Spanilá novoroční jízda hokejistů Děčína pokračuje

Děčín – Jako mávnutím proutku se druholigoví hokejisté HC Děčín změnili ve vánoční přestávce. Očividně jim hodování a slavení přišlo velmi k duhu. Jak jinak si vysvětlit výkony a výsledky na sklonku minulého roku a následně v roce novém.

13.1.2011

Děčín versus Most. Foto: Deník/Karel Pech

Před přelomem roku podávali tragické výkony a mimo jiné prohráli i s předpoledním a posledním týmem tabulky. V novém roce je to přesně naopak. Ve třech zápasech získali osm bodů z devíti možných a především si na svém ledě připsali cenné skalpy jak vedoucího Klášterce, tak nyní i druhého Baníku Most.

„Hráčům jsem po posledním utkání v minulém roce, ve kterém jsme dostali šestku od Řisut, popřál hezké svátky a řekl jsem jim ať si vyčistí hlavu, nemyslí na zkažený závěr roku a do nového roku ať nastupují s otevřeným hledím. A jak je vidět asi to pomohlo. Nic výrazného v přípravě jsme totiž nezměnili. Jen si přeji aby to vydrželo co nejdéle, a aby nás nesrazila do kolen nějaká ta porážka, která samozřejmě někdy přijde,“ řekl trenér děčínského týmu Aleš Havlík.

HC Děčín – Baník Most

3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Děčín je opravdu jako vyměněný, velmi dobře bruslí nenechá soupeře ani chviličku vydechnout, výborně napadá a předvádí pohledné kombinační akce. To vše, navíc podložené skvělým Lavingerem v brance, přináší bodové ovoce a hlavně baví diváky. Pokud takhle budou děčínští hráči pokračovat rozhodně o ně nebudou mít nouzi.

Ve středu začali domácí opět velmi zodpovědně, ale hned v prvních minutách museli přežít přesilovku. Pak ale udělali mostečtí hráči dvě školácké chyby, když krátce po sobě vyhodili puk z vlastní třetiny do hlediště a Děčín měl téměř minutu a půl výhodu dvojnásobné přesilovky. Ta se ale hrála jen krátce, Oliverius totiž našel na začátku sedmé minuty úplně volného Filipovského a ten prázdnou branku nemohl minout. Skvěle vyšel domácím i vstup do druhé části. Ve 26. minutě vyvinula první děčínská formace velký tlak na soupeře, k puku se mezi kruhy dostal opět Filipovský a tentokrát vymetl pavučinku v šibenici mostecké branky.

V polovině poslední části pak sehrála parádně situaci dva na jednoho dvojice Stibor – Chvátal a druhý jmenovaný stanovil konečný účet zápasu, ve kterém velmi potěšilo i čisté konto brankáře Lavingera, jenž podal opět skvělý výkon a svůj tým mnohokrát v utkání podržel.

Branky: 7. a 26. Filipovský, 50. Chvátal. Vyloučení 5:7, využití 2:0. Před 220 diváky řídil Schmejkal.

HC Děčín: Lavinger – Drahorád, stezka – Kaltenböck, Mizera – Molnár, Sádovský – Dvořák – Filipovský, Oliverius, Zika – Havlíček (35. Drnec), Řídel, Luka – Chvátal, Štverák, Stibor. Trenéři Havlík a Bedan.

13.1.2011

V Jetřichovicích vítr vyvrátil stoletou lípu
6

Kraj zasáhly silné bouřky, na několika místech zastavily vlaky

Bez digitalizace kina se nových filmů dočkají se zpožděním

Varnsdorf vykupuje byty. Nechce, aby je měli spekulanti

Varnsdorf – Postupně se dostat k vlastnictví až poloviny bytů. Takový je cíl Varnsdorfu na sídlišti na Kovářské ulici, kde město postupně vykupuje byty. Chce tak ovlivnit skladbu obyvatelstva v této vyloučené lokalitě.

Na rychlost bude v Děčíně dohlížet pět nových radarů

Děčín /ANKETA/ – Radnice v Děčíně plánuje pořídit v brzké době pět nových stálých radarů. Ty budou měřit rychlost na nejrizikovějších úsecích ve městě. Tyto pevně umístěné radary již některá města na Děčínsku a Šluknovsku mají a jejich využití si pochvalují.

Řidič vezl v autě více než 4 kila marihuany, zastavili ho celníci

Česká Kamenice – Více než 4 kilogramy marihuany objevili u řidiče v rámci silniční kontroly ústečtí celníci na silnici první třídy u České Kamenice. Celníci zastavili Audi A6, které řídil třicetiletý muž.

Železnice je bezpečnější než silnice

Ústecký kraj /HLASUJTE/ - Velký nárůst počtu osobních automobilů ulevil železniční dopravě. Ta má dál podle expertů nezastupitelné místo.