Bylo to drama se šťastným koncem pro děčínské hokejisty. Medvědi ve šlágru
II. ligy porazili 3:2 Tábor a opět poskočili na první místo tabulky.

Od úvodních minut se hrál svižný hokej. Nejvíce práce měli brankáři, domácí Lavin-ger a hostující Klestil. Nejprve na domácího strážce svatyně nevyzrál Hájek, na druhé straně si vylámal zuby Baránek, Vacek a Vávra. Ve 12. minutě měl před sebou Vávra odkrytou branku, puk mu na poslední chvíli sjel z hokejky. Za hosty byl nejpilnější Hájek a Nedorost. Jenže ani přesilové hry na obou stranách nebyly využity, a tak se šlo po první třetině do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vstoupil lépe Děčín, ale Klestil zlikvidoval čtyři těžké střely za sebou. Ve 25. minutě se konečně rozvlnila síť. Pořický nahodil puk na Klestila a ten si vybral slabou chvilku, jelikož kotouč zapadl do branky – 1:0. Byla to stá branka Děčína
v probíhající sezóně. Jenže ve 29. minutě Nedorost využívá vyloučení Oliveriuse a v přesilové hře vyrovnává –  1:1.

Branky změnu nepřinesly, nadále se hrál vyrovnaný hokej a oba brankáři byli stále
v permanenci. Děčín měl ve druhé polovině druhé třetiny k dispozici dvě přesilové hry. Jenže i díky Klestilovi bylo skóre po čtyřiceti minutách stále vyrovnané.

Domácí pak ve třetí třetině doplatili na fauly. Děčín sice přežil dvojnásobné oslabení, jenže Nedorost ve 46. minutě využil přesilovku pět na čtyři – 1:2. Medvědi se však nevzdávali a v 50. minutě krásnou střelou vyrovnal Zika 2:2. Děčínští hokejisté se vrhli do útoku a Klestil se měl co ohánět. V 54. minutě si na něj přišel Oliverius, který přízemní střelou strhl vedení na domácí stranu – 3:2.

A jak se ukázalo, byla to branka vítězná. Domácí pak přežili ještě jedno oslabení, ale po těsné výhře se opět vyhřívají na čele druholigové soutěže.
Letošní rok zakončí Děčín ve středu 19. prosince od 18:00 na ledě Klatov.

Ostatní výsledky 22. kola
II. hokejové ligy:
Klášterec nad Ohří – Draci Bílina 9:4, Řisuty – Klatovy 5:2, Milevsko – Kobra Praha 7:6 po samostatných nájezdech, Vlci Jablonec n. N. – Sokolov 4:1.

Tabulka: 1. Děčín 102:9145,
2. HC Řisuty 92:61 44, 3. HC Tábor 93:72 42, 4. Klatovy 92:80 37, 5. Kobra Praha 86:84 32, 6. Vlci Jablonec 78:84 29,
7. Draci Bílina 74:87 28, 8. Klášterec 77:93 27, 9. Sokolov 75:95 27, 10. Milevsko 73:95 19.