VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přijměte pozvání ke slovu o násilí a extremismu

Děčín – Od akce si pořadatelé slibují, že pomůže odkrýt hlubší důvody pro odmítnutí rasismu, xenofobie, extremismu a všech ideologií

1.12.2009 2
SDÍLEJ:

Václav MalýFoto: Deník/Archiv

Římskokatolická farnost v Děčíně – Podmoklech zve děčínskou veřejnost na zámek, kde se pod názvem „Nevidíme (to) černobíle“ uskuteční diskusní setkání na téma násilí a extremismu. Účast na tomto večeru přijali Václav Malý, světící biskup pražský, herec a hebraista Jaroslav Achab Haidler, pravoslavný kněz David Dudáš a profesor Univerzity Karlovy v Praze Zdeněk Kučera.

Na pořádání tohoto večera se kromě Zámku Děčín, p. o., aktivně podílí Husův sbor v Děčíně a podpořili jej rovněž představitelé dalších křesťanských církví a židovské náboženské obce.

„Chceme společně diskutovat o násilí a extremismu v naší společnosti“, říká iniciátor setkání podmokelský farář František Jirásek. „Názor, že násilí, rasismus a xenofobie jsou nepřijatelné, převládá v médiích, školách, v celém veřejném prostoru. Přesto se s rasovou nesnášenlivostí kolem nás setkáváme. Možná dostatečně nemluvíme o skutečných důvodech, které vedou k odmítnutí každé ideologie nesoucí v sobě nenávist k druhým lidem a neúctu k lidskému životu“, vysvětluje farář Jirásek. „Přitom tyto ideologie jsou v přímém rozporu s podstatou člověka jako bytosti vybavené nezcizitelnou důstojností. Bytosti, která se rozvíjí, když druhé lidi miluje, a ne když je nenávidí“, dodává.

„Kdo je náš bližní? Komu máme pomáhat? Jsme přesvědčeni, že našim bližním je každý člen lidské rodiny. To nijak nebrání tomu, abychom své bližní z jiných kultur či z jiných etnik viděli pravdivě – bez negativních předsudků i naivních idealizací. Jsme povinni každému v rozumné míře pomáhat při jeho cestě k nalezení důstojného života. Projevy rasové nenávisti a nesnášenlivosti jsou s tímto v přímém rozporu“, říká.

Od akce si pořadatelé slibují, že pomůže odkrýt hlubší důvody pro odmítnutí rasismu, xenofobie, extremismu a všech ideologií, které plodí nenávist nebo neúctu k životu jakékoliv lidské osoby.

Večer v Rohovém sále děčínského zámku se koná již tuto středu 2. prosince od 18:00 hodin. Vstup je volný. Výtěžek z prodeje triček a upomínkových předmětů je určen na podporu vzdělávání dětí v Africe.

MILOŠ VAVŘIČKA

1.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rumburské slavnosti 2017.
65

OBRAZEM: Na slavnostech v Rumburku vystoupil i Maxa nebo Holanová

Izabela Štěpánková se narodila Nikole Štěpánkové a Stanislavu Doležalovi z Jiříkova 1.srpna v 1.56. Měřila 49 cm a vážila 3 kg.
9

FOTO/ANKETA: Právě jsme se narodili!

Lidé už mladému chovateli z Předlic zabili desítky zvířat

Předlice – Pomáhá zraněným a opuštěným zvířatům, jeho minizoo v předlické Kolonii navštěvují děti z mateřinek a nadšeně poslouchají povídání o životě čtvernožců. Se svou největší bolestí se však osmnáctiletý chovatel Adam Matouš svěří jen jejich učitelce. Jeho zvířata totiž někdo zabíjí.

FOTO: Ve Vlčí Hoře v noci hořel automobil

Děčínsko - K nahlášenému požáru automobilu a přístavku u garáže vyrazily do Vlčí Hory v sobotu 19. srpna krátce po třetí hodině ranní tři jednotky hasičů.

Převzetí nemocnice v Rumburku se odkládá, její cena je však již dána

Rumburk – Kraj i Rumburk už vědí, jakou cenu má Lužická nemocnice. Krajský úřad zároveň oznámil, že kvůli jedné akcii, kterou město nevlastní, posune převzetí celé nemocnice o půl roku.

Dopad povodní nebyl dříve tak velký. Lidé u řeky bydleli v patře

Ústecký kraj – Velká voda v roce 2002 zdevastovala na 79 obcí a měst v Ústeckém kraji. Některé zůstaly odříznuté od světa. Voda poničila silnice i domy, z nichž se některé musely zbourat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení