani majestátně kroužícího luňáka…

8.6.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Označení pitomeček? Hluboko pod úrovní hlavy státu

Doubice - Petr Kolář – popořadě (jen významné funkce): někdejší velvyslanec České republiky ve Švédsku, v Irsku, náměstek ministra zahraničí v letech 2003 až 2005, poté velvyslanec ČR ve Spojených státech a následně velvyslanec ČR v Rusku. Jako diplomat toho vykonal pro Českou republiku opravdu hodně.

1.6.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Soukromníci si mohou investice nabouchat do kecek

Doubice - John Stuart Mill byl velký myslitel 19. století, jehož dílo musí povinně znát (přinejmenším) studenti filosofie, ekonomie a psychologie.

25.5.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Lidstvo potřebuje struktury a pravidelnosti

Doubice - Už čtyři roky se snažím vystopovat, co je na způsobu, jakým vykonává úřad prezident Zeman, nejvíc znepokojivého. Tedy, pro mne, nemluvím všeobecně. Po těch více než čtyřech letech se mi zdá, že se začínám blížit nějakému vysvětlení.

18.5.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Není dialekt jako dialekt

Doubice - Lidé se učí cizím jazykům. Považuji to za skutečně cennou věc, nejen pro lepší porozumění dalším národům, ale i proto, že učení krmí mozky něčím užitečným. Znalost cizích jazyků (i nářečí) je prostě cestou k upřímné a otevřené komunikaci.

11.5.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Papulu zavřu, až mi do ní vletí včela

Doubice - Asi by jednoho mělo nejvíc zajímat, jestli je dost včel a jestli nepřijdou ranní mrazíky, které by to na zahradě poničily. Mělo by člověka zajímat, jestli snad letos budou opraveny ty silnice, co by měly být opraveny celá dlouhá léta.

27.4.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Na zprávu pana Horáčka z Číny jsem zvědav

Doubice - Tak určitě, kluci a holky, já nikomu nic nikdy nezávidím. Fakt! A také vím, že sedět nějakých deset hodin v letadle jedenáct kilometrů nad zemí je prostě oběť, utrpení a sebeobětování. Pro své město, pro okres (který neexistuje), pro region, z jehož všech podpůrných spolků a sdružení už město vystoupilo, to hodlá podstoupit pan Horáček, takto starosta Varnsdorfu.

13.4.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Nejdříve autobusy, pak železnice

Doubice - Nebudu tady pyšně a samožerně psát, že „jsem to říkal". Ale něco vám povím: „Já vám to říkal!" :) Ta stávka řidičů autobusů byl tedy úplný „paškvil".

6.4.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Stávka řidičů je jak scénka ze školních dob

Doubice - Až budete číst tyto řádky, tak už všichni budeme vědět (resp. už víme), jak to dopadlo (dopadá). Jde o stávku řidičů autobusů (nejen) v Ústeckém kraji.

30.3.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Viceprezident Ovčáček je nedovzdělaný nýmand

Doubice - „Absolutně prázdný život bez konkrétního zakotvení". Těmito slovy reagoval viceprezident České republiky, jehož funkce se ale oficiálně nazývá „mluvčí prezidenta", jistý pan Ovčáček, na oznámení prezidentské kandidatury akademika Jiřího Drahoše.

23.3.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Nechutná honba Zemana za lacinými úsměvy publika

Doubice - Cosi z Olomoucka i pro Děčínsko, potažmo celou zemi. Na setkání s hejtmanem a starosty Olomouckého kraje pronesl před pár dny Ing. Zeman, shodou okolností hlava státu, jeden ze svých tzv. „bonmotů".

16.3.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Forejt nemůže ve Vatikánu ani vytírat podlahu

Doubice - V posledních dnech vyšlo několik neuvěřitelných zpráv. Pan Stehlík, za jehož šéfování se svého času podařilo „položit" jednu z největších firem v republice, Poldi Kladno, se soudí, ač amnestován. Asi mu jde o „očištění" jeho pověsti.

9.3.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Zřízení vlastní krajské autobusové firmy? Fakt bravo

Doubice - Dobrou zprávou je, že byla odsunuta stávka řidičů veřejné autobusové dopravy v Ústeckém kraji, plánovaná na 8. března. Špatnou zprávou je, že byla odsunuta stávka řidičů veřejné autobusové dopravy v Ústeckém kraji, plánovaná na 8. března.

