Medvědi jedou z Milevska bez bodu, rozhodla první třetina

Milevsko – Děčínští hokejisté vstoupili do nového roku porážkou v Milevsku. Medvědi nezachytili začátek utkání. Pak sice srovnali, ale domácí jim dvě minuty před koncem zasadili rozhodující ránu.

6.1.2014 4

MARTIN VOLKE si v Milevsku připsal 38 zákroků. Ani on však porážce 4:6 nezabránil. Foto: Miroslav Zdražil

První perioda se děčínským hokejistům příliš nepovedla. Milevsko jí vyhrálo 4:2. „Myslím si, že celý zápas se rozhodl právě v první třetině. Góly, které jsme inkasovali, byly tak hrozné, že se to nedá ani komentovat," pravil zasmušilý děčínský trenér Karel Chládek.

Začátek utkání byl opravdu divoký. Milevsko dostal po dvou minutách do vedení Reiniš, ale o několik vteřin později se z dorážky nemýlil Lukáš Zika. Na druhé straně se k dorážce dostal Urbanec a Milevsko opět vedlo. V závěru třetiny padly opět tři branky. Nejprve proměnil trestné střílení Decsy, vzápětí sice snížil Oliverius, ovšem do první sirény Volke opět inkasoval.

Ve druhé periodě Děčín přidal a dokázal snížit. Přesně
v polovině zápasu se v početní výhodě prosadil Kuchynka
a Medvědi měli Milevsko rázem na dostřel. „Myslím si, že v tu chvíli jsme byli lepším týmem a Milevsko se dostalo pod tlak," upřesnil Chládek.

V poslední části hry děčínský tlak sílil. Brankář Pipek však dlouho odolával hostujícím akcím a držel pro domácí těsné vedení. Stav se změnil
v 56. minutě, kdy se nadvakrát prosadil Zika a bylo vyrovnáno. Vzápětí šel ale Děčín do čtyř, přesto mohl jít do vedení. Po chybě Štycha uhánělo na Pipka duo Oliverius – Zika. Druhý jmenovaný však branku netrefil. Nevyužitou šanci Děčína vzápětí Milevsko potrestalo. Marcel Dvořák se parádně trefil od modré a obstaral vítěznou branku celého duelu.

V závěru to hosté zkoušeli bez brankáře, ale jejich odvážný krok potrestal střelou do opuštěné klece Urbanec. „Je to pořád dokola. Inkasujeme velmi laciné branky a sami zahazujeme velké šance. Chtěli jsme tady vyhrát, proto panuje zklamání," smutně přiznal Chládek.

Děčín v tabulce klesl na čtrnácté místo. „Ani v roce 2014 to se sestavou není růžové. Museli jsme si půjčit dva ústecké juniory, abychom dali dohromady alespoň patnáct hráčů," dodal závěrem děčínský hokejový trenér.

HC MILEVSKO - HC DĚČÍN 6:4 (4:2, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Reiniš (Stoklásek), 6. Urbanec (Dvořák), 18. Decsy (TS), 19. Reiniš (Hamerle, Stoklásek), 58. Dvořák (Drda, Decsy), 60. Urbanec – 3. Zika (Motejlek, Oliverius), 18. Oliverius (Motejlek), 30. Kuchynka (Stezka), 56. Zika.

Rozhodčí: Valenta – Černý, Vavruška. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:45.
HC Děčín: Volke – Motejlek, Hříbal, Stezka, Kaltenböck, Molnár, Vegner – Faigl, Oliverius, Zika – Bačák, Merta, Kuchynka – Šetka, Chládek, Vacek – Strnad, Fojt, Drnec.

6.1.2014 VSTUP DO DISKUSE 4

Lidé mohou hlasovat v anketě města o tom, kde grilovací místa vzniknou.

Děčín chce grilovat na špičce, hlasovalo pro ni nejvíce lidí

Tady ne! Děčín omezí sociální dávky na bydlení

Čtvrtečník Martina Schulze: Sliby jsou stále stejné a jejich plnění pak také

Doubice - V tradiční rubrice se Martin Schulz tentokrát zaměřil na předvolební sliby.

Naši prvňáci: ZŠ Malšovice a ZŠ Březová v Děčíně

Každou středu vám představíme nové prvňáčky z Děčínska a Šluknovska.

Deník přiveze lídry stran za vámi! Ve středu 27. září

Ústecký kraj /INFOGRAFIKA/ - Během posledního měsíce před volbami představí Deník lídry regionálních kandidátek stran, které po volbách mají největší naději, že budou rozhodovat o budoucnosti naší země. A odvezeme je za vámi do míst, kde se nežije nejlépe. Chceme ukázat místa, která potřebují pomoct.