HC Děčín – HC Litoměřice 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Když k tomu všemu připočítáme skvělý výkon někdejší opory děčínské branky Volkeho, který hájí nyní barvy litoměřického celku, není divu, že hosté vrátili Děčínu porážku ze svého ledu (1:2), která byla stará deset dní. Hlavní příčinou výsledku pak byla hra v přesilových hrách. Zatímco hosté využili dvě klasické přesilovky ze sedmi, domácím se nepodařilo skórovat ani ve dvou dlouhých přesilovkách pět na tři a navíc ani v dalších šesti „normálních“.

Velkou výhodu skórovat měli domácí hned v páté minutě utkání, kdy hráli minutu a dvacet šest vteřin v početní výhodě o dva hráče. Jenže produktivita v této výhodě už dávala něco špatného tušit. Byla totiž prahbídná. Jinak se v prví části urodily dvě až tři šance na obou stranách, oba brankáři ale byli pozorní.

Ve druhé části se obraz hry příliš nezměnil, byl to celkem rychlý a bojovný hokej, ale plný nepřesných přihrávek a kombinací. Poprvé se skóre měnilo ve 37. minutě, kdy využil úspěšnou dorážkou přesilovku litoměřický Petrus. Na konci prostřední části pak měli domácí výhodu dvě minuty dlouhé přesilovky 5 na 3. Domácí se ale k ničemu nedostali ani ve druhé, ani ve třetí třetině, do které také přesilovka zasáhla.

Trest přišel ve 49. minutě, kdy hosté Podsedičem využili další přesilovku a dali tak domácím dokonalou lekci z produktivity. Žádné další drama již s chutí hrající hosté nedopustili, a to ani v závěrečné power play domácích.

Branky: 37. Petrus, 49. Podsedič. Vyloučení 7:10. Využití 0:2. Před 200 diváky řídil Štěpán.

HC Děčín: Pošusta – M. Luka, Bedan – Sádovský, Mizera – Marek, Mouka – Vedral, Hanousek – Postl, Gergel, Šnajdr – Gottfried, Kratochvíl, Chvátal – O. Luka, Štverák, Filipovský – Šohaj, Hříbal, Lassig. Trenér M. Mach, as. P. Werner.