2.3.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: EET je zatím trochu jako princezna Koloběžka

Doubice - V noci z úterý na středu se odehrály přinejmenším dvě důležité události. Jednak začalo jaro. Ouha! Je to pravda? Nebo jen alternativní pravda? Ano, je to pravda, ovšem zároveň je to pravda alternativní. Začalo totiž meteorologické jaro.

23.2.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Kde je stárek, tam je mládek

Doubice - Kdeže jsou ty blahé časy, kdy se zpívávalo: „Kde je stárek, tam je mládek. Tam je pívo - pívovárek…" Jo, jo. Dnes je na pořadu dne tak akorát pan Mládek. Kolem něj pak vskutku není nějaké pívo, natož pívovárek, tam je jen snůška těžko pochopitelných prohlášení.

16.2.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Za vysoutěžené peníze se prostě nedá jezdit

Doubice - Tak je to, zdá se, jisté. 8. března dostanou všichni obyvatelé Ústeckého kraje k Mezinárodnímu dni žen perfektní dárek v podobě stávky řidičů autobusů. Doufám, že si to všichni pěkně užijeme a hlavně (!), že se nebudeme zlobit na pány řidiče. Ti jsou v tom v principu nevinně.

9.2.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Jak se pan Novák opět ocitne "mezi svými"

Doubice - Tak nám zase zavřeli bývalého senátora za chomutovský obvod Alexandra Nováka. Tentokrát se o jeho zadržení postaral mezinárodní zatykač a čiperná německá policie.

26.1.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Žebříček korupce

Doubice - Znáte to. "Naši" do toho dali "srdíčko", ale protože jim chyběla trocha "štěstíčka", tak to nakonec nedopadlo a skončili na "pěkném" 47. místě… Podobných informací jsou plné sportovní rubriky, přeletíme je očima a jdeme dál. Ovšem v kategorii, o níž je dnes řeč, která patří mezi národní sporty a doopravdy jsme v ní dobří, do toho "naši" nejspíš dali všechno.

12.1.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Nové oddělení ministerstva vnitra

Doubice - Prezident Zeman vyjevil opovržlivý nesouhlas s nově vytvořeným oddělením ministerstva vnitra, které se má zabývat odhalováním a označováním dezinformací.

5.1.2017

Čtvrtečník Martina Schulze: Státní rozpočet

Doubice - Přebytkový výsledek státního rozpočtu, který v úterý slavnostně ohlásil vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš, je jedním slovem – fantastický. No, možná by byl přiléhavější výraz – "fantaskní".

29.12.2016

Čtvrtečník Martina Schulze: Vánoční projev Zemana

Tak jsem se společně s nějakým tím miliónem televizních diváků a jistě i nějakými statisíci posluchačů na rádiích dozvěděl v jednu hodinu po poledni na den svatého Štěpána od Ing. Zemana v jeho tradičním vánočním poselství, že skončila blbá nálada.

22.12.2016

Čtvrtečník Martina Schulze: V Berlíně to byla masová vražda!

To, co se před několika dny odehrálo na berlínském vánočním trhu je masová vražda.

15.12.2016

Čtvrtečník Martina Schulze: Kauza ROP Severozápad

Doubice -Příběh ROPu Severozápad je zdejší verze známé oblíbené pohádky „Nekonečný příběh". Jen s tím rozdílem, že pohádka to rozhodně není. A nekonečná? Třeba se jednou ukáže, že konec může nastat odsouzením skutečných viníků kdysi masivního zneužívání evropských dotací.

1.12.2016

Čtvrtečník Martina Schulze: Elektronická evidence tržeb

Doubice - Tak začíná ten „slavný" projekt elektronické evidence tržeb. Na toto téma se nyní objevuje velké množství komentářů, proto nečekám, že zrovna tato poznámka na stavu věcí něco změní.

24.11.2016

Čtvrtečník Martina Schulze: Státní svátek

Doubice - Ještě pár slov k událostem minulého týdne. Trochu člověka zamrzelo, že i když se jinak dokáže vyjádřit prakticky ke všemu, včetně nedohledatelných historických novinových článků, nepronesla hlava státu ani slovo k významnému státnímu svátku.

10.11.2016

Čtvrtečník Martina Schulze: Povolební koalice

Doubice - V Ústeckém kraji vznikne povolební koalice, kterou těsně po volbách skoro nikdo nečekal. Klíčové slovo je „skoro".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení