HC Děčín – HC Tábor 4:3 po s.n. (1:0, 2:1, 0:2 – 0:0)

Papírovým favoritem nedělního večerního utkání byl rozhodně hostující tým, který se vyhříval na čtvrtém místě tabulky s osmibodovým náskokem před svým hostitelem. Z hostů šel tak trochu strach, jenže děčínští hokejisté dokázali, že pod staronovým trenérem dělají směrem dopředu krok za krokem a po celé utkání byli lepším celkem. Ovšem ve třetí třetině urazili hokejového boha. Nechali si totiž dát branku při vlastní přesilovce pět na tři. To se hned tak nevidí a neslyší. Pak dokonce dovolili hostům dvacet vteřin před koncem utkání vyrovnat. Historie se ale ze zápasu se Sokolovem neopakovala a přišlo na řadu neplodné prodloužení a pak pro domácí úspěšné samostatné nájezdy.

Zajímavostí je, že z šesti branek padly čtyři v nestandardním počtu hráčů na ledě, domácí dokázali proměnit dvě přesilovky, hosté naopak udeřili dvakrát v oslabení a to v jednom případě hned ve dvojnásobném. V každém případě se musí konstatovat, že děčínští hráči podali proti Táboru zcela odlišný výkon oproti utkání se Sokolovem, což by se dalo označit příhodným „nebe a dudy“.

Od začátku zápasu bylo jasné, že mají domácí ze soupeře trochu „vítr“ a především velice zodpovědně a disciplinovaně bránili. Postupem času se pak pokoušeli o nějaký ten brejk, což se jim povedlo v 15. minutě kdy ujel Postl a mazácky svůj únik zakončil – 1:0. Nutno poznamenat, že k očividné herní pohodě děčínského týmu výrazným způsobem přispěl svými jistými zákroky brankář Zikmund, a to po celý zápas. Ve druhé části nejprve hosté nedokázali proměnit dlouhou (1.40 min.) trvající přesilovku pět na tři, aby paradoxně vyrovnali ve 34. minutě při vlastním oslabení. Jenže domácí ještě tu samou přesilovku dokázali šťastným gólem Stezky využít a Děčín opět vedl. Domácím se poté podařilo proměnit i následující přesilovku z hole, po zranění navrátivšího se kapitána, M. Luky a vypadalo to velice dobře. Jenže přišla třetí třetina. V té Děčín nedokázal proměnit dlouho trvající přesilovku pět na tři a naopak v této výhodě dvou hráčů v poli navíc inkasovali. A aby nebyl všem „dnům konec“ nechali obránci dvacet vteřin před koncem na holičkách Zikmunda, který přesile dvou osamocených hráčů před svou brankou jen těžko mohl odolat, ačkoli dělal co mohl.

Neplodné prodloužení pak dospělo k samostaným nájezdům. Domácí Postl nejprve nedal a stejně se vedlo i hostujícímu hráči. V další sérii Tomeček se štěstím svůj nájezd proměnil, hostující Matušík byl ale nekompromisní. Pak přišel na řadu O. Luka, který se trefil parádně. táborskému Kupcovi chytil jeho pokus Zikmund a dva body tak zůstaly v Děčíně. ten však podle mnohých přítomných podle průběhu zápasu spíš o jeden bod přišel, než že by dva získal.

Branky: 15. Postl, 35. Stezka, 37. M. Luka – 34. Matušík, 50. a 60. Mařík. Sam. nájezdy proměnili: Tomeček, 0. Luka – Matušík. Vyloučení 6:6. Využití 2:0. Oslabení 0:2. Před 280 diváky řídil Smitka.

HC Děčín: Zikmund – Bedan, Stezka – M. Luka, Sádovský – Mouka, Mizera – Postl, Gergel, Tomeček – Štverák, Filipovský, O. Luka – Kratochvíl, Šnajdr, Novák. Trenér V. Borůvka.