Konec základní části děčínským hokejistům nevyšel. Po porážce v Praze svěřenci Karla Chládka padli doma s Kláštercem. V prvním kole play off tak Děčín narazí na Sokolov.

Děčín mohl bojovat před zápasem o konečné druhé místo, nakonec však zůstal na bronzovém stupínku. To hosté si mohli svou pozici do vyřazovacích bojů vylepšit. A na děčínském ledě začali náramně. Ve druhé minutě prostřelil Petráska Freiberg a hosté rychle vedli – 0:1. Na hostujícím brankáři Damaškovi si pak vylámal zuby jak Vávra, tak o chvilku později Racek. V permanenci byl ale také Petrásek, který musel zlikvidovat Řepíkovu střelu z otočky a velkou šanci Škorika.

Úvod druhého dějství patřil opět hostům. Petrásek však dokázal čtyři těžké střely zastavit. V 28. minutě však podruhé kapituloval, klášterecký Heindl totiž využil přesilovou hru – 0:2. Medvědi však nadále bojovali a snaha jim přinesla ovoce. V 38. minutě vybojoval kotouč Šetka, přihrál Niklovi, který propálil Damaška – 1:2. Naději navíc posílil Petrásek, který chytil další dvě těžké klášterecké střely.

Třetí periodu začali děčínští náporem. Damašek se zaskvěl proti velké šanci Oliveriuse, při tvrdé střele Filipovského měl zase notnou dávku štěstí. Na druhé straně zase útočníky deptal Petrásek, který sebral šanci Řepíkovi. V 56. minutě opařil domácí fanoušky Řepík, který využil druhou přesilovou hru hostů v utkání . 1:3. Jenže za tři minuty vykřesal jiskřičku naděje Oliverius, který využil domácí početní výhodu – 2:3. Děčínská snaha o vyrovnání přišla vniveč, Miklovič střelou do opuštěné domácí klece zápas rozhodl – 2:4.

„Mám takový pocit, že Klášterec měl větší vůli vyhrát. Ve druhé a třetí třetině jsme ale měli dostatek šancí dovést utkání alespoň do prodloužení. Je to škoda, ale pro nás to na konečné umístění nemělo vliv," řekl trenér Chládek.

V Děčíně v sobotu od 17.00 sehraje první utkání play off. Díky výsledkům posledního kola mu konečně vykrystalizoval soupeř – Baník Sokolov. „Já za sebe jsem rád, že se vyhneme pražské Kobře. Ale celá série bude vyrovnaná. My rozhodně nebudeme kompletní," dodal děčínský kouč.

Čtvrtfinále play off, II. liga, skupina západ: HC Tábor – Vlci Jablonec n. N., HC Řisuty – Kobra Praha, HC Děčín – Baník Sokolov, SHC Klatovy –  Klášterec n. O.

HC DĚČÍN - HC KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 38. Nikl (Šetka, Dvořák), 59. Oliverius (Vávra) – 2. Freiberg (Polanský, Revay), 28. Heindl (Freiberg, Revay), 56. Řepík (Miklovič, Loučka), 60. Miklovič (Polanský).
Třetiny: 0:1, 1:1, 1:2. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.
HC Děčín: Petrásek (Lavinger) – Hříbal, Stezka, Kaltenböck, Molnár, Dvořák, Nikl, Filipovský – Oliverius, Vávra, Pořický – Růžek, Hošek, Řídel – Racek, Kopas, Šetka.