Bílina dokázala držet s Děčínem výsledkově krok do poloviny poločasu, herně byli ale domácí Medvědi lepší po celý zápas. Oplatili tak Drakům porážku z prvního vzájemného utkání.

„Já nevím, jak Bílina trénovala. My jsme měli hodně kvalitní přípravu, měli jsme dvou i třífázové tréninky. Doufám, že se to nyní projevuje v zápasech. S výsledkem jsme samozřejmě spokojení," vyjmenovává možnou cestu k úspěchu trenér Děčína Jaroslav Carvan. Ten byl až na některé okamžiky spokojený i s předvedenou hrou. Jedinou výjimkou byl začátek druhé třetiny, kdy se Bílině podařilo během přesilovky vyrovnat.

Pak ale děčínští Medvědi ukázali, kdo je na jejich zimním stadionu pánem. Ještě v průběhu druhé třetiny odskočili svému soupeři na rozdíl tří branek.

Ani v poslední třetině ale Děčín nepolevil a postupně Bílinu dorazil dalšími třemi brankami. Skóre uzavřel Pavel Zajan, který si během sobotního večera připsal tři kanadské body za dvě branky a nahrávku.

Jedinou kaňkou na jinak povedeném utkání je zranění Dana Volrába.

„Má zranění v horní části těla. Uvidíme, jak dlouho bude pauzírovat. Ale vypadá to, že to moc dlouho nebude," dívá se s nadějí do příštích dnů Jaroslav Carvan.

Absence Volrába by přitom mohla být pro Děčín
v příštích zápasech velmi citelná. Postupně se totiž utká s Vrchlabím, Klatovy
a pražskou Kobrou. Tedy s kompletní vedoucí trojicí.

HC Děčín – HC Draci Bílina 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)Branky a nahrávky: 13. Volráb (Zajan, Molnár), 27. Racek (Faigl, Oliverius), 32. Faigl (Oliverius, Sýkora), 34. Zajan (Volráb, Hašek), 45. Hašek (Molnár, Vaněk), 54. Oliverius (Chmel), 57. Zajan (Vacek, Hašek) – 22. Baránek (Nedrda, Brettschneider), 45. Procházka (Fučík)
Sestava HC Děčín: Lavinger (Kácha) – Vaněk, Hucek, Chmel, Zdvořáček, Molnár, Saska, Kvaček – Vacek, Volráb, Hašek – Faigl, Sýkora, Oliverius – Zajan, Fojt, Chovanec – Vykouk, Racek, Kopta