Medvědi v bitvě o stříbrnou pozici převálcovali Řisuty

Děčín – Paráda. Děčínští hokejisté si doma pohráli s Řisuty a po hladké výhře 10:2 jim patří průběžná druhá příčka v soutěži.

27.1.2013

BRAVO! Děčínští hokejisté smetli Řisuty 10:2.Foto: DENÍK/ Jaroslav Zeman

V domácí sestavě bylo několik změn. V brance se po delší odmlce objevil Petrásek, do obrany se vrátil Stezka a první formace byla opět ve složení Vávra, Oliverius, Zika.

Od začátku se hrál v Děčíně vyrovnaný hokej, domácí Medvědi měli k dispozici rychle dvě přesilovky. Ale skóre se neměnilo. S velkou chutí hrála první útočná řada. Jenže jak Vávra, tak Zika si vylámali zuby na Schwambergerovi. V 10. minutě se snažil dorazit Veselý puk za Petráska. Ale děčínský brankář byl pozorný. V 17. minutě putoval na trestnou lavici Zika.
A hosté udeřili. Tlak před Petráskem přetavil v přesilovkovou branku Kos 0:1. Domácí se ale z inkasované branky rychle oklepali. Přesně za minutu Vávra zblízka prostřelil brankáře Řisut – 1:1.

Vstup do druhé periody vyšel Medvědům na jedničku. Ve 23. minutě našel Zika Vávru
a domácí útočník poslal svůj tým do vedení – 2:1. Pak se děčínští hokejisté dostali vlastní vinou do úzkých. Po vyloučení Hoška a Dvořáka totiž skoro dvě minuty hráli ve dvojnásobném oslabení. Děčínská obrana, v čele s Petráskem, však oslabení skvěle ubránila. Následně mohl přidat další branku Baránek a Vávra, Schwamberger byl ale proti. Ve 31. minutě opět úřadoval první útok. Milan Stezka vyslal od modré prudkou střelu, kterou šikovně tečoval Zika – 3:1. A Děčín byl na koni. Zvláště když hostující Landa dostal za svůj zákrok trest 5 + do konce utkání. Dlouhou výhodu jednoho muže využil Pořický, když se ve 36. minutě zorientoval ve skrumáži před hostujícím brankovištěm – 4:1.

Vstup do posledního dějství sice měli aktivnější hosté, přesto ho ovládl Děčín. Ve
42. minutě se dostal k odraženému puku Baránek a pohodlně skóroval – 5:1. A za dvě minuty bylo ještě veseleji. Tomáš Drnec si celou akci založil a také ji parádně zakončil – 6:1. A domácí byli při chuti,
v 53. minutě dává sedmou branku Baránek – 7:1. Hosté sice snížili, ale domácí se hnali za populární desítkou. A domácí fanoušci se dočkali. Děčín využil hned dvakrát přesilovou hru. Poslední branku vstřelil v 57. minutě Racek, který uzavřel skóre na konečných 10:2.

Děčín se tak po vysoké výhře posunul na druhé místo
a na první Tábor tak ztrácí tři body. V dalším utkání cestuje Děčín na led posledního Milevska, kde se bude hrát
30. ledna od 18:00.

HC DĚČÍN - HC ŘISUTY 10:2 (1:1, 3:0, 6:1)

Branky a nahrávky:  18. Vávra (Oliverius, Zika), 23. Vávra (Zika),
31. Zika (Stezka, Oliverius), 36. Pořický (Drnec, Baránek), 42. Baránek (Drnec, Hošek), 44. Drnec (Dvořák, Racek), 53. Baránek (Drnec, Racek), 55. Oliverius, 56. Hošek (Pořický), 57. Racek (Drnec, Baránek) – 17. Kos (Hudíček, Landa), 53. Čížek (Hlusička, Veselý).

Vyloučení: 6:7 navíc Landa (Ř) 5 + do konce utkání. Využití: 3:1.

HC Děčín: Petrásek (Lavinger) – Stezka, Hříbal, Filipovský, Grin, Kaltenböck, Molnár, Nikl, Dvořák – Vávra, Oliverius, Zika – Pořický, Růžek, Hošek – Baránek, Drnec, Racek – Kopas.

Tabulka II. ligy: 1. Tábor 131:95 57, 2. HC Děčín 129:106 54, 3. Řisuty 115:93 53, 4. Klatovy 111:105 46, 5. Sokolov 105:110 43, 6. Klášterec n. O. 107:111 40, 7. Kobra Praha 102:117 38,
8. Draci Bílina 97:114 35, 9. Jablonec n. N. 106:121 33, 10. Milevsko 96:128 27.

27.1.2013 VSTUP DO DISKUSE

DOBRÝ KONEC základní části prožili děčínští hokejisté. V posledním kole zvítězili ve Vrchlabí 4:2.

Paráda! Medvědi dobyli Vrchlabí. Musí ale čekat

Řidička u Valkeřic obrátila
auto na střechu, zranila se
2

Řidička u Valkeřic obrátila auto na střechu, zranila se

Na Mandavě ve Varnsdorfu platí druhý stupeň povodňové aktivity

Varnsdorf - Na řece Mandavě ve Varnsdorfu platí druhý stupeň povodňové aktivity. Hladina stoupla během noci, v 08:40 dosahovala 98 centimetrů, stav pohotovosti se tu vyhlašuje při 90 centimetrech. Vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).