Děčín přijel do Jablonce bez útočníka Lukáše Ziky, ale také bez obránce Milana Stezky.

Do zápasu vstoupil lépe Jablonec. Už v páté minutě skóroval Bříška, který využil přesilovou hru – 1:0. A ve
12. minutě bylo pro hosty ještě hůř. Další domácí přesilovku využil tentokrát Tondr. Jablonecký rozlet zastavil v 16. minutě Vávra, který snížil na 2:1. Takový stav platil i po první třetině.

Ve druhém dějství se dlouho hrál opatrnější hokej. Až ve 32. minutě udeřili hosté, jmenovitě Vávra – 2:2. A to nebylo vše. Za necelou minutu se prosadil Pořický a Děčín rázem vedl – 2:3. Jenže hosté se dlouho z vedení neradovali. Prakticky po vhazování opět vyrovnal Mulač.

Poslední dvacetiminutovka vyšla hostům na jedničku. Ve 45. minutě využívá Racek dvojnásobnou přesilovku – 3:4.
V 58. minutě poslal domácí do kolen Tomáš Vávra, který svou třetí brankou v zápase rozhodl – 3:5. Skóre ještě v závěru kosmeticky upravil Růžek – 3:6.

„Dvě třetiny to bylo vyrovnané, my jsme asi měli více šancí, ale Jablonec hrál skvěle. Důležité bylo, že jsme využili dvojnásobnou přesilovku a vzápětí jsme přežili dvojnásobné oslabení. Za výhru jsem samozřejmě rád, je dobře, že jsme udrželi kontakt se špičkou tabulky. Ani nevím, čím to je, že se nám na Jablonec tak dařilo," zhodnotil utkání děčínský trenér Karel Chládek.

HC VLCI JABLONEC NAD NISOU - HC DĚČÍN 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. Bříška, 12. Tondr, 34. Mulač – 16. Vávra, 32. Vávra, 33. Pořický, 45. Racek, 58. Vávra, 59. Růžek.

HC Děčín: Lavinger – Filipovský, Hříbal, Kaltenböck, Nikl, Molnár, Dvořák – Vávra, Oliverius, Racek – Pořický, Růžek, Hošek – Řídel, Baránek, Chládek – Šetka, Kopa, Zahradník.

Ostatní výsledky: Milevsko – Řisuty 2:6, Bílina – Sokolov 3:6, Kobra Praha – Klatovy 3:1, Klášterec – Tábor 2:3.
Tabulka: 1. Tábor 54, 2. Řisuty 53, 3. Děčín 51, 4. Klatovy 43, 5. Klášterec nad Ohří 40,