Než se svěřenci Karla Chládka rozkoukali, už prohrávali o dvě branky. Ve třetí minutě nejprve udeřil Klášterec z první přesilové hry v ut-kání, puk pod horní tyčku zavěsil Hofmeister – 1:0. Domácí sevřeli Děčín v jeho pásmu a brzy přišel další trest. V 5. minutě se po několika střelách prosadil  Kalinovič – 2:0. Klášterec byl lepší a nebohý Lavinger se ocitl pod palbou domácích střel. Děčínskou zkázu dokumentovala 11. minuta, kdy ve vlastním oslabení potřetí udeřil Řepík a vyhnal Lavingera na lavičku – 3:0.

Děčín snížil ve 13. minutě, kdy přesilovou hru využil Novotný – 3:1. Byl to ale po hříchu jediný světlý okamžik děčínských Medvědů.

Aleš Zámostný neudržel čisté konto ani do konce první periody. Minutu před jejím závěrem vrátil domácím tříbrankový náskok krásnou akcí Toman – 4:1.

Od té doby domácí polevili
a hosté se přeci jen dostali více do zápasu. Klášterecký brankář Damašek však chytal skvěle. Definitivní zlom přinesla 38. minuta. Mála zachoval chladnou hlavu, místo střely nahrál lépe postavenému Salačovi, který dával do prázdné branky – 5:1.

Poslední perioda jen dokonala špatné děčínské vystoupení. I když do 50. minuty byl Děčín lepší, málem nakonec inkasoval potupnou „desítku".

Nejprve se trefil ve 49. Mála, pět minut před koncem přidal v rychlém sledu gól Hofmeister a Řepík. A v 57. minutě využil přesilovou hru Svoboda a uzavřel skóre na koneč-ných 9:1 pro Klášterec.

Děčínu jakoby docházel dech. V posledních dvou utkáních inkasoval hned patnáct branek a v tabulce se propadl na čtvrtou příčku, jelikož ho přeskočil Tábor, a právě Klášterec na pátém místě ztrácí jen jeden bod. V dalším kole hraje Děčín doma ve středu 24. října od 18:00 proti Sokolovu.

Tabulka II. hokejové ligy po první čtvrtině základní části:

1. Klatovy 49:31 24, 2. HC Řisuty 35:19 21, 3. HC Tábor 48:33 18, 4. HC DĚČÍN 35:42 16, 5. Klášterec nad Ohří 33:29 15, 6. Jablonec nad Nisou 32:28 12, 7. Baník Sokolov 32:37 11, 8. Kobra Praha 30:38 8, 9. Draci Bílina 27:40 7, 10. Milevsko 23:37 3.

HC KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ - HC DĚČÍN 9:1 (4:1, 1:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 3. Hofmeister (Kalinovič, Hartman), 5. Kalinovič (Jáchym, Pozděna), 11. Řepík, 19. Toman (Kolčava), 38. Salač (Mála, Toman), 49. Mála (Miklovič), 55. Hofmeister (Kolčava, Kalinovič), 55. Řepík (Miklovič), 57. Svoboda (Štelcich)  – 13. Novotný (Molnár).

Vyloučení: 8:11. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Třetiny: 4:1, 1:0, 4:0.

HC Děčín: Lavinger (12. Zámostný) – Kaltenbock, Stezka, Molnár, Nikl, Dvořák, Novotný, Ticháček – Filipovský, Oliverius, Zika – Drnec, Růžek, Baránek – Vávra, Hošek, Chládek – Šetka, Racek, Vacek.